6057 Sea Serpent

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

6057 Sea Serpent

#1 Post autor: tomey »

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Castle/Black Knights
Rok premiery: 1992
Liczba klocków: 117
Liczba figurek: 5
Spis części:
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: 16.50 $, Allegro: 80-100 PLN (dość często)


Zestaw prezentuje statek Czarnych Rycerzy. Osobiście jest to jeden z moich ulubionych zestawów, ponieważ zamków, wozów, katapult mieliśmy dziesiątki, natomiast statków w castle jak na lekarstwo. Statek może nie jest jakiś wielki ale na pewno bardzo przemyślanie zbudowany.

Obrazek

Instrukcja prosta i czytelna. Jedna większa karta, złożona kilkukrotnie z 15 krokami budowy.


Obrazek

Obrazek

W zestawie dostajemy 5 rycerzy. 3 reprezentantów Black Knights oraz 2 Black Falconów. Taki zestaw gwarantuje dość sporą rozrywkę i możliwość prowadzenia bitew. Taki zestaw ludzików jest bardzo charakterystyczny dla dzisiejszych zestawów gdzie dostajemy przedstawicieli zarówno jednej jak i drugiej strony. Tutaj nie wiadomo kto jest tak naprawdę dobry, obie frakcje mają sporo za uszami:)

Warto zaznaczyć iż mamy 1992 rok i na twarzach rycerzy pojawia się zarost. Tyły figurek są oczywiście niepomalowane, ale w zmian za to jest 1 kołczan (niestety tylko 1) a dowódca statku ma czerwoną pelerynę. Szkoda, że już ich nie produkują. Stanowiły naprawdę miły dodatek.

Obrazek

Nasi wojacy dostali naprawdę sporo uzbrojenia. W zestawie dostajemy aż 7 !! tarcz, nie jeden zamek nie mógł się poszczycić taką ilością. Przydałby się chociaż jeszcze jeden miecz czy włócznia, ale tarcze wszystko rekompensują.

A teraz czas na sam statek:
Prosty, przemyślany z kilkoma unikatowymi elementami, które występują tylko w tym zestawie: niebieskie blanki, żagiel z wizerunkiem smoka. Bardzo rzadka mała flaga ze smokiem (oprócz tego zestawu, w regularnej sprzedaży występowała tylko w zamkach Czarnych Rycerzy) oraz zielona flaga na maszcie głównym. Bardzo przydatna dla Forestmenów.

Obrazek

Obrazek

Dziób posiada ciekawe wykończenie. Zazwyczaj te elementy były używane do ozdoby hełmów rycerzy, czasem pojawiały się także na budynkach. Część osób narzekała, że powinna tam być duża głowa smoka. Mi osobiście bardzo się podoba takie rozwiązanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Black Falcons do ataku!!



Podsumowanie:
Zestaw naprawdę warto nabyć. Może stanowić świetne uzupełnienie każdej kolekcji castle oraz dać możliwość naszym wojakom dalekich podróży.

Za:
-figurki
-uzbrojenie
-żagiel
-cena
-klimat
-flaga ze smokiem

Przeciw:
-słabe mocowanie wioseł którymi ma wiosłować rycerz (jeśli są w zawiasach nie dotykają "Wody"Peeron
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 10:43 przez tomey, łącznie zmieniany 3 razy.
37236809 nowe gadu:)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Darkelmo »

Kolejny rewelacyjny zestaw. Marzyłem o nim majac zestaw 6018. Wszędzie były zamki, katapulty itd. a tu statek - o ja i to jaki. Nie wiem czy był pierwszy ale dla mnie jako dziecko tak. Ilość ludzików oraz zróżnicowanie uzbrojenia i różnorodność herbów tarczy dodatkowo przyciągało moja uwagę. Do tej pory jak na niego patrzę to urzeka mnie kolorystyka.
Recenzja konkretna i rzetelna........ dziękuję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Miałem ten zestaw w dzieciństwie. O ile dobrze pamiętam to dostałem go akurat w trakcie przeziębienia czy jakiegoś innego choróbska. Fajnie się nim pływało po pościeli :) Bardzo fajna kolorystyka, dużo ludzików no i świetny jak na tamte czasy żagiel.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Darkelmo, wcześniej pojawiały się małe stateczki raczej łodzie aniżeli statki.
37236809 nowe gadu:)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Darkelmo »

