[MOC] Strzelanina pod domem kowala

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Strzelanina pod domem kowala

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Dawno nic nie wrzucałem. Ale z racji tego, że pojawił się w domu trochę lepszy aparat moja awersja do robienia zdjęć została pokonana i oto prezentuję mój wkład w Pif Paf City
Szerokość mi wyszła niestety niestandardowa - 40 studów. Mam nadzieję, że się zmieści.
Ludziki najpierw ustawiał pimpur a potem połowę zdjąłem i oto są zdjęcia:
Obrazek Obrazek
W sumie z tyłu prawie nic nie ma ale co tam:
Obrazek
Galeria , gdzie jeszcze jest 5 zdjęć.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Tym razem ja jestem pierwszy :-) Świetne, jeszcze raz świetne. Piękne kolory, odmiany brązu i ciemniej pomarańczy (mam nadzieję, że nie pomyliłem z innym) dają pożądany efekt. Bryła budynku z napisem SMITH pierwszorzędna. Miniaturka prezentuje się wręcz zachęcająco by wejść głębiej i obejrzeć całość. I byłoby żal nie wejść i nie obejrzeć wszystkiego bo scenka nie tylko jest ładna, ale i bardzo śmieszna. Świetny jest gość który obrywa końskiego kopniaka oraz dziadek rewolwerowiec na fotelu bujanym. Wszędzie mnóstwo dynamiki, tu ktoś krzyczy, tam ktoś słania się, inny czai się by oddać strzał... Wywaliłbym tylko te czerwone zawiasy z dwuskrzydłowej bramy do magazynu - jakoś strasznie walą po oczach.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#3 Post autor: SMIGOL »

Pif Paf City pełną gębą! Dzieje się i to dużo... Bardzo podoba mi się dynamika scenki :) O reszcie wypowiedzą się specjaliści.
Faktycznie czerwone zawiasy wala po oczach.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Piękny budynek i doskonale dobrana kolorystyka. Najbardziej spodobał mi się dziadek koło okna i koń wykopujący delikwenta w siną dal.
Tylko podłoże takie łyse. Tył też. Planujecie w całym mieście zostawić płaskie baseplaty, czy może lepiej zrobić jakieś byle kamyczki dla urozmaicenia? Jeśli tył będzie widoczny dla gawiedzi, może postaw tam jakieś beczki, skrzynie... Cokolwiek.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#5 Post autor: misiek »

Pogratulować pracy.

Rzadko widzi się u Nas na forum westernowe prace, ale przez PPC temat trochę odżył.

Podoba mi się ta charakterystyczna architektura. Po grze w Red Dead Red... miałem ochotę zbudować coś podobnego ale mi przeszło :) Na szczęście Ty nadrobiłeś moje zaległości.

Brakuje trochę śmieci dookoła, jakichś krzaków, kurzu. Kolorystycznie wygląda bardzo dobrze, no tylko te zawiasy ;p
Ostatnio zmieniony 2012-03-12, 18:30 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

Proste, ale fajne i efektowne.
Podłoże faktycznie trochę płaskie, ale na makiecie być może uda się zrobić coś bardziej zróżnicowanego.
Pokazałbyś z bliska brodacza na fotelu, a w szczególności fotel - fajny pomysł z tymi batami.
Pozdrawiam,
Piotrek

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Wszystko pięknie i w ogóle i ten tego i na mocy autorytetu nadanego mi przez Boga zatwierdzam kolejny budynek na makietę nie bardzo tylko rozumiem jednego.
Najpierw Zgredek, teraz Ty. Nie można budować po bożemu? Na powierzchni 32x32 albo 32x64? Mam nadzieję, że kolejne osoby pójdą o krok dalej. Nie krępujmy się. Jest tyle wspaniałych wymiarów. Na przykład 39x17, albo 43x23. Śmiało moi drodzy.

