[MOC] 1923 Ford T

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] 1923 Ford T

#1 Post autor: Misterzumbi »

Ahoi. Znowu ja.

Tym razem coś co już wam na tym forum zbrzydło, ale w trochę innym opakowaniu. Budowałem go dość długo, jeżeli porównać z innymi hot rodami, które cak cak i są złożone. Znaczy, że siedziałem nad nim "aż" dwa dni. Wszystko za sprawą tego garba w tyle, który jest węższy od budy. Reszta poszła całkiem sprawnie, może nie licząc dachu gdzie musiałem trochę pokombinować, żeby wszystko siedziało na swoim miejscu.

Najwięcej czasu spędziłem tym razem na zdjęciach. Robiłem sesje chyba z cztery razy i dalej jest nijak, po prostu nie potrafię robić zdjęć czarnych obiektów...

Ale tym razem musiałem, bo budowałem samochodzik wedle prawdziwego, którego miałem szanse obejrzeć i posłuchać w sierpniu zeszłego roku:

http://www.majhost.com/gallery/misterzu ... ct4728.jpg

http://www.majhost.com/gallery/misterzu ... ct4724.jpg

http://www.majhost.com/gallery/misterzu ... ct4781.jpg

Zbudował go niejaki Godi razem z moim kolega Harrym, i jest to najładniejszy hot rod jaki powstał poza granicami Stanów Zjednoczonych. Prawdziwy jest na sprzedaż, ale niestety nie dysponuje taka ilością gotówki (choć gdybym miał, to nie wahałbym się ani sekundy), dlatego nie było innego wyjścia jak zmontować sobie z klocków. Naturalnie uprościłem mnóstwo rzeczy, ale wydaje mi się ze sylwetka jest naprawdę udana jak na takiego malucha...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla porządku, tu będzie galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=499427

Ale nima tam nic więcej niż to co zasznurowałem. Flicker jak zwykle za parę godzin bo denerwuje mnie ze ludziska wola tam gadać niż tu napisać dwa słowa.
Ostatnio zmieniony 2012-03-16, 15:01 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 4 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Ooo! Znowu pierwszy!


Świetne to połączenie bagażnika z budą. Dzięki temu dach trochę za bardzo przechylony do przodu, ale właśnie to karykaturalne pochylenie bardzo tu pasuje.
Ostatnio zmieniony 2012-03-16, 14:40 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Misterzumbi pisze:Dla porzatku

Tutaj orto małe.
A samochodzik jest prześwietnie cudowny. Fajnie jakby obok niego jakiś ludek stał ^^

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Piękny. Patent na łapki nad silnikiem genialny. Czy kuper nie jest ciut za długi?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Poprawilem.

Dach jest rzeczywiscie za bardzo pochylony, ale co zrobic? Dlugo szukalem mniej wiecej poprawnej pozycji na bagaznik.
Tak, kuper jest za dlugi o jakas plytke, ale tylko tak udalo mi sie wyrownac dolna krawedz... Pozatym wymyslilem ze jak itak np. gazniki beda za wysoko, nie szkodzi mu takie wyolbrzymienie coniektorych elementow...
Ostatnio zmieniony 2012-03-16, 15:03 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Darkelmo »

Bardzo fajny, aż chce sie zrobić 2 okrążenia po stole:P. Najbardziej podoba mi sie przód, strasznie fajny Ci ten Hot Rod wyszedł.

crises

#7 Post autor: crises »

Przód ma świetny, ale tyłek jest wprost cudny. Ładne cacko nabiurkowe. Może światła stopu zrobić z tile round? Teraz z groszków jakieś takie karykaturalnie wielkie się wydają i nie pasują do obłości.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Nie lubie tych tile round... Znaczy, nie wiem... Trzeba by bylo je tam zamontowac na flexopneumatyczne koleczki, a juz kapsle na kolach tak zamontowalem, nie wiem czy nie za duzo bylo b kombinowania dla tak malego gracika... Kola szprychowe bym chcial, ale dziwnie wyglada, to wzialem dekle...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#9 Post autor: Webster »

Świetny hot rod! Tak samo oryginał jak i twój. "Pupka" faktycznie trochę za długa ale i tak jest dobrze.
Wrzuć chociaż jedno zdjęcie z tymi szpychowymi felgami bo ciekaw jestem jak to wygląda.

rafi

#10 Post autor: rafi »

Bardzo szkoda, że po Polsku, gdy się chcę wyrazić epicką radość na widok czegoś, można powiedzieć "fajne" albo można przeklinać. Przeklinam przy tym!
Ostatnio zmieniony 2012-03-16, 20:24 przez rafi, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Wydaje mi się, że wyglądałby lepiej gdyby nie był taki pochylony. Żle to wygląda. Tył, choć za długi mogę znieść, ale ten skos go zabija.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

Eeeetam. Wlasciciel prawdziwego dal zielone swiatlo. Bedziesz musial przezyc...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#13 Post autor: Piterko »

Genialny, po prostu genialny hotrod. Jak ty to robisz, ja nie wiem. Dlaczego nie dają ci więcej w tlc do zbudowania tego typu cudów, to przecież jest piękne.
Jak uzyskałeś pochyłość ?

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: aditoma »

Jest przepiękny. Silnik, chłodnica...ja po to żeby budować hot roda polowałem na chłodnicę taką jak w 30091..a tu proszę, prościej i ładniej...

co do fotek to polecam
http://allegro.pl/listing.php/search?ch ... ia+i+nauka

Masz tam jak focić czarne powierzchnie, szkło, duże obiekty, małe obiekty...dobra książka dla każdego kto robi tzw fotografię produktową a do tej zalicza się focenie MOCy
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Bardzo ładny samochodzik - Mistrzu w swoim żywiole.

Świetnie, że nie przeginałeś z wysokością silnika, jak w niektórych :)

Zastanawiam się, czy przełamanie buda/bagażnik jest w nim potrzebne, ale skoro zrobiłeś, to przyjmuję, że owszem.

Co do światełek z okrągłych kafelków - mam ich kilka i po przyczepieniu do czegoś zdają się być większe od zwykłych kropeczek - zazwyczaj za duże na światła w małym autku. To dzięki temu, że w zwykłej kropeczce najbardziej widać stud, a nie od razu całą powierzchnię.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