[MOC] Szturm

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

[MOC] Szturm

#1 Post autor: Krissek »

Witam, chciałbym przedstawić mój kolejny moc pod tytułem ,, Szturm’’. Scena przedstawia skrawek muru obronnego oraz bramę która prowadzi do królestwa ludzi. Ludzie utrzymują stosunki dyplomatyczne z elfami więc pomagają im w ofensywie przed orkami i dużym trollem.
Budowla zajęła mi kilka dni, lecz stała z 2 miesiące na biurku i kurzyła się, a to wielki grzech! Przez ten czas trochę dałem ulepszeń np. zbudowałem drzewko które jest bardzo delikatne, gdy nie chcącą zahaczyłem to od razu rozpadało się. Czasami byłem na to zły. Jak również dodałem bramę i wydaje mi się, że o wiele lepiej wygląda mur niż bez. Jest jeszcze jedna rzecz która mi się podoba, mianowicie machina oblężnicza orków. Działa oczywiście ale za to wystrzeliwuje włócznie. Przyznam się, że ten pomysł wziąłem z zestawu z ,,Castle’’ 7090 na pewno większość kojarzy.
Chciałem jeszcze dodać, że kilka miesięcy temu obiecałem Lordofdragonss o scence z orkami więc aby nie było, że nie dotrzymuje słowa. I to tyle;)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=497555

Pozdrawiam.
Krissek

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Lord Vash »

Nie wiem, czy to kwestia perspektywy, czy rozplanowania, ale dla mnie wygląda to trochę nieczytelnie. Ot, naciapane wszystkiego i tyle. Drzewko też mnie nie przekonuje, może spróbuj zbudować podobne do tego z 10193, bo gdyby taka cherlawa chudzina stanęła na drodze zgrai orków to w mgnieniu oka zostałyby z niej wykałaczki.
Ale żeby nie było, że się czepiam, to mur wyszedł całkiem fajnie.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#3 Post autor: Aeryn »

Lubię to! :)

Podobają mi się schody nad bramą oraz sama brama. Wykonanie muru też jest fajne, widać pewien chaos i nieład, oczywiście zaplanowany celowo, ale to dodaje murowi realizmu, przy całej nierealistyczności sceny. ;) Zrobiłem takie "WOW", jak zobaczyłem, że masz trolla z HP. Ten troll zawsze mnie śmieszył, bo ma pełno pryszczy na d... :D
A tak serio, drzewo jest zbyt cieniutkie moim zdaniem, mocno się rozrosło jak na roślinkę o tak cienkim pniu.
Katapulta fajna, choć widać ją jedynie od tyłu i lekko z boku.
Podoba mi się, że na makietce toczy się jakaś walka, jest akcja, coś się dzieje, ma się wrażenie, jakby było się pośród walczących stron. Trzeba wykonać unik, by nie zostać trafionym jakąś zagubioną, elficką strzałą. ;)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Podoba mi się ten pośpiech jaki widać na murze a mianowicie przygotowanie kotła z gorącą zupą dla nowo przybyłych, którzy tak pragną zwiedzić środek zamku:P oraz chaos panujący w tej scence tak jakby nie spodziewali się ataku i za wszelką cenę chcą się jak najszybciej obronić (chcą zdążyć przed meczem z Portugalią:P??)

Drzewo takie sobie oraz roślinność jak dla mnie nie pasuje choć wiem, że pozostawienie tych miejsc pustych dało by gorszy efekt.

Moc udany i jestem jak najbardziej na tak, gdyż delikatnie zaleciało LotR. Miła scenka

Ciekawi mnie co to za tarcza którą trzyma rycerz blisko bramy??

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Lord Vash pisze:Nie wiem, czy to kwestia perspektywy, czy rozplanowania,
To chyba kwestia oświetlenia. Faktycznie wszystko tworzy jakiś gąszcz w którym nikną szczegóły.
Mur fajny, gdby był jeszcze tak o 3 warstwy klocków wyższy było by jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Jantin »

Podobają mi się brama z kotłem u góry i balista, tak bardzo orkowa. Nie zgadzam się z twierdzeniem o nieczytelności scenki - widać, że się tłuką i widać kto z kim - czego jeszcze chcieć? :D
Nie wiedziałem, że można z antenek zbudować stabilne drzewko.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#7 Post autor: blizzard »

Lord Vash pisze:Nie wiem, czy to kwestia perspektywy, czy rozplanowania, ale dla mnie wygląda to trochę nieczytelnie. Ot, naciapane wszystkiego i tyle.
Przyłączam się, niestety.
Zdjęcie główne "witające" mocno odstrasza i chce powiedzieć na raz za dużo..

