30018 Police Microlight

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

30018 Police Microlight

#1 Post autor: aditoma »

Recenzja 30018 Police Microlight

Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 34
Spis części: brak
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: 24zł , z gazetą RAJDEK MAŁA WYŚCIGÓWKA 9,99zł, w innych źródłach brak

Bricklink
Brickset
peeron-brak
lugnet-brak

Na dzień dobry.
Zestawik ten był dla mnie ogromnym zaskoczeniem, gdyż ujrzawszy go po raz pierwszy byłem święcie przekonany iż to jakiś zestaw sprzed lat.
Okazuje się iż Polska została wyróżniona i zestaw z 2012 o którym ledwo ledwo coś można znaleźć w sieci, u nas dostępny jest w każdym kiosku za 10 zł

Opakowanie

Do bólu standardowy bolybag. Nic dodać nic ująć. Nadruk ładny, bez błędów.

Obrazek

Tył również bez zaskoczeń...

Obrazek

...poza przyjemną dla oka informacją iż producenci to: Denmark, Hungary, Mexico, Czech Republic...więc nie ma tu nic z naszej ukochanej komunistycznej republiki;)

Obrazek

Pokaż kotku co masz w środku...

instrukcja formatu mniejszego od A5, w 9 krokach, bez reklam.

Obrazek

verte

Obrazek

i to co najważniejsze:

Obrazek

klocków mamy aż 34. Ot skrzydła, koła, śmigło, ale uwagę przykuwa klocuszek z napisem POLICE będący nadrukiem a nie naklejką.


No to ziuuuu...
Się sam model się buduję się w sekund 10 do 15.
Twór jednoosobowy, turbosilnikowy, i jak śmiem podejrzewać przy tych gabarytach i silniku pozwala co najwyżej na lot tam i z powrotem, ale nigdzie dalej!

Zanim maszyna jednak ... oto Pan Pilot.
Chcę przytulić twórcę tej przepięknej figurki. Dla mnie Lego to minifigi. A ten Pan został dopracowany w najdrobniejszych detalach. Piękny kolor kombinezonu który zadrukowano na torsie z przodu i z tyłu. Detale takie jak: Odznaka ze skrzydełkami, plakietka, mapka(!) na spodniach. suwaczki, szwy, przeszycia. Jak dla mnie ma szanse sama w sobie zostać hitem. Główka też niczego sobie: Pomarańczowe gogle i dołeczek w brodzie.

Obrazek

i od tyłu

Obrazek

zestawienie ze starszym kolegą z 7741

Obrazek


Sam pojazd może nie powala, ale urzeka swoją zgrabnością i przypomina mi odrobinkę 6529. Tak niewiele klocków a tak dużo zabawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na deser Pilot i jego Maszyna

Obrazek

oraz to co nam zostało

Obrazek

Słowem podsumowania
Jak zwykle o polybagach wiele się powiedzieć nie da, ale w tym przypadku wystarczy jedno słowo - UROCZY. A jeszcze krócej:

ZA

+ Figurka pilota
+ Unikalność zestawu na skalę światową (póki co, a różnie to bywa z woreczkami)
+ Nadruk POLICE
+ minifig którego MUSISZ mieć!

PRZECIW

- za te pieniądze nie stwierdzono

Więc szybciutko do kiosku i zakupić w te pędy!
Ostatnio zmieniony 2012-02-21, 16:29 przez aditoma, łącznie zmieniany 4 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Kupiłem dwa jak tylko się pokazały. Zastanawiałem się nad napisaniem recenzji, ale mam straszny nawał pracy, najbliższy piątek wypadnie dla mnie za jakieś 3-4 tygodnie... I dobrze się stało, bo twoja recenzja jest lepsza niż ja bym napisał :)

Tak, wiem, nie zaczyna się zdania od "i".

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#3 Post autor: nori »

Recenzja bardzo fajna (parę literówek), ale powiedz mi, dlaczego dajesz zdjęcia na jakiś dziwny serwis a nie na BrickShelfa lub Flickra?
Ostatnio zmieniony 2012-02-21, 16:31 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

nori pisze:Recenzja bardzo fajna (parę literówek), ale powiedz mi, dlaczego dajesz zdjęcia na jakiś dziwny serwis a nie na BrickShelfa lub Flickra?
Serwis jest tak samo "dziwny" jak wyżej wymienione, z tym że działa znacznie lepiej niż BrickShelf.

@down: Następny numer się jeszcze nie ukazał, więc zwrotów kioski nie robiły. A czy jeszcze jest to zależy od tego jak się sprzedawała w twojej okolicy.


edit: literówki.
Ostatnio zmieniony 2012-02-21, 07:52 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Bardzo ładna recenzja, czytelna i miła dla oka.

Czy ta gazetka jest jeszcze w sprzedaży?

