6394 Metro Park and Service Tower

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6394 Metro Park and Service Tower

#1 Post autor: spider44 »

Witam! Przedstawiam jeden z największych klasyków serii Town: 6394 Metro Park and Service Tower.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Town/Service and Repair
Rok premiery: 1988
Liczba klocków: 589
Liczba figurek: 6
Spis części: Peeron
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: 58.25 $, Allegro: 300-450 PLN (bardzo rzadko), Bricklink: ok. 300-1600 PLN.

Lugnet
Bricklink
Brickset


OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Posiadam zarówno oryginalne pudełko jak i instrukcje:

Pudełko
Duże pudełko z żółtą obramówką oraz napisem LEGOLAND. W środku plastikowa wkładka na kilknaście ważniejszych elementów, którą można zobaczyć przez dwa wydzielone w pudełku okienka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wnętrze pudełka.
Obrazek
Obrazek

Modele alternatywne z tylniej ścianki opakowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Instrukcja
16-stronicowa instrukcja formatu A4 Peeron. Przykładowe zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek



HISTORIA
Zestaw ten należący do rodziny Town wchodzi w skład krótkiej serii Service and Repair, którą reprezentuje łącznie 7 zestawów pochodzących z lat 1987-1989. Odnośnik do listy zestawów: Peeron.


BUDOWA
Budowę modelu podzieliłem na pięć etapów (na każdy etap składa się trzy kolejne strony z instrukcji). Tworzenie modelu jest proste dzięki mało skomplikowanej budowie oraz czytelnej instrukcji.

ETAP I
Obrazek

ETAP II
Obrazek

ETAP III
Obrazek

ETAP IV
Obrazek

ETAP V
Obrazek



LUDZIKI
Z zestawem otrzymujemy aż sześć postaci. Są to: sprzedawczyni z firmy Shell, motocyklista, mechanik samochodowy oraz trzech kierowców aut osobowych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


POJAZDY
W skład tego zestawu wchodzi pięć pojazdów. Trzy samochody osobowe (w tym jeden kabriolet), motor oraz niewielki samochód dostawczy którym jeździ mechanik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



MODEL
Model jest podzielony na dwie części (znajduje się na dwóch osobnych płytach), które są ze sobą złączone zawiasami co umożliwia przemieszczanie płyt względem siebie. Płyta pierwsza to piętowy garaż (dwie kondygnacje) z windą oraz myjnia samochodowa umieszczona na parterze. Szczotki w myjni są zamontowane na zawiasach dzięki czemu poruszają się jak prawdziwe, a zamontowane na nich białe rurki umożliwiają powrót szczotek na pierwotne miejsce. Winda porusza się pionowo dzięki zamontowanej szynie, a sterowana jest za pomocą czarnego pokrętła. Na drugiej płycie znajduje się sklep, niewielki serwis samochodowy oraz stacja paliw Shell.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stacja benzynowa z zapleczem serwisowym oraz sklep.
Obrazek
Obrazek

Widok na windę transportową.
Obrazek

Myjnia samochodowa i przedstawienie sposobu jej działania.
Obrazek
Obrazek



CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Obrazek White with Car Wash and Brush Pattern (tylko w tym zestawie)
Obrazek White with Car Wash and Water Drops Pattern (tylko w tym zestawie)
Obrazek White with Slegdehammer Pattern (tylko w tym zestawie)
Obrazek White with Wrenchtool Pattern (tylko w tym zestawie)
Obrazek White with Shell Logo Pattern (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek White with P on Blue Background Pattern (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek OldGray with Double 3 Button Black Pattern (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek Blue (tylko w tym zestawie)
Obrazek Red (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek Yellow with 'S' Logo Gray/Blue Pattern (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek OldGray (występuje tylko w 5 zestawach)
Obrazek Blue (tylko w tym zestawie)
Obrazek Black with SHOP Pattern (tylko w tym zestawie)
Obrazek Blue (występuje tylko w 2 zestawach)
Obrazek Red (występuje tylko w 3 zestawach)
Obrazek Red (występuje tylko w 5 zestawach)
Obrazek OldGray with 3 Driveways and Diagonal Lines Pattern (występuje tylko w 4 zestawach)



PODSUMOWANIE
Zestaw który zachwycił mnie odkąd tylko zobaczyłem go w starym katalogu LEGO. Piętrowy garaż z windą plus myjnia na jednej połowie oraz ze stacją paliw na drugiej części robi naprawdę ogromne wrażenie. Zestaw jest bardzo duży, dodatkowo dzięki zawiasom można zmieniać ustawienie płyt względem siebie. Jest tu duża liczba pojazdów oraz ludzików dzięki czemu zestaw jest bardzo bawialny. Wiele ciekawych i unikatowych elementów to kolejny plus. Jak dla mnie zestaw nie posiada wad ani minusów, fajna tematyka w starym bardzo dobrym wykonaniu. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, szkoda tylko że bardzo trudno go dostać a jeśli już się jakiś pojawi to jest w bardzo wysokiej cenie. Pomimo tego warto jednak zainwestować w niego pieniądze oraz znaleźć sporo miejsca na półce bo zestaw będzie doskonale reprezentować kolekcję każdego fana Lego i nie tylko.


