30086 Zane ZX

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

30086 Zane ZX

#1 Post autor: aditoma »

Recenzja Ninjago 30086 Zane ZX

Obrazek

Dane techniczne

Seria: Nijago Master of Spinjitsu
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 41
Spis części: brak
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: 27-62zł , z gazetą Kaczor Donald 9,99zł, w innych źródłach brak

Bricklink
Brickset
peeron-brak
lugnet-brak

Na dzień dobry.
O zestawie było głośno na 00453005_0000002u już jakiś czas temu, nie mogłem więc doczekać się aż nadejdzie środa i pognam do kiosku po gazetę wraz z zestawem.
Okazało się to ciut bardziej skomplikowane ale udało mi się go złapać w kiosku pod miastem.
Wartu tu wspomnieć iż kwintesencją zestawu są dwa “metalowe” i jedno “złote” sai


Opakowanie

Woreczek jak woreczek...

Obrazek

Tył bez rewelacji, fotka figurki 1:1, informacja że najdalsze klocki pochodzą z Meksyku itd.

Obrazek


Z polybaga się wyrwało.

instrukcja formatu około A5, 6+5 kroków
awers

Obrazek

rewers - budowa wkładki z ukrytym sai, połowa to mikropromo tegorocznej serii

Obrazek

Niestety wkradł się błąd...

Obrazek

klocuszki:

Obrazek

Hajaaaa!

Modelik zbudowałem szybciej niż przeciętny karateka przełamuje stosik cegieł.
Ciężko w sumie się rozpisywać, a że jedna fotografia to więcej niż tysiąc słów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zestaw ani bogaty, ani szczególnie piękny, z góry wiadomo że skończy jako dawca złotych cone-ów i sai.
Warto jednak zauważyć że “trzyma klimat” serii i bezsprzecznie można go ustawić z innymi zestawikami, choć bawialność ma żadną.

Figurka.
Zane pojawił się w wersjach standardowej, DX, Kendo oraz ZX.
Z niewiadomych powodów wersja ZX z polybaga została pozbawiona naramienników.

Twarzą do czytelnika

Obrazek

Obrazek

Tyłem do czytelnika

Obrazek

Zestawienie z wersją standardową.

Obrazek

Obrazek

Choć buźka ta sama, widać zdecydowaną poprawę: wprawdzie straciliśmy możliwość mocowania broni do “kominiarki” za to zyskaliśmy nadruk z tyłu i ogólnie ładniejszą figurkę.
Podobają mi się detale takie jak lekko sparciałe, czy luźno zwisające paski.
Nakrycie głowy od razu skojarzyło mi się z...Shredderem!

W zapasie dostarczono:

Obrazek

Subiektywny Wybór Klocków Ciekawych

Obrazek

Słowem podsumowania

Sai jako narzędzie obrony sprawdza się świetnie...
Obrazek

..i tak każdy wie...
Obrazek

...że bohater wygrywa zawsze...

Obrazek
...a gdy odchodził w chwale “rozjechały” mu się portki...

...jednak wraz z samym sobą odnalzł ukryty skarb.
Obrazek


ZA

+ Nowa wersja Zane’a
+ Klimat
+ garść praktycznych elementów
+ cena

Zakupiłem z perwersyjnej chęci zrecenzowania tego zestawu i wyjątkowo nie napiszę iż warto pędzić na złamanie karku...
CHYBA że jesteś fanem serii, CHYBA że potrafisz znaleźć zastosowanie dla tych sai, CHYBA...

...i tak każdy kupi. Bo co to ta dycha?
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 10:44 przez aditoma, łącznie zmieniany 6 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Ja jestem zawiedziony tym zestawem, ale i tak kupiłem dwa :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 13:20 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

Dzięki za recenzję ze (świetnymi) zdjęciami, teraz ja nie muszę ich robić, a tylko dorzucę swoje 0,03zł do ładnie napisanego tekstu (bo w przypadku tak małego zestawu formuła komentowania zdjęć wydaje mi się zupełnie adekwatna):

Zestaw uważam za wyjątkowo udany, mimo, że tak niewielki. W polybagu dostajemy figurkę Zane, która jest bardzo ładna - podwójny nadruk judogi, czy innego kimona. Kaptur trochę traci na uniwersalności z powodu złotego nadruku - bez niego miałby naprawdę duży potencjał.
Dobór klocków również uważam za bardzo trafiony - Otrzymujemy złote stożki w liczbie aż 8, sztylety sai, brązowe płytki i kafle oraz ciemnoszare półkafle (?). Komplet użytecznych elementów w dodatku złożonych w ciekawą i nieoczywistą konstrukcję - to chyba jakiś rodzaj skrzyni.
W sumie - bardzo ładny zestawik w porażająco atrakcyjnej cenie - 10 zł razem z pismem to cena minifiga kolekcjonerskiego, a dostajemy za nią ludzika nie odstającego jakościowo od saszetkowego i garść przydatnych elementów. Brać póki jest! :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Minusem jaki wychwycił od razu pimpur jest brak uchwytu na katanę w szmacie zakręconej wokół głowy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

aditoma pisze: ...i tak każdy kupi. Bo co to ta dycha?
Trafiłeś chyba w sedno. Kupiłem choć sam nie wiem dlaczego. Przy okazji Kaczora przeczytam.