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#6 Post autor: aditoma »

Jetboy pisze:(...)mam straszny nawał pracy(...)
Ja też, dlatego trzeba się poświęcać i pisać po nocy;
nori pisze:(...) dlaczego dajesz zdjęcia na jakiś dziwny serwis a nie na BrickShelfa lub Flickra?
Gdyż mam darmowy hosting, nielimitowany, mogę wrzucać dowolne wielkości fotek i ma gwarancję iż nikt mi ich nie ruszy do końca świata (więc do jakiegoś grudnia).
lordofdragonss pisze: Czy ta gazetka jest jeszcze w sprzedaży?
Ona dopiero weszła do sprzedaży, ok tygodnia temu wg. Pani z Kiosku Ruchu

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: aditoma »

Poprawiony. Fotki na Flickrze.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#8 Post autor: Polip »

Zgrabna recenzja zgrabnego zestawu.

Samolocik mi przypomina dawne czasy, kiedy jeszcze nie było tych wszystkich wymyślnych klocków, a umowność w postrzeganiu budowli była dużo większa - wyobraźnia miała o wiele więcej do roboty.

Jutro postaram się porozglądać po kioskach/salonach prasowych za tym maleństwem, ponieważ w cenie jednego minifiga z CM dostajemy bardzo ładnego minifiga I JESZCZE trochę klocków, których przecież nigdy za wiele.

Dałoby się fotkę ludzika bez kasku?
Hejaho i do przodu! o/

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Darkelmo »

Właśnie takie zestawy warte są 9.99 zł (tyle co minifigurki) z cześciami zapasowymi i to nie jest odosobniony. A już nie wspomne o dodatkowych klockach.
Recenzja fajna i w 100% zgadzam się z tym co napsiałeś w "PRZECIW". Zakupiłem niby dla synka - on miał dostac gazetke ja zestaw. Koniec był do przewidzenia bo zagarnał i komplet i gazetkę.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

W sumie nie ma tym zestawie bardzo przydatnych z mojej perspektywy elemntów. Za to minifig jest kapitalny. Jak gdzieś trafię gazetkę to pewnie kupię ale specjalnie szukać raczej nie będę. Szkoda, że nie ma polybagów Technic :P
Ostatnio zmieniony 2012-02-23, 23:27 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Kupiłem i nie żałuję. mam nowy wirnik i czadowego ludzika!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Po przeczytaniu recenzji tez kupiłem gazetkę, chociaż sama w sobie do niczego się nie nadaje. Pimpur nią wzgardził. Porównałem sobie ten zestaw z 30013 i różnica jest kolosalna. Mimo, ze numer tylko o 5 wyższy to widać 2 lata różnicy.
Policjant w końcu nie jest w ubrany na czarno tylko piękny DkBlue. Buzia też fajniejsza. Model oczywiście raczej umowny ale części zdecydowanie fajniejsze, zwłaszcza dla Afola. Fajniejsze opony, skrzydła (skośne plate'y) i nowe(?) śmigło.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

papacamayo
Posty: 9
Rejestracja: 2011-01-14, 21:20
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#13 Post autor: papacamayo »

dzięki wielkie za recenzję, sam bym nie obczaił zestawu nigdy, maturka skutecznie ogranicza wychodzenie z domu i co gorsza zabiera czas na pracę przy hobby... (i tu zaskoczę-tak, LEGO) choć muszę przyznać, że tablica Mendelejewa jest bardzo przydatna, żeby podczas układania nic nie zginęło;) zestaw kupiłem dla figurki, odrobiny odświeżenia od jakże ukochanej fizjologii roślin a także... plate'a z nadrukiem "POLICE". I tu po tym mordowaniu od dłuższego czasu z naklejkami prawie się rozpływam, choć na pewno było łatwiej coś nadrukować niż produkować jedną naklejkę;)
Ostatnio zmieniony 2012-02-26, 17:23 przez papacamayo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rawa Maz., Rawa Maz. piękna okolica - gdyby nie Warszawa byłaby stolica!;) / matura to bzdura!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

No i stało się tak jak przewidywałem. Wczoraj w kiosku zauważyłem Rajdka i nabyłem. Minifig jest bardzo ładnie wykończony, dobrze mu w kombinezonie dark blue. Samolocik (a raczej motolotnia) wielkiego wrażenia nie robi ale jak na konstrukcję z kilkudziesięciu elementów nie jest źle.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Akar_Zaephyr

#15 Post autor: Akar_Zaephyr »

Nadjeżdża 8043 i zaczyna kopać :P

Znalazłem niedawno ten zestaw na allegro za 11,99 więc się skusiłem i... nie zawiodłem :)
Przypomina mi osobiście "formułkę" którą kiedyś miałem gdy byłem bardzo mały :)

Konstrukcja prosta, maleńka - żadnych wodotrysków, power functions... Jest po prostu urocza i za to najbardziej mi się podoba. Smak dzieciństwa powrócił. No i ma świetną figurkę policjanta :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-22, 18:30 przez Akar_Zaephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