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#8 Post autor: Krissek »

Darkelmo pisze:chcą zdążyć przed meczem z Portugalią:P??
Ciekawi mnie co to za tarcza którą trzyma rycerz blisko bramy??
Oj już za późno nie zdążą na mecz bo już się zaczął;)
A tarcza pochodzi z zestawu Racers:
http://www.bricklink.com/catalogList.asp?q=8371
Jantin pisze:Nie wiedziałem, że można z antenek zbudować stabilne drzewko.
To tylko pozory, bo tak w rzeczywistości jest ono bardzo delikatne.

blizzard pisze:
Lord Vash pisze:Nie wiem, czy to kwestia perspektywy, czy rozplanowania, ale dla mnie wygląda to trochę nieczytelnie. Ot, naciapane wszystkiego i tyle.
Przyłączam się, niestety.
Zdjęcie główne "witające" mocno odstrasza i chce powiedzieć na raz za dużo..
Oczywiście, że planowane, nie chciałem aby była pustka. Każdy ma swój gust, a mi się tak podoba jak jest, chociaż zdjęcia mogłyby być o wiele lepsze.
Dziękuje za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 22:01 przez Krissek, łącznie zmieniany 3 razy.
Krissek

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Jantin »

Jasne, że jest delikatne. Ale stoi samo, byłem przekonany, że taka konstrukcja opadnie ku ziemi pod własnym ciężarem.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Za dużo tu napieprzone.
Żeby było przejrzyście przy takim nagromadzeniu drobiazgów, należałoby zrobić konsekwentny przydział kolorów. Skoro kamienne mury są szare - szary nie powinien pojawiać się nigdzie indziej (a pojawia się w ubraniach ludzików, które na tle muru są mniej czytelne). Skoro machina oblężnicza jest brązowa, to zrezygnowałbym z brązowej kupki po prawej stronie przed murami, z brązowych kamyków, i z brązowych ubranek. Jeżeli ludziki miewają czarną broń i inne szczegóły wyposażenia, to zrezygnowałbym z czarnych kamyków na ziemi. Białe kwiatki na winorośli i na drzewie oraz czerwone grzybki nic nie wnoszą, a tylko niepotrzebnie rozpraszają uwagę.
I tak dalej.
Tyle teorii :)
nie chciałem aby była pustka
Czasem jest wręcz pożądana :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#11 Post autor: Krissek »

V1 pisze:Za dużo tu napieprzone. Skoro kamienne mury są szare - szary nie powinien pojawiać się nigdzie indziej
Dzięki wielkie za wskazówki, na drugi raz będę miał to na uwadze;)
Krissek

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Ostatnio brak mi czasu na regularne przeglądanie forum, co gorsza nawet ze śledzeniem ulubionego działu tematycznego "Oddech historii" nie starczało, i mało brakowało, a przegapiłbym MOCa z klasycznym fantasy, a tych ostatnimi czasy jakoś niewiele...
Więc do rzeczy - całość jest bardzo fajna, choć zgodzę się, że akcja na dole jest trochę nieczytelna - ale to chyba problem klocków w ogóle, trudno zrobić gęsty tłum z minifigów Lego, bo kolorystyczny misz-masz robi swoje (szczególnie wielokolorowe minifigi mogą sprawiać problem), do tego te proporcje minifigowych ciał, w tłumie taki szeroki "grubasek" zawsze zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca ;). Akcję jednak widać, jeszcze lepsza jest faktycznie akcja na murze, wśród obrońców, generalnie jest na co popatrzeć.
Co do drzewka - konstrukcyjnie bardzo udane, szkoda tylko, że przydatne w takiej koncepcji elementy antenek nie występują w jakimś odcieniu brązu, szczególnie podstawka - teraz kompromisowo trzeba by wybierać między czarną a czerwoną, szara niestety już rzuca się w oczy. Faktycznie jednak samo drzewko w tym otoczeniu nie pasuje - myślę, że nawet nie orkowie w czasie szturmu by je wycięli, a sama załoga muru dużo wcześniej - ot, podstawy budowy fortyfikacji, teren wokół nich powinien być wykarczowany, żeby nie ograniczać obrońcom widoczności.

Co do prezentacji, brakuje mi w galerii ujęcia z perspektywy ludzi, z muru - pozwoliłoby to na przyjrzenie się wszelkim szczegółom ze wszystkich stron. Wiem, że mogłoby to być problematyczne, szczególnie, jeśli MOC był budowany z wyraźnym frontem do pokazania, no i dochodzi fakt, że akcja walki toczy się pod murem, który jest sporo wyższy od postaci; może jednak z jakimś małym oszustwem by się udało - dajmy na to jedno to z obniżonym murem do zdjęcia z widokiem zza pleców załogi obrońców, a drugie z murem w ogóle usuniętym, żeby samych napastników z bliska pokazać. Być może przy takiej dodatkowej prezentacji udałoby się trochę zneutralizować wrażenie przepełnienia pola akcji?

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#13 Post autor: tomey »

Dobra praca. Dużo się dzieje, ale jednocześnie nie jest napaćkane (patrzcie ile mam figurek!).
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