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#8 Post autor: Emaleth »

Scenka pierwszorzędna. Brakuje tylko przewalającego się siana. Mi najbardziej podoba się uśmiechnięty Indianin, jakby się cieszył że biali się wybiją bez jego pomocy :P

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

PatrykZ pisze:Wywaliłbym tylko te czerwone zawiasy z dwuskrzydłowej bramy do magazynu - jakoś strasznie walą po oczach.
SMIGOL pisze:Faktycznie czerwone zawiasy wala po oczach.
Macie rację, muszę dopisać do listy zakupów brązowe zawiasy
Toltomeja pisze:Tylko podłoże takie łyse. Tył też
misiek pisze:Brakuje trochę śmieci dookoła, jakichś krzaków, kurzu
pit pisze:Podłoże faktycznie trochę płaskie
Też racja. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że na początku wszystko zbudowałem na płytkach 40 x 16. Dopiero jak pimpur zaczął ustawiać ludziki to podłożyliśmy większą podstawę. Poza tym płaskie tany prawie wszystkie mi poszły do piachu w pitwie i nie mam z czego zrobić nawet koleiny na drodze. Mam nadzieję, że jak zaczniemy ustawiać wszystko w Krk to jakieś minimalne nierówności dorobią się na miejscu. Kurz też zdąży na pracy osiąść do tego czasu:)
pit pisze:Pokazałbyś z bliska brodacza na fotelu, a w szczególności fotel - fajny pomysł z tymi batami.
Nie wiem, czy tego fotela już gdzieś u kogoś nie widziałem. Ale może dziadka wystawię do wojen ludzików?
Pomysłów na ustawienie ludzików pimpur miał całe mnóstwo (np kolejka gości z najdziwniejszymi narzędziami, którzy chcieliby przywalić ZŁEMU). Musieliśmy z części zrezygnować żeby scenka nie zatraciła czytelności. Na pewno do Krakowa weźmiemy ich więcej.
kris kelvin pisze:Nie można budować po bożemu? Na powierzchni 32x32 albo 32x64?
Starałem się ale nie wyszło. Przepraszam:(
Emaleth pisze:Mi najbardziej podoba się uśmiechnięty Indianin, jakby się cieszył że biali się wybiją bez jego pomocy
Taki był mw zamiar:)
Dzięki za pozytywne komentarze. Miło, że budynek się podoba. Przy okazji pomyślałem, że kowal musi wyglądać. Jakby ktoś chciał przerobić na wystawę Hagrida to zapraszam.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Darkelmo »

Budynek w fajnych kolorach zachuwuje "westernowy" styl. Czerwone zawiasy nawet mi tak nie przeszkadzja jak Ci doczepieni indianie. Ogólnie nic do nich nie mam chodzi tylko o podstawke. Dużo się dzieje i jest wesoło i za to duży, wieki i dziki plus

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Front bardzo fajny. Balustrada bardzo "oszczędna", ale tak jest dobrze; mieszkańcy Dzikiego Zachodu to byli ludzie praktyczni, po co marnować drewno na jakieś tam ozdoby.
Dziadek na fotelu rewelacyjny. Napis bardzo fajny. Taki jakby go kowal zrobił, co czytać nie umie, ale ktoś mu narysował jak te litery maja wyglądać. Może lepiej byłoby z kafli, ale wtedy nie byłoby narożnika. No i może wewnątrz "M" taki narożnik byłby dobry, ale nie wiem czy się tam zmieści. I nie wiem, czy ciemnoszare tło nie byłoby lepsze? Udawałoby wypłowiały czarny kolor.
Nie podoba mi się płaski dach. Powinien mieć jakiś spadek. Mógłbyś zrobić jednospadowy ze spadkiem do tyłu. Wtedy tylna ściana wyszłaby niższa i łatwiej byłoby coś z nią zrobić, bo taka trochę łysa jest.
glaz_pimpur pisze:muszę dopisać do listy zakupów brązowe zawiasy
Mam sporo, mogę Ci pożyczyć.
kris kelvin pisze:Najpierw Zgredek, teraz Ty. Nie można budować po bożemu? Na powierzchni 32x32 albo 32x64?
kris kelvin pisze:Jak to na Dzikim Zachodzie.
Przystawiasz mi lufę do skroni i cedzisz przez zaciśnięte zęby: "Robimy po mojemu, albo jeden z nas i nie będę to ja, zaraz spotka się ze swoim Stwórcą".
I po prostu budujesz :)
Wtedy świat był prosty. Trzymajmy się tego.
Chciałeś to masz.


