Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] ED-72 (EN-57)
Autor Wiadomość
papagras 

Wpisy: 33
Wysłany: 2012-03-23, 20:33   [MOC] ED-72 (EN-57)

zespol trakcyjny w malowaniu Przewozow Regionalnych.

galeria: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=499920
Ostatnio zmieniony przez papagras 2012-03-26, 07:18, w całości zmieniany 2 razy  

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1022
Wysłany: 2012-03-23, 20:57   

Widziałem dziś na brickshelfie i od razu zwrócił moją uwagę.

ED72 luksusowa wersja "świniowozu" EN57 - błękitnej strzały północy :)

Co do modelu fajnie oddaje klimat i oryginał, jedyne co mnie trochę razi to wymodelowanie przedniej szyby za pomocą czarnej taśmy / naklejki? Ale rozumiem, że inaczej w tej skali nie szło oddać kształtu szyby czołowej.
Brakuje jeszcze tylko stacji np. Białogard ułożonej z klocków i modelu właśnie tego pociągu na niej.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1703
Wysłany: 2012-03-24, 07:15   

reflektory są za duże :(

Darkelmo 

Wpisy: 188
Wysłany: 2012-03-24, 09:25   

Kod:
reflektory są za duże :(

Myśle tak samo ale i tak nie psuja Moca. Zresztą cięzko byłoby je zamienić na inne.
Bardzo ładny

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 925
Wysłany: 2012-03-24, 10:04   

Zrobiłeś bardzo fajne zdjęcia, odpowiednio zaaranżowane i wyraźne i całe dobre wrażenie popsułeś formą prezentacji MOCa. Jedno zdawkowe zdanie (do tego z błędami) i link do galerii to o wiele za mało. Zachęcam do zapoznania się z ABC prezentacji MOCy, naprawdę, szkoda niszczyć w taki sposób swoją własną pracę.
Ostatnio zmieniony przez nori 2012-03-24, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 19:55   

Właściwie coś więcej napiszę później jak na spokojnie obejrzę. Tylko jedno zasadnicze pytanie na dzień dobry - możesz mi pokazać zdjęcia jakiegokolwiek ED72 z potrójną przednią szybą?

noniusz 
VIP
Grzegorz

Wpisy: 1022
Wysłany: 2012-03-24, 20:23   

rh napisał/a:
Tylko jedno zasadnicze pytanie na dzień dobry - możesz mi pokazać zdjęcia jakiegokolwiek ED72 z potrójną przednią szybą?

Faktycznie, wcześniej nie zwrócilem na to uwagi, ale kolega rh ma rację. ED72 ma od frontu 2 lekko pochylone szyby, Twoja konstrukcja bardziej przypomina EN57 po "color-liftingu":

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 228
Wysłany: 2012-03-24, 23:23   

Bardzo podobają mi się zdjęcia. To, że są robione na dworze zasługuje na duży +.
Nie jestem znawcą kolejnictwa, więc powiem tylko, że pociąg sprawia dobre wrażenie, nie mam do czego się przyczepić.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Legofan 2012-03-24, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

Radar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 20:32   

Przykro mi, ale to NIE jest ED72. Po pierwsze, wspomniana przez rh przednia szyba jest z EN57 jak i sam zestaw trakcyjny. Nigdy nie było ED72 w wersji rsr tylko rssr co oznacza całkowity brak jednego członu zespołu.

Jakby temat był dobrze nazwany to jest to bardzo dobry i w końcu pierwszy opublikowany MOC jednostki EN57. I te reflektory faktycznie za duże są, ale rozumiem, że innym klockiem ciężko by było.
Podsumowując sugeruję zmianę tematu lub poprawę MOCa
Ostatnio zmieniony przez Radar 2012-03-25, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 21:12   

No to czas coś napisać. Na sam początek gratuluję odwagi w budowaniu EZT. Są to niemałe potwory i wymagające niemało czasu do zbudowania. A szczególnie wyjątkowo przeze mnie lubiane ED72.

Bardzo miło wspominam, kiedy ten EZT jeździł jako jedno z IR na trasie Wrocław - Kraków. Jak ktoś wiedział, gdzie usiąść, to w kwestii komfortu żaden z wagonów kursujących na TLK nawet mu do pięt nie sięgał. Kawałek, który teoretycznie był pierwszą klasą (w IR nie ma czegoś takiego jak I klasa, no poza Wrocław - Drezno, chociaż mogę się mylić, że jednak w innych jest I klasa), ale zdeklasowaną: dużo miejsca na nogi, wygodne odchylane fotele. W skrócie rewelacja:

Natomiast co samego modelu. No niestety, pierwsze wrażenie to: ooo, jaki ładny EN57. A wszystko przez tę szybę - wybitnie charakterystyczną dla "kibla". ED72 jednak ma mocno odróżniający się przód i o jego wierne oddanie należałoby w pierwszej kolejności się postarać.
Kwestia braku jednej części składu już wspomniana.
No i bardzo dobre zdjęcia - ale to też już wspomniane :)

Cóż, jeszcze raz: podziwiam za odwagę, ale też warto by nad nim jeszcze trochę popracować, by to faktycznie było ED72, a nie EN57 ... I dodaj żółty pasek nad kawałkiem I klasy ;)
Ostatnio zmieniony przez rh 2012-03-25, 21:16, w całości zmieniany 4 razy  

papagras 

Wpisy: 33
  Wysłany: 2012-03-26, 07:21   

Zdjecia z komorki i post z komorki - jedno wyszlo, drugie nie :-)
Dziekuje wszystkim za opinie i trafne sugestie.

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2012-03-26, 08:30   

Bardzo miło jest zobaczyć skład podmiejski w lego wersji na żywo. Było prezentowanych wiele ciekawych symulacji wirtualnych, ale nie ma jednak jak namacalny MOC.

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 08:50   

Dla mnie, jako kolejowego lajkonika, jest swietny. Zdjecia w plenerze to duzy plus.

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 11:47   

PatrykZ napisał/a:
skład podmiejski
ED72 wbrew pozorom wcale nie jest modelem podmiejskim. Zdecydowanie przystosowany do przewozów międzywojewódzkich.

Zgodnie z nazewnictwem:
E - trakcja elektryczna
D - przewozy dalekobieżne

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2901
Wysłany: 2012-03-28, 21:24   

Jeżdżę codziennie SKM i na moje oko jest za wąski. Reszta w porządku. Zdjęcia w plenerze wyglądają bardzo ładnie - nie ma to jak "dookólność" światła dziennego :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu