[MOC] Kirovets K700

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kcytrynka

[MOC] Kirovets K700

#1 Post autor: kcytrynka »

Witam... ponownie

Mam do zaprezentowania mój pierwszy model, jest to traktor Kirovets K700 .
Inspiracją do zbudowania własnego modelu były wyścigi Truck Trial odkryte na stronie brickshelf i pierwotnie model był budowany z przeznaczeniem na taki wyścig. Po zbudowaniu podwozia postanowiłem oddać go na niezależne testy dwóm dziewczynkom w wieku 8 lat. Dziewczynki szybko udowodniły, że ten pojazd nie nadaje się na taki wyścig ;] – zębatki dosłownie wypadały spod niego.
Trochę mnie to rozczarowało, ale postanowiłem dokończyć to co zacząłem i efekty widać na załączonych zdjęciach. Sam widzę, że doskonały to on nie jest , a nawet dużo mu do tego brakuje, ale biorąc pod uwagę to że to mój pierwszy model, to i tak jest nieźle.
Próbowałem odwzorować pojazd w skali 1:13, ale od razu widać, że koła użyte to tej konstrukcji są za małe. Są trzy biegi, ale nie chcą działać poprawnie, nie wbijają się precyzyjnie, a że drążek zmiany biegów jest w kabinie i to jeszcze jest dodatkowe utrudnienie.
Traktor miał być żółty , tak samo jak oryginał, ale z powodu braku wystarczającej ilości klocków tego koloru, postanowiłem użyć szarych – miały imitować naprawy blacharskie.
Pojazd waży 1,6kg i napędzany jest silnikiem XL. Do skręcania użyłem silnik M, który napędza siłownik.


Usunąłem link ze zdjąciami, wstawię jak ja poprawnie pomniejszę ....z pomocą.
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 08:17 przez kcytrynka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Podoba mi się przedni(?) błotnik. Fajnie że ktoś jeszcze buduje modele Technic z klocków starego typu.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#3 Post autor: Mistakes »

W starym stylu :)
Do limitu wagowego wiele nie brakuje, ale te nowe dyfry... :|
Jak działa ta skrzynia?

kcytrynka

#4 Post autor: kcytrynka »

Jetboy pisze:Podoba mi się przedni(?) błotnik. Fajnie że ktoś jeszcze buduje modele Technic z klocków starego typu.
nom, to jest chyba najładniejsza część tego modelu, z której jestem zadowolony "prawie okrągła"

rh

#5 Post autor: rh »

Barteq pisze:kcytrynka, pomniejsz zdjęcia, póki mod nie widzi, bo jak zobaczy to... :P
To napisze PW i grzecznie poprosi o zmniejszenie, a także pomoże z tym i napisze parę pomocnych uwag. Jeszcze coś Panie Barteq?;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

kcytrynka, kiedy można spodziewać się powrotu zdjęć? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Zablokowany