1729 Barnacle Bay

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

1729 Barnacle Bay

#1 Post autor: spider44 »

Witam! Coś z tropików i Morza Karaibskiego. Seria Pirates: 1729 Barnacle Bay.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Pirate/Pirates
Rok premiery: 1994
Liczba klocków: 85
Liczba figurek: 4
Spis części: http://peeron.com/inv/sets/1729-1
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: brak danych, Allegro: brak danych, Bricklink: ok. 110-400 PLN (cena dotyczy zestawu z opakowaniem i instrukcją - cena samych elementów to około 50 PLN).

Lugnet
Bricklink
Brickset

OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Brak pudełka oraz instrukcji. Do zbudowania modeli korzystałem z serwisu Brickfactory.

Obrazek
Zdjęcie pudełka z serwisu Peeron. Opakowanie w którym znajdują się klocki to Value Pack - opakowanie promocyjne w skład którego wchodziło kilka (często z różnych serii) mniejszych zestawów tak jak te przedstawione tutaj na grafice.

Wszystkie trzy zestawy są tworzone z jednej 12-stronicowej instrukcji, a nie jak zazwyczaj z trzech osobnych do każdego zestawu. http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/scans/1729-1/?ct=1


LUDZIKI
Z zestawem otrzymujemy cztery minifigi. Dwóch żołnierzy Imperial Guards (dowódca i szeregowiec) oraz dwóch piratów (kapitan Roger wraz z bosmanem). Postacie są wyposażone w różnej maści dodatki: broń białą, broń palną, nakrycia głowy, plecak, hak.
Obrazek



MODEL
Zestaw składa się z trzech mniejszych setów: 1871,1872,1873 - których nigdy nie sprzedawano osobno i można je było nabyć tylko i wyłącznie w tym pakiecie. Całość tworzy tytułową Zatokę Barnacle.
Obrazek

A oto poszczególne elementy:

Set 1 (1871): Pirat na niewielkiej piaskowej wydmie z gotowym do strzałem działem. Na pobliskich skałach pokrytych krzakami powiewa piracka flaga. Dodatkowo działo jest wyposażone w obrotową podstawę.
Obrazek

Ste 2 (1872): Imperial Guards rozbili obóz pomiędzy skałami, ażeby obmyślić plan zdobycia pirackiego skarbu ukrytego w kryjówce. Przy okazji pożywiają się upolowaną zwierzyną i wzmocniają swoje siły. Broń umocowali na hakach wykutych w skale.
Obrazek

Set 3 (1873): Kryjówka kapitana Rogera. Zbudowana z pozostałości rozbitego wiele lat temu okrętu pirackiego. Jaskinia w skałach znajdująca się obok kryjówki została zaadoptowana na schowek na skrzynię ze skarbem i jest maskowana przez ruchomy liść palmowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Obrazek Blue/Yellow
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Yellow
Obrazek Yellow with Pirate Ragged Shirt, Dagger Pattern and one Gray Hook Hand
Obrazek Yellow



PODSUMOWANIE
Zestaw Barnacle Bay był zestawem promocyjnym nigdy niedostępnym w Polsce (wydano go tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych). Trafił w moje ręce przypadkiem i do tej pory stoi sobie na półce. Jest to zestaw niewielki ale bardzo przyjemny dla oka. Może służyć jako uzupełnienie elementowe do innych budowli (mało części ale są one ciekawe). Jeśli ktoś zbiera każdy zestaw z serii Pirates to może sobie pozwolić w niego zainwestować (pod warunkiem że w komplecie znajduje przynajmniej oryginalna oinstrukcja). Dla innych pozostawiam kupno zestawu do przemyślenia, ponieważ ze względu na prawie niedostępność tego zestawu na rynku jego ceny osiągają wysoki pułap (ewentualnie można złożyć go z dostępnych części wtedy koszta są dużo niższe).


Za
  • przyjemny dla oka
  • nadaje się do uzupełnień
  • cztery postacie (po dwie na każdą stronę konfliktu)
  • ciekawe części

Przeciw
  • mało elementów
  • wysoka cena
  • praktycznie niedostępny



OCENA
Ocena podsumowująca: +3/6. Zestaw polecany tylko dla największych fanów Pirates. Jeśli ktoś może dostać go w rozsądnej cenie wtedy warto zastanowić się nad zakupem. Na ocenie zaważyły przedstawione przeze mnie minusy czyli wysoka cena i dostępność zestawu, a raczej jej brak.


Pozdrawiam forumowiczów.:)
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 10:44 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#2 Post autor: ziemba89 »

spider44 pisze:Trafił w moje ręce przypadkiem i do tej pory stoi sobie na półce
Co widać na fotkach ;] Zestawy z tych lat jednak miały coś w sobie. Takie proste a zarazem ładne, każda seria z lat 90 i poniżej była super. Ostatnio nawet zacząłem nabywać minifigi z różnych serii z lat 90 raz z sentymentu, a dwa że są niesamowite mają coś czego tym dzisiejszym (niektórym) brakuje. Co do zestawu "małe a cieszy".
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Darkelmo »

Zestaw posiadam i muszę przyznać, że polubiłem go za ilość ludzików, ukryty skarb oraz armatę. Brakuje tylko łodzi do pełni szczęścia bądź małej tratwy. Widać, że to taka mała namiastka wyspy piratów a Ci dwaj (żołnierze Imperial Guards) jakby nigdy nic rozbili obóz. U mnie ich imprezka zawsze kończyła się wystrzałowo:P
Za to lubię piratów, że w sumie są źli a zawsze w moich zabawach wygrywali:P

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#4 Post autor: Miszel »

Zestawi bardzo przyjemny. cztery postacie w jednym zestawie to była nie mała gratka w tamtych czasach. Szkoda, że nie był u nas dostępny i trudno go zdobyć. Jeden z nielicznych zestawów z tamtej serii, których mi brakuje.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Już była kiedyś rozmowa na forum odnośnie tego kapitana. A to nie jest kapitan Roger tylko Ironhook.
37236809 nowe gadu:)

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#6 Post autor: jurekn »

Jak dla mnie to jeden z najsłabszych zestawów w serii. Z małych wysepek ja znacznie bardziej lubię 6258, czy 6260.

PawelP7

#7 Post autor: PawelP7 »

Zestawiki genialne. Uwielbiam łączenie małych zestawów w jedną dużą "scenkę". Jak dla mnie to jeden z najlepszych zestawów w serii.

ODPOWIEDZ