Minifiga pewnie kiedyś opchnę a klocki zawsze mogą się przydać. Nawet ładnie wygląda po złożeniu. Błędu w instrukcji nie zauważyłem bo z niej nie korzystałem :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Conrack1410

#6 Post autor: Conrack1410 »

Bardzo ładna, zwięzła i czytelna recenzja..

Co do zestawu chyba każdy powinien go mieć bo jak na 9,99 zł to zestaw jest obowiązkowy dla każdego fana LEGO i nie ma żadnych wad:)

Sam się trochę naszukałem ale udało mi się kupić 2szt. Nie wiem dlaczego ale jakoś Ninjago mnie do siebie przekonało i bardzo polubiłem tą serię :-)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#7 Post autor: Benny »

Cholibka...

Miałem sobie odpuścić tego polybaga, bo uznałem, że dwóch bialych ninja nie potrzebuję (kupiłem wcześniej Ninja Glider) ale jak teraz na to patrzę... te szare 1x4 bez środkowych studów wprost idealnie rozwiązałyby mój mały problem odnośnie jednego powstającego już od dłuższego czasu w bólach MOCa...

Nie ma co, biorę w ciemno!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Ja też już zdobyłem. Zestawik jest świetny: zawiera więcej części, niż przeciętny impuls, a kosztuje mniej i jeszcze dostajemy Kaczora do poczytania, ma świetną figurkę i ciekawe elementy w postaci sai.
aditoma pisze:Niestety wkradł się błąd...
A czy ktoś zauważył, że na polybagu i w instrukcji nadruk na spodniach Zane'a wygląda zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości? :D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#9 Post autor: Yeti »

Byłem w sklepie Netto jeśli ktoś chętny widziałem tam koło 5-6 numerów z KD z Zane'm, ale nie miałem kasy.
Jak ktoś chętny to na PW zapraszam.

Recenzja miła, krótka i zwięzła.:)

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#10 Post autor: ziemba89 »

Kirysowaty pisze:A czy ktoś zauważył, że na polybagu i w instrukcji nadruk na spodniach Zane'a wygląda zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości? :D
Ostry babol ze strony TLG ;p Chyba fotograf zapomniał spodenek zamienić jak fotkę robił i już tak zostało ... iii poszło w świat.
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Sęk w tym, że spodenek z takim nadrukiem oficjalnie chyba nie ma w żadnym zestawie. :P
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#12 Post autor: X-Yuri »

Kirysowaty pisze:Sęk w tym, że spodenek z takim nadrukiem oficjalnie chyba nie ma w żadnym zestawie. :P
Na moje oko to te spodenki użyte na polybagu to te same co w tym figsie : D


A sam zestawik, zdecydowanie fajniejszy niż ta dziwna lotnia z mieczami - ten... ołtarzyk, można postawić na półce ładnie, i się całkiem zgrabnie prezentuje : D

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

O, dokładnie te. Sensei'a nie mam, więc nie skojarzyłem. ^^
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

Jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż poli-bażka i jak sama konstruckja jest prosta, tak minifig też nie powala. Nadruk na spodenkach jest w sumie dosyć umowny, bo przy tym co wrzuca lego to spodziewałbym się już pełnej zwisającej szaty kimona no ale nie narzekajmy. Saie są gumowate i w ich wyzłobienia nie da się wsadzić żadnego ostrza - duuży minus. Czekam teraz na wyłamujące ostrza bronie, uciekła mi nazwa (używane przez policję japońską jeszcze w erze feudalnych lordów). Niemniej spełniają swoją rolę. Problem z tym, że w sumie do starć spinnerów będą kompletnie nieprzydatne do ataku. Ale jeśli chcieliście mieć swojego Rafaela to teraz będzie to prostsze.
Nowy kapturek ninja musiał siłą rzeczy być bez nakładki z tyłu, w końcu teraz nasi Ninja jeżdżą na motorach, obsługują działa czołgów i latają w myśliwcach rodem z Gwiezdnych wojen.... ninja... och nie narzekajmy, w końcu telewizyjne show jest całkiem ciekawe.
Jeśli już miałbym narzekać - sztylety zwykle mają to do siebie że aby być efektywne, muszą być dwa. Dlatego jeden złoty wydaje się być tylko w połowie przydatny. No i sam przedwieczny Sensei chyba też nie pomyślał. Miał te kosy, nunczaku, miecze itepe a nie potrafił zrobić kompletu sztyletów? Coś cienki był ten mistrzu Wu i Garmadona.

Sama konstrukcja prosta i mająca nawet fajną bawialną funkcję. Wszystko się tu przyda - ludzik, sztylety i parę części w sumie też.

lordofdragonss

#15 Post autor: lordofdragonss »

Ja też już swojego mam i... dostałem dodatkowy brązowy klocek 1x6! Sztyleciki są naprawdę fajne, na pewno znajdą zastosowanie w Heroice, a sama konstrukcja miła i bardziej na miejscu niż ten porażkowóz Cole'a.
A komiks jak najbardziej mi pasował- Jest historia Barksa o Sknerusie :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-02, 23:17 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