To znaczy masz puzzla, którego jakoś tam sobie poskładasz.

A w ogóle to skandal, że Pif Paf City nie ma osobnego działu jak Pitwa i KZ. Niech no jakiś wszechmogący ruszy się do roboty.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:Może lepiej byłoby z kafli, ale wtedy nie byłoby narożnika. No i może wewnątrz "M" taki narożnik byłby dobry, ale nie wiem czy się tam zmieści. I nie wiem, czy ciemnoszare tło nie byłoby lepsze?
Spróbuję poprawić.
zgrredek pisze:glaz_pimpur napisał/a:
muszę dopisać do listy zakupów brązowe zawiasy
Mam sporo, mogę Ci pożyczyć.
Trzymam Cie za słowo. Jak masz dużo to 2 możesz nawet moi sprzedać:)
zgrredek pisze:Nie podoba mi się płaski dach. Powinien mieć jakiś spadek.
Wydaje mi się, że takie dachy jak ja zrobiłem też są w klimacie, tylko może bardziej SouthWest, gdzie opady deszczu były rzadkie i wielce pożądane. A tylna ściana jest łysa, bo:
zgrredek pisze:charakterystyczną cechą był ozdobny, kolorowy front, a reszta to była po prostu szopa. Czasem trochę lepsza szopa.
:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:
zgrredek pisze:charakterystyczną cechą był ozdobny, kolorowy front, a reszta to była po prostu szopa. Czasem trochę lepsza szopa.
:)
Ale to nie wygląda jak szopa. Od frontu masz werandę, drzwi, okna i to wystarczająco maskuje ściany, które mają drewniany kolor, ale fakturą nie sugerują, że to drewno. Z tyłu masz właściwie same ściany. Ich kolor może równie dobrze sugerować, że są z gliny.
Przede wszystkim potrzebne są tam drzwi do wychodzenia na "podwórko". A może nawet dwoje drzwi; jedne z kuźni, a drugie z budynku mieszkalnego. Ale te z kuźni to koniecznie. No i na tym podwórku powinien być typowy dla kuźni bałagan, czyli np skrzynie z węglem, jakieś zardzewiałe podwozie od bryczki czy dyliżansu, albo choć jedna oś z kołami. No i co tam jeszcze wymyślisz.
Mam też niebieskie okna i okiennice to też mogę Ci pożyczyć.

czarny

#14 Post autor: czarny »

Kolorystyka fantastyczna a scena świetnie oddaje klimat z Westernów

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:A może nawet dwoje drzwi; jedne z kuźni, a drugie z budynku mieszkalnego. Ale te z kuźni to koniecznie.
Ok do kuźni od tyłu mogą być ale chyba tylko takie czarne: Obrazek. Ich też nie mam. Typowy dla kuźni bałagan znajduje się tymczasowo po prawej stronie zabudowań, akurat na tych zdjęciach co wrzuciłem niewidocznej. Jak powstaną drzwi na tyłach szopy to go mogę przenieść. Bryczka jeszcze może powstanie. Zobaczymy czy mi starczy cierpliwości i klocków. Pomysł już jest.
Drzwi w budynku mieszkalnym od tyłu nie będzie. Mąci mi się to z koncepcją obronności budynku.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