7189 Mill Village Raid

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#16 Post autor: stpman »

Piękny zestaw, nie są to moje klimaty, ale z chęcią bym go sobie kupił. A, że tego nie zrobię bo jest Unimog w planach to może pokusimy się o kury u kozy w następnym BOPie?:) Aaa bym zapomniał kolejna recenzja pierwsza klasa:)
Ride Your Way!

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#17 Post autor: vedder »

Zestaw bardzo ładny, sam mam go od dwóch tygodni i chciałem zrobić recenzję, miałem porobione zdjęcia, ale Nori mnie ubiegł. W zasadzie nie ma się tutaj do czego przyczepić bo cywilnych zestawów w średniowiecznych klimatach jest bardzo mało. Ja bym jednak wolał żeby wiatrak był dwa razy większy, mógłby być w osobnym cywilnym zestawie. Wielki plus to zwierzątka kozy, kury jako tegoroczne nowości i odświeżona świnka i konik. Zestaw dobrze prezentuje się ze średniowiecznym rynkiem 10193.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#18 Post autor: nori »

vedder dodaj swoją recenzję, Londyn z Piratów też miał dwie recenzje i wydaje mi się, że to nie zaszkodziło. Tym bardziej, jak masz możliwość zrobienia wspólnej fotki z 10193.
Logo mi się nie podoba, jest strasznie kiczowate. Stylizowane litery z gradientem po prostu do mnie nie przemawiają. Choć, nie ukrywam, że ogólnie nie przepadam za serią Kingdoms, ale to moje niejako "zwichrowanie" za zastąpienie tym czymś świetnych Castle - Fantasy Era. Zresztą, tam wszystkie krasnoludy, orki i cała reszta nie wpłynęły np.: na wspomniany zestaw 10193, który, jakby nie było, nie zawierał żadnej figurki z przedstawicieli nieludzi.
Zresztą, tylko te dwa zestawy (powyższy i kuźnia) mnie zauroczyły (co też przemawia za tym, że aż tak bardzo nie jestem "obrażony" na tę serię), resztę zestawów uważam za dość słabe, choć w planach zrecenzowania mam jeszcze jeden, ale z ubiegłorocznych.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#19 Post autor: Hezar »

Jak już swego czasu pisałem, "Castle" nie jest moją mocną stroną, jednakże opisany w tym miejscu zestaw naprawdę zasługuje na to, by porządnie się nim zainteresować.
W moim odczuciu mamy tu do czynienia z małym dziełem sztuki: Zarówno wiatrak jak i stodoła to po prostu istna rewelacja - szczegóły konstrukcyjne, wygląd ogólny, a do tego jeszcze garść fantastycznych funkcji. Wisieńką na torcie są te przepiękne minifigi oraz towarzyszące im, niesamowite wręcz zwierzątka.
7189 to wprost idealne uzupełnienie dla "Medieval Market Village" i bez dwóch zdań pozycja obowiązkowa dla każdego "Castlowca".

Recenzja pierwszorzędna, no ale przecież czegóż innego można się było spodziewać...
Dzięki ;^)
Ostatnio zmieniony 2011-07-24, 14:31 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: Qworg »

nori pisze:zestaw 10193, który, jakby nie było, nie zawierał żadnej figurki z przedstawicieli nieludzi.
Krowa ? :)

Edit.
Krowy, a dokładniej dwie krowy :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-23, 12:08 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: Lord Vash »

Krowy, a dokładniej dwie krowy :)
Dwie krowy, żaba i szczur :)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Darkelmo »

Wybaczcie za odgrzebanie ale dziś dostałem ten zestaw na imieniny - jest mega bawialny - "składać pomagał mi" (że tak to ujmę) mój 4 letni syn. Potem bawił się tym z 5 godzin:P

Ludziki oraz cały zwierzyniec jest cudowny, słonecznik mnie bardzo zauroczył, jedynie średnio podobają mi się widły takie lekko "gumowate" oraz mechanizmy delikatnie za kolorowe - są ukryte ale jednak rzucaja się w oczy

Świetna recenzja zestaw z serii "must have"

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#23 Post autor: jurekn »

