[MOC] Takie sobie buggy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tooareg

[MOC] Takie sobie buggy

#1 Post autor: tooareg »

Obrazek
Obrazek

Witam,
To jest zarazem mój pierwszy post na Lugpolu jak i pierwszy ukończony MOC od czasu wyjścia z Ciemnej Ery. Chociaż co do tego wyjścia nie jestem pewien bo muszę dzielić małą ilość wolnego czasu pomiędzy różne hobby.

Sam MOC ma być skrzyżowaniem typowego terenowego buggy ze stylistyką hot-roada. Samochód nie ma PF-ów, ma za to atrapę silnika V6, niezależne zawieszenie z przodu i sztywny most z tyłu, chyba trochę za mało żeby się znaleźć w dziale Technic :) Nie uważam też żeby był na tyle ładny żeby trafić do działu Model Team :)

Będę wdzięczny za opinie na temat MOC-a jak również za "ochrzanianie" za ewentualne nie prawidłowości w samym poście.

Byłbym zapomniał, link do galerii: Brickshelf

Pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 23:23 przez tooareg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Witam na forum :)

Buggy fajny,ale nie dałeś nam poznać go lepiej, jedno zdjęcie, które w dodatku jest tylko zdjęciem,a nie odnośnikiem do galerii, zero opisu,brak specyfikacji, jakichś szczegółów.
Jest zdalnie sterowany? Jak wygląda od środka? Ile go budowałeś?
Obejrzyj sobie tematy z innymi naszymi MOCami i zobacz,jak je poprawie opisać.

Przednie zawieszenie to chyba 8081,nie? Koła się zgadzają, ramiona, cięgna i zębatka z 2 kulami.

Nie każ aż tak zgadywać Lugpolowiczom - daj opis :)


@up, no i jest guto


na zdjęciach widać że "ramiona" ramki przy tylnej osi zwisają,nie można było tego jakoś zaczepić?
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 19:36 przez blizzard, łącznie zmieniany 3 razy.

tooareg

#3 Post autor: tooareg »

To niechcący, po wstawieniu zdjęcia przez pomyłkę zamiast "Podgląd" wcisnąłem "Wyślij". Post już uzupełniony :)

Zgadza się, przednie zawieszenie to w całości 8081, od siebie dodałem tylko drugi amortyzator.

To że ramiona ramki nie są zamocowane to celowy zabieg. Chciałem mieć sztywny most zamocowany tylko na kolumnach z resorami i drążku panharda http://pl.wikipedia.org/wiki/Dr%C4%85%C5%BCek_Panharda. W świecie Lego jednak to się nie sprawdza, nie polecam. Z kolei chęć w miarę szybkiego ukończenia pierwszego pojazdu nie pozwoliła mi w pełni dopracować tyłu. Następnym razem bardziej się przyłożę.
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 19:41 przez tooareg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Bardzo, naprawdę bardzo ładny buggy. Pamiętam że nawet widziałem go wcześniej na BSie i chciałem wrzucić do Ciekawych Konstrukcji, widać dobrze że nie zdążyłem :)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#5 Post autor: Flymbex »

Sariel pisze:Bardzo, naprawdę bardzo ładny buggy.
Wręcz śliczny :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#6 Post autor: noniusz »

Pierwsze skojarzenie - Model Team 5541.

Model udany, chociaż muszę przyznać, że połączenie buggy z hot rodem to dość nietypowe rozwiązanie, ale dzisiaj wszystko jest możliwe, nawet duży fiat w wersji air ride.

Uważam, że model jest na tyle estetyczny i dopieszczony, że bez problemu mógłbyś przenieść go do działu Model Team.

Dodatkowo model wyróżnia się spośród innych - dziś mało kto buduje w niebieskim kolorze.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Bardzo fajne buggy, niebieski ładnie komponuje się z czerwonymi dodatkami i od razu przykuwa uwagę :)
tooareg pisze: Nie uważam też żeby był na tyle ładny żeby trafić do działu Model Team :)
Nie tym bym się sugerował kierując Moc do odpowiedniego działu. Przyjęło się, że do działu "Tu i teraz" trafiają moce w skali minifigów, a na więszke zaś przenaczony jest Model Team (Creator także). Więc swobodnie się tam nadaje, możesz ewentualnie poprosić (jak chcesz) Moda o przesunięcie wątku :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#8 Post autor: jerryp »

Muszę przyznać że rewelacyjny hot-buggy. Dobre proporcje, ładny kolor, duża ilość detali. Myślę że to udany debiut. Szkoda tylko że nie jeździ. Jakoś tak się już przyzwyczaiłem że modele w tej skali są zmotoryzowane, nie przejmuj się jednak moim marudzeniem. Masz potencjał. Czekam na kolejne Twoje prace.
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 22:12 przez jerryp, łącznie zmieniany 1 raz.

tooareg

#9 Post autor: tooareg »

