[MOC] ED-72 (EN-57)

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

[MOC] ED-72 (EN-57)

#1 Post autor: papagras »

zespol trakcyjny w malowaniu Przewozow Regionalnych.

Obrazek

galeria: www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=499920
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 07:18 przez papagras, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#2 Post autor: noniusz »

Widziałem dziś na brickshelfie i od razu zwrócił moją uwagę.

ED72 luksusowa wersja "świniowozu" EN57 - błękitnej strzały północy :)

Co do modelu fajnie oddaje klimat i oryginał, jedyne co mnie trochę razi to wymodelowanie przedniej szyby za pomocą czarnej taśmy / naklejki? Ale rozumiem, że inaczej w tej skali nie szło oddać kształtu szyby czołowej.
Brakuje jeszcze tylko stacji np. Białogard ułożonej z klocków i modelu właśnie tego pociągu na niej.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

reflektory są za duże :(
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Kod: Zaznacz cały

reflektory są za duże :(
Myśle tak samo ale i tak nie psuja Moca. Zresztą cięzko byłoby je zamienić na inne.
Bardzo ładny

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

Zrobiłeś bardzo fajne zdjęcia, odpowiednio zaaranżowane i wyraźne i całe dobre wrażenie popsułeś formą prezentacji MOCa. Jedno zdawkowe zdanie (do tego z błędami) i link do galerii to o wiele za mało. Zachęcam do zapoznania się z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=74880]ABC prezentacji MOCy[/URL], naprawdę, szkoda niszczyć w taki sposób swoją własną pracę.
Ostatnio zmieniony 2012-03-24, 10:04 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#6 Post autor: rh »

Właściwie coś więcej napiszę później jak na spokojnie obejrzę. Tylko jedno zasadnicze pytanie na dzień dobry - możesz mi pokazać zdjęcia jakiegokolwiek ED72 z potrójną przednią szybą?

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#7 Post autor: noniusz »

rh pisze:Tylko jedno zasadnicze pytanie na dzień dobry - możesz mi pokazać zdjęcia jakiegokolwiek ED72 z potrójną przednią szybą?
Faktycznie, wcześniej nie zwrócilem na to uwagi, ale kolega rh ma rację. ED72 ma od frontu 2 lekko pochylone szyby, Twoja konstrukcja bardziej przypomina EN57 po "color-liftingu":

Obrazek

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#8 Post autor: Legofan »

Bardzo podobają mi się zdjęcia. To, że są robione na dworze zasługuje na duży +.
Nie jestem znawcą kolejnictwa, więc powiem tylko, że pociąg sprawia dobre wrażenie, nie mam do czego się przyczepić.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-03-24, 23:23 przez Legofan, łącznie zmieniany 1 raz.

Radar

#9 Post autor: Radar »

Przykro mi, ale to NIE jest ED72. Po pierwsze, wspomniana przez rh przednia szyba jest z EN57 jak i sam zestaw trakcyjny. Nigdy nie było ED72 w wersji rsr tylko rssr co oznacza całkowity brak jednego członu zespołu.

Jakby temat był dobrze nazwany to jest to bardzo dobry i w końcu pierwszy opublikowany MOC jednostki EN57. I te reflektory faktycznie za duże są, ale rozumiem, że innym klockiem ciężko by było.
Podsumowując sugeruję zmianę tematu lub poprawę MOCa
Ostatnio zmieniony 2012-03-25, 20:34 przez Radar, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#10 Post autor: rh »

No to czas coś napisać. Na sam początek gratuluję odwagi w budowaniu EZT. Są to niemałe potwory i wymagające niemało czasu do zbudowania. A szczególnie wyjątkowo przeze mnie lubiane ED72.

Obrazek

Bardzo miło wspominam, kiedy ten EZT jeździł jako jedno z IR na trasie Wrocław - Kraków. Jak ktoś wiedział, gdzie usiąść, to w kwestii komfortu żaden z wagonów kursujących na TLK nawet mu do pięt nie sięgał. Kawałek, który teoretycznie był pierwszą klasą (w IR nie ma czegoś takiego jak I klasa, no poza Wrocław - Drezno, chociaż mogę się mylić, że jednak w innych jest I klasa), ale zdeklasowaną: dużo miejsca na nogi, wygodne odchylane fotele. W skrócie rewelacja:

Obrazek

Natomiast co samego modelu. No niestety, pierwsze wrażenie to: ooo, jaki ładny EN57. A wszystko przez tę szybę - wybitnie charakterystyczną dla "kibla". ED72 jednak ma mocno odróżniający się przód i o jego wierne oddanie należałoby w pierwszej kolejności się postarać.
Kwestia braku jednej części składu już wspomniana.
No i bardzo dobre zdjęcia - ale to też już wspomniane :)

Cóż, jeszcze raz: podziwiam za odwagę, ale też warto by nad nim jeszcze trochę popracować, by to faktycznie było ED72, a nie EN57 ... I dodaj żółty pasek nad kawałkiem I klasy ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-25, 21:16 przez rh, łącznie zmieniany 4 razy.

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#11 Post autor: papagras »

Zdjecia z komorki i post z komorki - jedno wyszlo, drugie nie :-)
Dziekuje wszystkim za opinie i trafne sugestie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#12 Post autor: PatrykZ »

Bardzo miło jest zobaczyć skład podmiejski w lego wersji na żywo. Było prezentowanych wiele ciekawych symulacji wirtualnych, ale nie ma jednak jak namacalny MOC.

Jetboy

#13 Post autor: Jetboy »

Dla mnie, jako kolejowego lajkonika, jest swietny. Zdjecia w plenerze to duzy plus.

rh

#14 Post autor: rh »

PatrykZ pisze:skład podmiejski
ED72 wbrew pozorom wcale nie jest modelem podmiejskim. Zdecydowanie przystosowany do przewozów międzywojewódzkich.

Zgodnie z nazewnictwem:
E - trakcja elektryczna
D - przewozy dalekobieżne

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#15 Post autor: Żbik »

Jeżdżę codziennie SKM i na moje oko jest za wąski. Reszta w porządku. Zdjęcia w plenerze wyglądają bardzo ładnie - nie ma to jak "dookólność" światła dziennego :)

ODPOWIEDZ