Znów odgrzebię temat po 2 miesiącach. Wielokrotnie wcześniej poruszano temat jakości klocków, ale ostatnio było jakby ciszej. Wydawało mi się, że jakość się poprawiła. Do wczoraj... Ja nadal żyje w świecie lego lat 80tych. Mam wszystkie zestawy Pirates i Castle z tych lat i ta jakość jest dla mnie standardem. Wczoraj kupiłem 7189 Mill Village Raid. To nie są aż tak małe pieniądze, a za tą cenę mamy szpary między zwykłymi brickami, które jeszcze niedawno przylegały ciasno. Najdziwniejsze jednak było to, że tak poważna firma nie potrafi wypuścić klocków, które na styku są gładkie. Jeden z dwóch sąsiadujących, identycznych bricków był wyraźnie mniejszy, a przez to cofnięty do tyłu. Klocki nie trzymają się ze sobą ciasno jak kiedyś - łatwo wyskakują z siebie. To znacznie obniża moją ocenę tego zestawu

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#24 Post autor: tomey »

Ostatnio nabyłem i złożyłem te zestaw. I co mnie od razu uderzyło? Coś nie podobało mi się w minifigach rycerzy... otóż okazało się że wojacy są leworęczni, co chyba wcześniej się nie zdarzyło w LEGO, ponieważ broń była dzierżona w ręce prawej.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#25 Post autor: Kirysowaty »

Zdziwiłbyś się, jak wiele pudełek i instrukcji przedstawia leworęczne minifigi. Zauważyłem to już przy okazji recenzji 7670 Hailfire Droid and Spider Droid - tam leworęczne były roboty. W lewej ręce dzierżą broń obaj ninja oraz Lord Garmadon na pudełku Skull Trucka, ninja na pudełku 9440, klony z 8014, itd...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#26 Post autor: Piterko »

Komputerowo poodwracane ludziki albo... populacja legoludzików to w dużej mierze mańkuci :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#27 Post autor: Innos »

tomey pisze:Coś nie podobało mi się w minifigach rycerzy... otóż okazało się że wojacy są leworęczni
Hola hola, macie coś przeciwko leworęcznym? Tak mocno jest postulowany (i słusznie) parytet płci pięknej w legowym świecie, to i nam, mańkutom, też się należy równouprawnienie! ;) Zresztą nie dziwi obecność leworęcznych wojowników w Lego, nie jest przecież tajemnicą, że leworęczni w wielu dyscyplinach sportu, w tym w różnych sztukach walki, mają naturalną przewagę dzięki zamianie stron, zatem i w Lego są tacy wybrańcy, którzy będą mieli łatwiej. :)

A serio - już dawno zwróciłem uwagę, że minifigi mają różnie umiejscawianie wszelkie akcesoria, podejrzewam jednak, że jest to zupełnie losowe, bez ukrytych w tym intencji. Widać to zresztą na fotce minifigurek w recenzji - Nori też 4 z 5 uzbrojonych bohaterów zrobił leworęcznymi przy jednym praworęcznym kuszniku, i niewiadomych preferencjach jedynej niewiasty w zestawie (która z kolei na bocznej ścianie pudełka jest jedyną postacią z przewagą lewej ręki, skoro w niej właśnie niesie ciężkie wiadro z wodą ;)).
A ponadto sama lewo- lub praworęczność nie determinuje jeszcze wykonywania każdej "niesymetrycznej" czynności zawsze tą samą ręką, więc takie wnioski o mańkuctwie z tego czy innego zdjęcia są zdecydowanie zbyt pochopne.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Innos pisze:Zresztą nie dziwi obecność leworęcznych wojowników w Lego, nie jest przecież tajemnicą, że leworęczni w wielu dyscyplinach sportu, w tym w różnych sztukach walki, mają naturalną przewagę dzięki zamianie stron, zatem i w Lego są tacy wybrańcy, którzy będą mieli łatwiej. :)
Zapomniałeś dodać, że poza tą przewagą jesteśmy również bardziej inteligentni ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#29 Post autor: Innos »

3dom pisze: Zapomniałeś dodać, że poza tą przewagą jesteśmy również bardziej inteligentni ;)
Nie chciałem już tego bolesnego faktu rzucać biednym praworęcznym tak prosto w twarz, po co ich do końca dołować ;D

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#30 Post autor: bart »

Ciekawe co by wyszło gdyby ankietę o leworęczności przeprowadzić wśród AFOLi. Jaki jest procent lewo i praworęcznych fanów lego :)

ODPOWIEDZ