[MOC] Syberia - ucieczka przed jeleniem.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Syberia - ucieczka przed jeleniem.

#1 Post autor: Toltomeja »

Tym razem miniaturka. Przyznam że bardzo przyjemnie się to budowało. Dużo łatwiej było robić śnieg mając śnieg za oknem. ;)

Nie będę przynudzał, historyjka w pigułce, wręcz lakoniczna. Przyzwyczajcie się.
Scenka przedstawia trzech amerykańskich podróżników, którzy ścigani przez władze Związku Radzieckiego, zmuszeni byli do ucieczki na wschód, ku pustkowiom Syberii. Okoliczności zapewniły im liczne okazje do obcowania z fauną tych pięknych rejonów państwa szczęśliwości i dobrobytu.

A oto zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria BS:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=498446

No i Flickr. Naiwnych uprzedzę - nie ma tam wszystkich zdjęć.
http://www.flickr.com/photos/64544801@N03/sets/72157629501107505/with/6802539044/
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 18:33 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: aditoma »

Bardzo elegancka scenka. Często jak ktoś robi zimowe klimaty to przekombinuje ilością zbędnych detali. U Ciebie jest to co trzeba. Podoba mi się "rozpuszczony" śnieg pod ogniskiem i zamarznięty wodospadzik. Drzewko ciekawe ale czegoś jakby mu brak..może troszkę szronu lub śniegu z wierzchu? A łosia/jelenia..się boję...
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Fajne, ale smutne.
Umil chłodny, zimowy "klimat" za oknem jakąś egzotyczną pracą z mnóstwem kolorów :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-03, 18:02 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Fajna scenka, ale najbardziej podoba mi się drzewko.
Warto by było popracować nad ostrością zdjęć - nie są złe, ale da się lepiej.

Użycie statywu bardzo pomaga na mało pewną rękę. Jeśli masz lustrzankę to warto tez ustawiać ostrość ręcznie, włączając podgląd na wyświetlaczu i robiąc maksymalny zoom wyświetlacza na detal który chcemy aby był ostry (nie mylić z zoomem obiektywu) - i wtedy dostrajać ostrość - to daje naprawdę dobre efekty.

Jeśli nie masz statywu, to użyj jakiejś podpórki i rób zdjęcia na wydechu, to zmniejsza szanse że zdjęcie wyjdzie poruszone.

Ech... gdybym ja tylko sam pamiętał o tych poradach kiedy robię zdjęcia... :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#5 Post autor: misiek »

Jetboy pisze:Warto by było popracować nad ostrością zdjęć - nie są złe, ale da się lepiej.
Moim zdaniem idealnie pasuje brak ostrości, w końcu to sybir :)

Cała scenka ładnie się prezentuje. Fajny pomysł na jelenia i jego rogi.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

Jeleń wygląda jak AT-AT z Gwiezdnych Wojen (Imperium kontratakuje).
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: aditoma »

Jetboy pisze: Jeśli masz lustrzankę to warto tez ustawiać ostrość ręcznie, włączając podgląd na wyświetlaczu i robiąc maksymalny zoom wyświetlacza na detal który chcemy aby był ostry (nie mylić z zoomem obiektywu) - i wtedy dostrajać ostrość - to daje naprawdę dobre efekty.
Teraz to sie poczułem jak dziad...kto używa LV w lustrzance? chyba właśnie o to chodzi w żeby patrzeć przez wizjer. To już lepiej miarką zmierzyć odległość od obiektu i ustawić pierścieniem. Poza tym pamiętajmy że przymykanie przysłony zwiększa głębie ostrości. W warunkach studyjnych nie jest grzechem f=8.0 (przy czym pamiętajmy że większość obiektywów powyżej 11 przekracza limit dyfrakcyjny)

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

aditoma pisze:kto używa LV w lustrzance? chyba właśnie o to chodzi w żeby patrzeć przez wizjer. To już lepiej miarką zmierzyć odległość od obiektu i ustawić pierścieniem.
Sposób skuteczny, aczkolwiek mniej wygodny :) No i precyzja jest znacznie większa przy używaniu podglądu. Próbowałem robić zdjęcia tylko patrząc przez wizjer, i dla porównania stosując wyżej opisanej metody. Różnica była powalająca, ale można to zrzucić na mój słaby wzrok.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#9 Post autor: aditoma »

gdy używasz LV lustrzanka pracuje w trybie detekcji kontrastu(znanym z kompaktów), w trybie "lustrzanym" detekcji fazy..czyli w tym za który zapłaciłeś 2000zł czy tam więcej. Przecież można w trybie klasycznym określić GDZIE ma ostrzyć...
Ostatnio zmieniony 2012-03-03, 20:20 przez aditoma, łącznie zmieniany 1 raz.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Darkelmo »

Uwielbiam zimowe Moce. Trochę jest szaro ale w zimę nie może być kolorowo. Jeleń jak dla mnie trochę za duży ale fajnie, że się pojawił. Wybudzony głodny niedźwiedź byłby lepszy.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

To co, może zmienię nazwę tematu na "Jak robić ostre zdjęcia"?
blizzard pisze:Fajne, ale smutne.
Umil chłodny, zimowy "klimat" za oknem jakąś egzotyczną pracą z mnóstwem kolorów :)
Smutne? Ma być raczej z nutką humoru, ale jak wolisz.
Podczas budowy stwierdziłem, że zimowa praca w zimie to dobry, choć finezyjny sposób na samobójstwo. A teraz miałem się zabrać za coś z Technica, ale Systemowa część mnie się burzy. I na biurku stoi już palma i krakowski ratusz, a zalążek Technica pokrywa kurz... ;P

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#12 Post autor: blizzard »

Toltomeja pisze:Smutne? Ma być raczej z nutką humoru, ale jak wolisz.
Chodzi o kolory, tutaj jest biało i zimno:(
A pisałem to pod wpływem - akurat była w TV reklama Skittles (czy jak to sie pisze) co reggae nigga doił żyrafę jedzącą tęczę, i tyle kolorków było :D

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Jantin »

Drzewo jest fantastyczne, nieostrość zdjęcia bardzo dobrze mu robi. Jeleń ma w sobie coś robotycznego, a te małe antenki to mają być wystające trawki itp? Szare (albo beżowe, ale nie wiem, czy tan w ogóle istnieją) byłyby chyba lepsze.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Przerażająca scenka - spalone drzewo, spalone kikuty krzewów, trzech nieszczęśników właśnie zjadło kanapkę-czwartego. A za chwilę pożre ich jeleń-mutant. Okropne.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Najbardziej podoba mi się pomysł na wystające ze śniegu gałązki, czy co to tam wystaje. Cała sceneria bardzo ładnie zbudowana; śnieg, drzewo, ognisko, resztki jakiejś szopy...
Tylko jeleń za wysoki i zbyt masywny.
Chyba, że "strach ma wielkie oczy"?

ODPOWIEDZ