Za
  • piętrowy garaż z windą
  • wielkość i bawialność zestawu
  • sześć minifigów
  • pięć pojazdów
  • duża ilość ciekawych i unikatowych klocków
  • zestaw rozkładany
  • myjnia samochodowa
  • stacja paliw ze sklepem,

Przeciw
  • cena i dostępność



OCENA
Ocena podsumowująca: 6/6. Zestaw mimo że jest drogi wart zainwestowania w niego pieniędzy. Klasyka która jak dla mnie jest obowiązkiem. Polecam gorąco.:)


Pozdrawiam.:)

P.S. Jeśli ktoś napotka jakiekolwiek błędy lub nieścisłości proszę pisać, będę poprawiać recenzję na bieżąco jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
Ostatnio zmieniony 2012-03-08, 10:06 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Lord Vash »

spider44 pisze:na bierząco
To już masz pierwszą rzecz do poprawki ;)
Twoje recenzje wymiatają :D
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: aditoma »

Fajna recka, dużo fotek. Dużo jeszcze tego masz w zanadrzu? ;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#4 Post autor: jerryp »

Dzięki za recenzje. Bardzo fajnie mi się czytało. Pamiętam ten zestaw z katalogu. Nie zdawałem sobie jednak że zawiera on tak dużo dziwnych i unikalnych klocków. Widać też że klocki nie miały łatwego życia.

czarny

#5 Post autor: czarny »

Mi się bardzo podoba Twoja recenzja. A co do samego zestawu to moim zdaniem jest on najepszy z tamtego okresu i chętnie uzupełniłbym nim swoje miasto:)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#6 Post autor: GrublukTheGrim »

Klimat lat 80-tych w Lego City chyba najlepiej widać właśnie na przykładzie tego zestawu.
Dobrze, że jest ktoś taki jak spider44, aby przybliżyć nam te klasyczne Lego z czasów dzieciństwa (tym bardziej, że na większość z nich moi rodzice nie mogli sobie pozwolić).
Myjnia jest świetna! Nawet nie wiedziałem, że 24 lata temu wymyślali już takie rzeczy. :-)

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#7 Post autor: spider44 »

aditoma pisze:Fajna recka, dużo fotek. Dużo jeszcze tego masz w zanadrzu? ;)
Mam jeszcze dużo zestawów więc i recenzji będzie sporo.:)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Piękne pudełko, takie że chciałbym je zatrzymać a nie wywalić zaraz po rozpakowaniu. Zestaw rzeczywiście musiał wymiatać, teraz też nie prezentuje się najgorzej.
Tylko auta paskudne nawet jak na standardy lat 80.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

tomasz
Posty: 22
Rejestracja: 2011-08-11, 23:33
Lokalizacja: Lublin

#9 Post autor: tomasz »

Miałem ten zestaw w dzieciństwie. Rodzice zakupili go za odszkodowanie, jakie dostał mój brat za złamaną rękę.

Zdjęcia przypomniały mi, jak fantastyczny to był (tak, był, prawie nic z niego nie zostało) zestaw i jak wiele nam dał zabawy. I ile z niego dało się zbudować. Ech...

Recenzja świetna, kontynuuj pisanie o tych dawnych zestawach.

czarny

#10 Post autor: czarny »

Nie ma to jak zestawy z lat 80.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#11 Post autor: Hegemon »

Zestaw bardzo fajny. Pamiętam jak wzdychałem za nim przeglądają za dzieciaka katalogi. Może nie aż tak jak za tamtymi modelami MT ale akurat ten garaż był zarąbisty.
Pudełko i te wytłoczki rewelacyjne. To właśnie pudełka z tamtych lat są jednymi z najciekawszych.
Chętnie bym sobie ten zestaw kupił lecz stan zestawów pojawiających się w sprzedaży jest zdecydowanie poniżej moich wymagań jakościowych.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

rh

#12 Post autor: rh »

650 000 zł. Tyle kosztowało to cudo swego czasu w sklepie zabawkowym w domu handlowym w Lubaniu. Cudowny zestaw, który zawsze stał na naczelnym miejscu w budowanych za dawnych czasów miasteczkach. Aż się łezka w oku zakręciła ;)
Ileż to czasu się spędziło bawiąc nim, przebudowując, budując samochodziki na wzór tych obecnych tutaj (ten dostawczak mimo prostoty wciąż mi się niezmiernie podoba). Chociaż zawsze mnie irytowała ta winda, bo ciężko było się nią bawić będąc dzieckiem. Ale cóż, przeszłość mi się przypomina. Zestaw zdecydowanie z TOP10 wszech czasów :)
Hegemon pisze:Chętnie bym sobie ten zestaw kupił lecz stan zestawów pojawiających się w sprzedaży jest zdecydowanie poniżej moich wymagań jakościowych.
Chyba taniej by wyszło po prostu skompletować sobie elementy. Mnóstwo z nich to podstawowe bricki czy płytki.
Ostatnio zmieniony 2012-03-08, 21:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#13 Post autor: szubi81 »

Piękny zestaw, jeden w tych które muszą się znaleźć w mojej kolekcji,
a tak ma marginesie czy masz go wystawionego na allegro bo widzę że te same zdjęcia link

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#14 Post autor: K^3 »

To chyba najlepszy zestaw, jaki kiedykolwiek posiadałem. Jedyną wadą, choć utrudniającą zabawę, jest według mnie konstrukcja windy. Podłoga często odpada, gdy kręci się gałką, a sama szyna też lubi się przy okazji odczepić.

rh

#15 Post autor: rh »

szubi81 pisze:a tak ma marginesie czy masz go wystawionego na allegro bo widzę że te same zdjęcia link
Patrząc na to w opisie aukcji:
http://brickset.com/search/?OwnedBy=spider3344
to wiele by wskazywało, że tak ;)
leń pisze:Jedyną wadą, choć utrudniającą zabawę, jest według mnie konstrukcja windy. Podłoga często odpada, gdy kręci się gałką, a sama szyna też lubi się przy okazji odczepić.
Dokładnie ...
Ostatnio zmieniony 2012-03-08, 22:09 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