W sumie zastatnawiałem się pisząc czy użyć słowa statek bo jest mały, ale i tak wzbudził moje zainteresowanie jak każdy komplet castle który wybiega od zamków, katapult i maszyn oblężniczych.

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#6 Post autor: jurekn »

Naprawdę fajny zestaw. Przede wszystkim doskonałe źródło uzbrojonych minifigów. Dziś mam dwa takie zestawy, ale chyba powiększę flotę.

czarny

#7 Post autor: czarny »

Jak dla mnie starsze zestawy z serii Castle mają dużo więcej uroku niż te co były produkowane w ostatnim czasie. Dzięki za fajną recenzję i czekam na następne:)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Zawsze mnie urzekał dziób z tymi elementami pióropuszy z hełmów. Zestaw marzenie z dzieciństwa. Z perspektywy czasu nie zestarzał się w ogóle, a to z kolei bardzo dobrze o nim świadczy. Przyczepiłbym się do flag. Skoro wioślarz wiosłuje wymuszając płyniecie przodem, to flagi powinny powiewać w kierunku tyłu statku. Błąd widoczny na instrukcji powieliłeś w realu. Ale ja z natury jestem czepliwy, więc nie bierz tej uwagi na poważnie;).

Zdravim;).

xdamian

#9 Post autor: xdamian »

I tu się źle się czepiasz. Jeśli wiatr dmie od rufy to flagi będą się układać dokładnie tak jak na pudełku i na zdjęciach. Jeśli wieje wiatr to wiosła mogą robić co najwyżej za hamulce. A przy flaucie to wiosłując nie spowodujesz łopotu flagi.
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 17:24 przez xdamian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#10 Post autor: Filus »

W sumie fakt. Wybrałem tylko jedną opcję: "napęd ręczny bez wiatru". Jeżeli wiatr powieje, to faktycznie flaga będzie tak, jak jest. Mój błąd.

Conrack1410

#11 Post autor: Conrack1410 »

Jeśli ożaglowanie jest opuszczone to trzeba założyć ,ze stanowi ono główny napęd statku :)

Zestaw jest świetny ... Niby nieduży a robi wrażenie , no i ta liczba figurek ktorej nieraz może pozazdrościć niejeden obecny zestaw kosztują 5 razy wiecej ..

Dostałem kiedyś ten zestaw gdy byłem w podstawówce - masa radości , zabawy i sentyment :->

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

W dniu premiery miałem dwa latka a lego zainteresowałem się tuż po tym jak zapewne wycofali ten zestaw dlatego mnie ominął.
Coś w nim jest co każe ci powiedzieć "łał ale super". Nie ma specjalnie modelowanego kadłuba, super mocowań na żagiel czy jakiegoś wybitnego dzioba ale jest po prostu zmyslnie sklecony. To tak jak wtedy gdy najpierw dorwałem łódkę wikingów. Ale tam nie było ani fajnego, miękkiego żagla (dzisiejsze żagle i pelerynki są chyba krochmalone) ani pięciu wojaków. Chociaż tarcze i topory były to nadal nie w takich ilościach jak tu. Black Raveni kontra wyznawcy smoka - konflikt zachowany :P

No i ta kolorystyka schyłku okresu 88-92 - niebieski, czarny i czerwony (Space Police I?)
O recenzji wiedziałem wcześniej, wiem ile się namęczyłeś szukając niebieskich blanków i fajnie, że w końcu jest wszystko tak jak być powinno :)

ODPOWIEDZ