Dzięki za bardzo pozytywne przyjęcie, czuje się zmotywowany do pokazywanie przyszłych MOCy :)
Szkoda tylko że nie jeździ. Jakoś tak się już przyzwyczaiłem że modele w tej skali są zmotoryzowane
Doszedłem do wniosku że wraz z użyciem silników frajda z budowania rośnie ale koszt rośnie duuuuużo bardziej także pewnie nieprędko sobie na to pozwolę.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

tooareg pisze:Doszedłem do wniosku że wraz z użyciem silników frajda z budowania rośnie ale koszt rośnie duuuuużo bardziej także pewnie nieprędko sobie na to pozwolę.
Zestaw podstawowy (2 silniki, wieża, batbox, pilot) można złożyć za cenę poniżej 200zł. A jak się dobrze postarasz, pogadasz z kolegami z Krk i poczytasz nasze forum to wyjdzie niewiele ponad 100zł, więc czuj się zmotywowany do budowania z silnikami:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#11 Post autor: eric trax »

tooareg pisze: Doszedłem do wniosku że wraz z użyciem silników frajda z budowania rośnie ale koszt rośnie duuuuużo bardziej także pewnie nieprędko sobie na to pozwolę.
Ja też doszedłęm do takiego wniosku po swoim pierwszym MOCu. Kupiłem 8043 i od tego czasu chyba tylko 3 silniki do mojego zestawu pf dołożyłem także nie ma takiej tragedii :)


Co do samego buggy to świetnie wygląda zwłaszcza niebiesko <3
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Neptun
Posty: 9
Rejestracja: 2012-03-19, 12:36
Lokalizacja: Pabianice
brickshelf: Neptun1988

 

#12 Post autor: Neptun »

MOC bardzo mi się podoba, zwłaszcza ten styl hot-rodowy :D A w kolorze niebieskim buggy wygląda świetnie :D Sam natchniony modelem alternatywnym zestawu 9392 zastanawiam się nad stworzeniem Buggy, jednakże z użyciem PF.

Jak już poprzednicy napisali koszta PF wcale nie są takie straszne jak się wydaje, choć zależy czego się chce. Sam posiadam tylko battery boxa, 2 silniki, wieżę, pilota i podstawkę zestawu 8183 od którego zacząłem swoją przygodę z PF. Owszem, trzeba na początku pewną kwotę wydać, jednakże później sprawa jest już bardziej elastyczna. Sam teraz planuję kupić 1 lub 2 silniki. Poszerzy to możliwości gdyż będę mógł zrobić auto z niezależnie napędzanymi tylnymi kołami przy zakupie jednej sztuki, a przy 2 np pojazdu z napędem czołgowym z niezależnym napędem każdego koła. Po czasie, kiedy znów będą pieniądze, znów mogę zainwestować w kolejną wieżę i pilota. Tak więc jak widać da się koszta porozkładać w czasie i powoli rozszerzać swoją kolekcję PF :)

tooareg

#13 Post autor: tooareg »

Dzięki za komentarze, starałem się żeby to nie było takie zwykłe buggy :)

Co do silników to w pewnym momencie byłem już bliski zakupu na jednym z bardziej znanych portali aukcyjnych ;) zestawu składającego się z pilota, wieży odbiornika i dwóch silników za 230 zł ale doszedłem do wniosku że taki zestaw pozwoli mi na napęd i skręcanie ale co gdyby tak zbudować samochód ze skrzynią biegów? Ale jak to, biegi zmieniać nie za pomocą pilota tylko ręcznie? ;) Czyli potrzebny kolejny pilot, wieża, silnik ... Równocześnie doskwiera mi brak "serków", różnych "slope'ów" i innych elementów pozwalających osiągać bardziej opływowe kształty. Także pewnie zacznę od uzupełnienia tych braków ale przyznaję że pf-y mnie kuszą i pewnie za jakiś czas ....
Ostatnio zmieniony 2012-03-24, 22:02 przez tooareg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#14 Post autor: blizzard »

tooareg pisze:Co do silników to w pewnym momencie byłem już bliski zakupu na jednym z bardziej znanych portali aukcyjnych ;) zestawu składającego się z pilota, wieży odbiornika i dwóch silników za 230 zł ale doszedłem do wniosku że taki zestaw pozwoli mi na napęd i skręcanie ale co gdyby tak zbudować samochód ze skrzynią biegów? Sle jak to, biegi zmieniać nie za pomocą pilota tylko ręcznie? ;)
Wg mnie, nie należy od razu rzucać się na głęboką wodę. Na start powinien Ci wystarczyć silnik z 1 przełożeniem do napędzania osi, uwierz mi, że już nawet to daje mnóstwo frajdy :) A do dobrych skrzyń biegów, ba! zmienianych zdalnie, a nie ręcznie, trzeba dojrzeć i nabyć doświadczenia :P Wiem, bo sam jestem na tym etapie, i mimo że robię bez skrzyni, to jestem super dumny z siebie, że wreszcie nic mi nie strzela i autko jedzie!:)

----------------
ps.
A co zestawu o którym wspomniałeś to:
A) zapewne mówisz o ofercie naszego kumpla z forum, pana TT
B) link do jego sklepu masz w moim podpisie :D
Ostatnio zmieniony 2012-03-24, 21:58 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

tooareg

#15 Post autor: tooareg »

Jestem dokładnie tego samego zdania: wszystko stopniowo. Najpierw zbuduję kilka MOCy niezmotoryzowanych, później zacznę myśleć o silnikach :)

ODPOWIEDZ