[MOC] Roboty, smoki i inne paskudztwa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Roboty, smoki i inne paskudztwa

#1 Post autor: Jetboy »

Ostatnio coraz częściej przekonuje się że największa frajdę z budowania mam wtedy gdy buduje z bardzo ograniczonego zestawu klocków - trzeba się wtedy nieźle nagłowić żeby wyszło coś z sensem, ale zbudowanie czegoś fajnego daje ogromną satysfakcje.

Bardzo fajnie tez buduje się drużynowo. Z kolegą Dzozefem, podczas przerwy w pracy bierzemy pudełko klocków które właśnie dostarczył kurier i budujemy na zmianę dodając i usuwając elementy. Oto wynik jednej z takich zabaw, tym razem polybagami 30070 i 30080 :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia: Dzozef i Jetboy
Modele: Jetboy i Dzozef

BrickLink
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 06:08 przez Jetboy, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Jantin »

Potwór jest przyjemnie kreskówkowy, ale małe smoczki to przesłodkie mistrzostwo świata :D

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Darkelmo »

Strasznie sympatyczne małe figurki. Zawsze budowanie z małej ilosci klocków jest trudniejsze przez co uzyskany wynik daje większa satysfakcję. A pomysł na zabawę przedni i fajna praca gdzie można bawić się w czasie przerwy klockami:P

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Haha. zbudowałem dokładnie takie same roboptaszyska gdy dostałem ten impulsik z ninjago.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Najbardziej podobają mi się te "dwupłatowce"; jakieś małe kółeczka i można je zamienić w aeroplany.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#6 Post autor: Legofan »

Pomysłowe cacuszka. Najbardziej podoba mi się smoczek ('jednopłatowy').
Mam pytanie odnośnie polybagów. Czy są one dostępne w sklepach, które sprzedają głównie Lego? Czy można je gdzieś kupić w nieinternetowych sklepach?
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 16:22 przez Legofan, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Ja je kupiłem kiedy Yogi wyprzedawał swoja kolekcje. Nie wiem jak jest z ich dostępnością w tej chwili, może ktoś bardziej obeznany pomoże.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#8 Post autor: Smok »

Piękne te maleństwa, zwłaszcza smoki ;-).

Legofan - 30070 był kiedyś dodawany do CN, a teraz regularnie pojawia się na Allegro .

Edyta - nie wiem czemu, ale za pierwszym razem przeczytałem o sklepach internetowych.
Może zapytaj sprzedawców o możliwość sprowadzenia takiego zestawu.
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 16:57 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Ładne modele Jetboy. Jak większości najbardziej podobają mi się droido-smoki.
Legofan pisze: Mam pytanie odnośnie polybagów. Czy są one dostępne w sklepach, które sprzedają głównie Lego? Czy można je gdzieś kupić w nieinternetowych sklepach?
Polybagi generalnie nie są zestawami przeznaczonymi do regularnej sprzedaży. Co jakiś czas pojawiają się np. w marketach jako dodatek do zakupów powyżej jakiejś kwoty (np. ostatnio była tego typu promocja w Carrefourze, kupując zestawy CITY za chyba 100 zł można było dostać polybag, o ile dobrze pamiętam policyjnego quada). Ja nie spotkałem się z tym, żeby można było je kupić osobno. Od tego jest Allegro ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Smoki są rewelacyjne.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

Naprawdę genialne. Czasami takie maleństwa imponują mi nie mniej niż duże modele, i teraz jest właśnie ten moment. Zrób dobry uczynek i zbuduj coś większego, gdzie byś wykorzystał te smoki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Też nie będę oryginalny - wszystkie modele bardzo mi się podobają, ale smoki zdecydowanie najbardziej, szczególnie te klasyczne, jednopłatowe - mają takie naturalne jak na smoki pozy, mi od razu przypomniały smoki z wszechobecnej ostatnio Gry o tron. Na dobrą sprawę taki pomysł na skrzydła powinien od razu przyjść na myśl, w końcu te miecze już w firmowej konstrukcji 30080 tworzą skrzydła lotni - tyle, że w przypadku tej konstrukcji skrzydła są jednak dość abstrakcyjne, podczas gdy w przypadku smoków pasują idealnie i zupełnie naturalnie. Te smoki mogłyby znaleźć swoje miejsce w jakiejś miniaturce, analogicznie jak smoki, które można zobaczyć w [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14894]Powrocie do Krainy Smoków[/url] Belfasta i Eryka.

Jetboy

#13 Post autor: Jetboy »

Spróbuje coś zbudować, mam nawet jakieś mgliste pomysły, ale najpierw musze zrobić porządek w klockach, bo nie wiem na czym stoje. Szufladki już kupione (dzięki 3dom) i segregacja trwa...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:Szufladki już kupione (dzięki 3dom) i segregacja trwa...
OKT czy Patrol?:)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Koniec końców jakiś tani badziew noname - ale póki co sprawdzają się nieźle, plus kilkanaście średniej wielkości pojemników curver'a na częstsze klocki i duże elementy.

ODPOWIEDZ