[MOC] Kapitan Foch spotyka legendarnego Alberta 3 Masywnego

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Kapitan Foch spotyka legendarnego Alberta 3 Masywnego

#1 Post autor: Hippotam »

Scenka przedstawia pierwsze spotkanie Kapitana Focha, podróżującego swoim jednoosobowym kieszonkowym pancernikiem i legendarnego Alberta III Masywnego z głębin.

Obrazek
Captain Foch Meets the Legendary Albert III the Massive - 1 by hippotam, on Flickr


Więcej zdjęć w galerii Flickr: LINK

Wczoraj znalazłem w pudle z nieposortowanymi klockami fragment pracy którą zacząłem dobre 4 lata temu i nie miałem natchnienia żeby ją skończyć. To była dolna szczęka Alberta, która pierwotnie miała, razem z jej ówczesnym, nieistniejącym właścicielem znaleźć się w pracy "Ostatnia Podróż". Nie umiałem jednak wtedy pociągnąć tego dalej. A wczoraj - puściło od strzała.

Oczywiście, jak zawsze- miało być strasznie, wyszło słitaśnie, więc dodałem Kapitana Focha w tycim pancerniku żeby już było całkiem zabawowo.
Ostatnio zmieniony 2012-03-18, 17:30 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Kapitan Foch brzmi jakoś znajomo... a szczęka jest świetna i rozmiarami chyba akurat pasowałaby do chomika :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-18, 18:02 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Boskie!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:To była dolna szczęka Alberta, która pierwotnie miała, razem z jej ówczesnym, nieistniejącym właścicielem znaleźć się w pracy "Ostatnia Podróż". Nie umiałem jednak wtedy pociągnąć tego dalej.
I całe szczęście, bo "Ostatnia podróż" wiele by na tym straciła. Takie "beztwarzowe" niebezpieczeństwo było bardziej złowieszcze.
Hippotam pisze:miało być strasznie, wyszło słitaśnie,
I bardzo fajnie wyszło. Tak komiksowo. Jak z komiksu Tadeusza Baranowskiego.
Trudno powiedzieć o Albercie, że jest uroczy, ale coś w sobie ma. Kieszonkowy pancernik bardziej mi się podoba. Hermetyczna klapa sugeruje, że pancernik ma opcję zanurzania.
Brakuje mi tylko chociaż kilku bąbelków towarzyszących wynurzeniu się Alberta.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Darkelmo »

Bardzo wesoła scenka, mimo, iż zakończenie mogłoby już takie nie być. Genialny stateczek. Taka mała ilość klocków a siedziałem wpatrzony w niego z dobre 7 minut.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Jęzor z flagi wymiata ponad wszystko.
To była druga rzecz, na którą od razu zwróciłem uwagę (1. - ale fajna zielona gęba)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

Sariel pisze:Kapitan Foch brzmi jakoś znajomo...
Ale tamten to marszałek, a nie jakiś kapitan. W każdym bądź razie, mamy dyżurne zdjęcie :)

Właz jest boski. Dzięki tej małej łupince - scenka kojarzy mi się ze współczesnym Jackiem Sparrowem i Krakenem.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Hippotam pisze:dodałem Kapitana Focha w tycim pancerniku żeby już było całkiem zabawowo
I ten Foch, a zwłaszcza stateczek wyszedł Ci lepiej niż Albert. Oprócz, jak zauważył zgrredek brakujących bąbelków, paszcza jest za płaska od środka i brakuje jej przełyku. Poza tym całość jest słodka i zabawna. Podoba mi się.
Ostatnio zmieniony 2012-03-19, 22:47 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#9 Post autor: misiek »

Kieszonkowy pancernik jest super, mógłby być osobnym MOCem.

Sama gęba Pana Alberta taka słodka i kreskówkowa :)
FREE HUGS :D

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

zgrredek pisze:Trudno powiedzieć o Albercie, że jest uroczy, ale coś w sobie ma
Wydaje mi się że Albert zyskuje przy bliższym kontakcie. Poznacie go na Pyrkonie.
glaz_pimpur pisze:I ten Foch, a zwłaszcza stateczek wyszedł Ci lepiej niż Albe
Noi popatrz, a zbudowałem go tak na szybko, jako zapchajdziure. Ale teraz myślę sobie o zrobieniu reszty floty....

W ogóle jestem zaskoczony że takie byle co o wypaleniu traw wzbudza więcej zainteresowania niż Albert i Kapitan. Widać tak bywa.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:W ogóle jestem zaskoczony że takie byle co o wypaleniu traw wzbudza więcej zainteresowania niż Albert i Kapitan. Widać tak bywa.
Hippotam pisze:Od siebie dodałem golasów, bo jak wiadomo seks sprzedaje dziś wszystko.
Albert co prawda jest goły, ale może za mało wystaje z wody.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Hippotam pisze: W ogóle jestem zaskoczony że takie byle co o wypaleniu traw wzbudza więcej zainteresowania niż Albert i Kapitan. Widać tak bywa.
Może forumowicze przestraszyli się tematu o krótkich postach wyrażających aprobatę dla pracy :P Ja obejrzałem i stwierdzam, że bardzo ładne, ale jako że to nie moja działka to nie zawsze mam pomysł co napisać ponad to, że rybka jest słodka a stateczek fajnie przerysowany ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Hippotam pisze:W ogóle jestem zaskoczony że takie byle co o wypaleniu traw wzbudza więcej zainteresowania niż Albert i Kapitan. Widać tak bywa.
Częstokroć łatwiej coś zjechać niż pochwalić. Po za tym ty też nie komentujesz wszystkich prac, więc nie marudź ;)
Pamiętam Ostatnią Podróż - zrobiła na mnie duże wrażenie - między innymi przez macki. Dobrze, że zębata mega-żaba nie trafiła tam w roli głównej. Tutaj pasuje idealnie. Wodzie faktycznie czegoś brakuje - bąbelków , fal, czegokolwiek - jest zbyt płasko.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#14 Post autor: Innos »

Nie frustruj się Hippo, Kapitan Foch z jego pancernikiem i żabowaty Albert to bardzo udany MOC, genialny w swojej groteskowości, i, jak słusznie zgrredek zauważył, iście komiksowy, co mi również bardzo się podoba, ot, jak porucznik Gruber w Allo Allo miał swój mały czołg, tak kapitan Foch ma kieszonkowy pancernik. Tylko może niektórzy podziwiają go w milczeniu. ;)
A nieco większa popularność Twojego drugiego MOCa, również przecież udanego, wynika może z jego tematu, prawdopodobnie problem palenia traw dotyka większej liczby osób, niż problem przerośniętych, żabopodobnych ludojadów w wodzie. Zresztą jeszcze jeden komentarz tutaj i tak mierzona popularność już się wyrówna.
zgrredek pisze:
Hippotam pisze:
Od siebie dodałem golasów, bo jak wiadomo seks sprzedaje dziś wszystko.
Albert co prawda jest goły, ale może za mało wystaje z wody.
W tym też coś musi być, czyżby prosta recepta na sukces MOCa?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

To jest przekokoszne! :) Co prawda psychologia twórczości to nie moja działka, ale zawsze się zastanawiałem, skąd się biorą takie zwariowane pomysły.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