Składy PKP w LDD

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Brabus

Składy PKP w LDD

#1 Post autor: Brabus »

Witajcie!W moim pierwszym temacie na tym forum chciałbym przedstawić projekt odwzorowania w LDD składu EN 57 oraz typowego, polskiego zestawu pasażerskiego na dłuższe trasy czyli kultowa EU07 z wagonami pasażerskimi. Oglądajcie i przede wszystkim oceniajcie!:)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 19:15 przez Brabus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#2 Post autor: Bobofrutx »

Nieźle zapowiadają się te modeliki. Można prosić o rendery z większą rozdzielczością, żeby móc się lepiej przyjrzeć?
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 12:06 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Bardzo obiecująco wyglądają te modele. Pytanie czy tak samo będą wyglądać w realu. Szczególnie en57 mnie ciekawi :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 12:06 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#4 Post autor: Starwarrior »

O raju "kibel". Czekam na wersje klockową
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

Ważnę czy jest możliwość odzwierciedlenia tego w klockach. Bo na pierwszy rzut oka są jakieś czity ! :)
Cb1100RR

wave_pl

#6 Post autor: wave_pl »

Zrób instrukcję i wypuść własny zestaw Lego.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#7 Post autor: markervip »

A ja chcę plik do tego w LDD, albo większe foty - dokładniejsze :]

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Wątek wyczyszczony z nawiązań do aktualnych tragicznych wydarzeń. Bardzo proszę o nieporuszanie tutaj tematów związanych z katastrofą. Jednocześnie proszę o zrozumienie dla Autora, który nie mógł przecież przewidzieć takiego zbiegu okoliczności.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

A jest jakieś wnętrze przewidziane dla tych wagonów? Nie pamiętam abym kiedyś widział wagon z przedziałami. Już suwane drzwi można by sobie odpuścić, ale przedziały może się i da zrobić?

rh

#10 Post autor: rh »

Jerac pisze:A jest jakieś wnętrze przewidziane dla tych wagonów? Nie pamiętam abym kiedyś widział wagon z przedziałami. Już suwane drzwi można by sobie odpuścić, ale przedziały może się i da zrobić?
Będzie bardzo "prowizoryczne". Poza tym zostaje jeszcze problem masy - jeśli chcemy by to jeździło i nie zasilać tego 5 zasilaczami i 10 wózkami, jednak trzeba ograniczać masę ...

A ja czekam na więcej renderów w większym rozmiarze. To się zapowiada ciekawie :)

Brabus

#11 Post autor: Brabus »

Zaczynając od początku, jeśli chodzi o rendery to oczywiście wstawię ich więcej i lepszej jakości jak tylko otrzymam oczekiwany i wyglądany zasilacz do mojego laptopa gdzie mam pliki z LDD, myślę, że nie będzie też problemu z udostępnieniem Wam tych plików. Mogło by być ciekawie gdybyście sami pokombinowali przy tych składach.
Jerac pisze:A jest jakieś wnętrze przewidziane dla tych wagonów? Nie pamiętam abym kiedyś widział wagon z przedziałami. Już suwane drzwi można by sobie odpuścić, ale przedziały może się i da zrobić?
Co do wnętrz to skłaniam się do próby ich odwzorowania, ale jak zauważył rh będą one dość prowizoryczne.
Robson pisze:Ważnę czy jest możliwość odzwierciedlenia tego w klockach. Bo na pierwszy rzut oka są jakieś czity ! :)
Model EN57 takowych czitów nie zawiera i nadaje się do odwzorowania w 100proc przy użyciu tradycyjnych metod czyli klocek do klocka, ale z przodem lokomotywy EU07 jest już gorzej. Oczywiście można by było użyć kleju i po problemie no ale LEGO to nie modele do sklejania więc jeśli macie pomysł rozwiązania kwestii świateł i umieszczonych wyżej kranów(?) w sposób tradycyjny to czekam na propozycje!:)

W przygotowaniu są też projekty lokomotyw ST44 Gagarin ( prawie ukończona:P) i SU42, które przedstawię także w tym temacie.
:)
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 19:50 przez Brabus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Kiedys Szarikm zaczynal EN57, ja sie tez wtedy najaralem zeby ja zbudowac.
Ale kiedy popatrzylem na okienka kolejkowe zolte/bezowe zwykle i waskie, to tylko o tym mysle. A wyliczylem ze na pelnowymiarowy sklad trzeba ponad piecdziesiat standardowych okienek i chyba dwadziescia pare waskich.
Do tego chcialbym zrobic nie ciemnoszary, ale brazowy dach, a za brazowe luki tez sporo by wyszlo. Moze kiedys.
\/1 ______________

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Darkelmo »

Chcesz oceny no to masz - naprawdę narobiłeś smaka. Raz, że są małe zdjecia, dwa, że czekamy na wersje klockowe. Ale zapowiadają się naprawdę rewelacyjnie

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#14 Post autor: misiek »

Brabus pisze:W przygotowaniu są też projekty lokomotyw ST44 Gagarin ( prawie ukończona:P) i SU42, które przedstawię także w tym temacie.
Pokazuj Gagara :) Pietruch też się ucieszy :)

A to co pokazałeś wygląda bardzo ładnie. Czekamy na szczegółowe rendery.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#15 Post autor: markervip »

To co z tymi większymi/dokładniejszymi fotami ?
Albo tym plikiem ?
Ostatnio zmieniony 2012-03-08, 15:08 przez markervip, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