[MOC] Spotkanie na szczycie

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Spotkanie na szczycie

#1 Post autor: Jantin »

Historia zaczęła się dawno temu od odkrycia, że można zrobić wysoki budynek z niebieskim parterem i resztą w innym kolorze. Potem na długie miesiące nic z tym pomysłem nie zrobiłem, aż podczas wojaży internetowych przed me oczy napatoczył się nowojorski Flatiron Building. Potem jakoś poszło. Gdzieś przed położeniem dachu i zmontowaniem pomostu zacząłem się zastanawiać, w jakich czasach umieścić całą budowlę, bo w gruncie rzeczy pasowałaby wszędzie (XIX wiek, współczesność, przyszłość, po prostu kwestia postawionych dookoła ozdobników). I tak jakoś padło na SF:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koncepcja latającego skutera męczy mnie od dawna, a korpus motocykla z PQ wydał mi się do tego celu idealny. Człowiekowi, który zamontował mu niesymetryczną rurę wydechową należałoby za nią obciąć premię, no ale już trudno, jakoś sobie z nią poradziłem.

Obrazek

Z innej strony: Nareszcie coś „skończyłem”. Nie żeby nie dało się tego poprawić, ale w końcu musiałem sobie powiedzieć „stop”, bo bym w życiu nie opublikował. Wieża już jest rozebrana i od jutra zaczyna się recykling części. Jakbym przeciągał i wymyślał detale, szczegóły, jakieś zakrywanie dziur i inne trelemorele, najlepiej jeszcze zamawiane z BL, tobym to rozłożył i tak, a zdjęć nie zrobił, „bo nie gotowe”.

Same zdjęcia są jakie są, 3 razy podchodziłem ja i raz siostra, to jest najlepsze co się udało osiągnąć. Cała ta fotografia to jakaś czarna magia i już się boję robić zdjęcia następnym Mocom ;p

Więcej zdjęć na:
Flickrze i
Brickshelfie po cenzurce
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 19:22 przez Jantin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#2 Post autor: Flymbex »

Piękny ten budynek. Taki retro-SCI-FI. No i skuter... Gratulacje.
1-szy :)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#3 Post autor: szubi81 »

Pierwsze moje skojarzenie to scenka z Batmana.

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

...zrobić można, ale dziwnie to wygląda.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Swietne! Jakbyś mu zrobił zdjęcia na ciemnym tle to bym powiedział że to kamienica z Bladerunnera!
Ciemnoszara góra jest fantastyczna, niebieski dół jest gorszy i mniej ciekawy (i nie pasuje). Idę patrzeć dalej...

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#6 Post autor: Filozof »

Hm. Tak trochę Gotham City + Blade Runner. I podoba mi się to.
A skuter/ścigacz wypasiony :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#7 Post autor: blizzard »

Aha, a ja myslałem że to jakaś scena ze SW, gdzie DartMol się spotyka z Palpatinem i robią wzium! swą mocą,etc.
Mnie się ogólnie podoba, pojazd to miniwypas :) dużo pali?

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Jantin »

Flymbex pisze:Piękny ten budynek. Taki retro-SCI-FI. No i skuter... Gratulacje.
Filozof pisze:A skuter/ścigacz wypasiony :)
Dzięki :)
Mrutek pisze:..zrobić można, ale dziwnie to wygląda.
Achievement Unlocked: Dziwny.
Filozof pisze:Hm. Tak trochę Gotham City + Blade Runner. I podoba mi się to.
Hippotam pisze:Swietne! Jakbyś mu zrobił zdjęcia na ciemnym tle to bym powiedział że to kamienica z Bladerunnera!
Mówisz masz:
Obrazek
xD

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Popraw dół, ściemnij,zaciemnij,zacieniuj żeby to lepiej wychodziło z tła/podłoża i będzie hiper supero bum bum.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Jak zobaczyłem z daleka tych na dachu, skojarzyło mi się z Assassin's Creed, dopiero potem zobaczyłem skuter i doczytałem, że to fantasy.

Ten dół wydaje się trochę za jasny w stosunku do całości. Lepiej wyglądał by trochę ciemniejszy kolor, albo słabsze oświetlenie dołu budynku.

Poza tym wszystko ładnie i schludnie, chociaż brakuje trochę Karwikowego duszka :)

A skuterek pierwsza klasa :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Jantin »

blizzard pisze:Popraw dół, ściemnij,zaciemnij,zacieniuj żeby to lepiej wychodziło z tła/podłoża i będzie hiper supero bum bum.
Poprawię jutro, dziś już nie mam weny ;)
misiek pisze: Lepiej wyglądał by trochę ciemniejszy kolor
Nie mam tyle dobra w Dark ani Sand Blue
misiek pisze:Poza tym wszystko ładnie i schludnie, chociaż brakuje trochę Karwikowego duszka :)
Tak miało być. Odrealniony, kosmiczny neverland. Duszek się wyżyje kiedy indziej :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

świetny pomysł na zrobienie budynku narożnego z kątem ostrym. Kolor niebieski mi też trochę mnie drażni ale można się przyzwyczaić. Bardziej nie pasuje mi wykończenie oknami i innymi duperelami ściany na przeciwko ostrego rogu. Tam powinny przylegać kolejne budynki, więc Twoja ściana powinna zostać pusta. Tu masz przykład o co mi chodzi.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#13 Post autor: bart »

Kojarzy mi się z zabrudzonymi fasadami budynków z 2149 roku z TerraNova. Wieżowiec jest naprawdę świetny i bardzo dobrze osadzony w klimacie mrocznego s-f.
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 21:51 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Jantin »


Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#15 Post autor: bart »

Jantin pisze:Doskonale rozumiem o co Ci chodzi, ale mam inną wizję ;)
Ten jest wręcz "wesoły" a Twój "smutny". Odbiór dzieła może być różny. Grunt, żeby wywoływało wrażenie na odbiorcy :)

ODPOWIEDZ