10223 Kingdoms Joust

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

10223 Kingdoms Joust

#1 Post autor: Conrack1410 »

10223 : Kingdoms Joust

Obrazek

Seria : Kingdoms
Rok premiery : 2012
Liczba elementów : 1575
Figurki: 9 sztuk
Wymiary opakowania: 58 cm x 37,5 cm x 8cm

Cena: £99.99 / US$119.99 / 549.99 PLN Allegro 499-649 zł

Brickset

Bricklink


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opakowanie :

Duże, kolorowe pudełko o wymiarach 58cm x 37,5cm x 8cm. Wielkościowo niemal identyczne jak opakowania zestawów 7946 King's Castle oraz 10193 Medieval Market Village.
Piękne, niemalże bajkowe tło od razu sugerujące czasy średniowiecza. Scena przedstawiona na froncie opakowania jest raczej statyczna. Jedynym elementem sugerującym, że coś się dzieje są postaci rycerzy na koniach pędzących w swoim kierunku.
Od razu widać, że wokół całej magicznej otoczki którą widzimy, mamy do czynienia z turniejem rycerskim, czyli całą esencją średniowiecznego piękna tego zestawu.


Obrazek

Tył opakowania prezentuję się nie mniej interesująco. Oprócz różnego rodzaju scenek widać dużą grafikę ukazującą odwróconą budowlę oraz figurki. Uwagę przyciąga także miniatura na której widać połączone ze sobą dwa zestawy 10223.
Efekt takiego połączenia wydaje się być bardzo interesujący.

Obrazek

Boczne ścianki są także ładnie zdobione. Na jednej z nich widać figurki w całej okazałości. Wszystko jest ładne i czytelne. Utrzymane w odpowiednim stylu względem całości pudełka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po otwarciu pudełka ukazuje się pełna zawartość zestawu czyli ponumerowane woreczki. Jak widać niektóre numery powtarzają się i przykładowo
woreczków z numerem 1 mamy w zestawie 2 sztuki. Nie ma żadnych elementów luzem.

Obrazek

2. Instrukcja.

Dwie oddzielne książeczki posiadające identyczny motyw graficzny oraz takie same wymiary. Instrukcje otrzymujemy zapakowane w woreczek z tekturką zabezpieczającą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3.Figurki.


Piękne, rewelacyjne, urocze i wspaniałe. Najnowsza seria Kingdoms to cała seria ślicznie malowanych i świetnie wykonanych figurek. Każda z figurek jest naprawdę kapitalna.
W zestawie otrzymujemy ich aż 9! Jest to bardzo ważny argument który przemawia za zakupem tego zestawu. Uważam, że owe minifigi są jeszcze lepsze niż te które oferuje Medieval Market Village.
Dawno nie miałem w swoich rękach zestawu z tak pięknymi figurkami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oprócz uroczych figurek otrzymujemy 4 zwierzątka. 2 konie oraz mysz (szczura ) i żabę (czyżby Królewicz ??? :) )

Obrazek

Rycerze na koniach prezentują się naprawdę okazale. Swoją drogą w tym zestawie występuje według mnie niemała ciekawostka.
Otóż jako przeciwnik rycerza spod herbu Lwa występuje tu rycerz Falcon (Sokół / Jastrząb) a nie wojownik Dragon (Smoka) co chociażby sugerują dwa godła na opakowaniu zestawu.

Obrazek Obrazek Obrazek

4.Zestaw.

Zacznijmy od trybuny / loży królewskiej z której to turniejowi rycerskiemu przyglądają się jego Wysokość Król i Królowa. Jest to przemyślana, zwarta i przede wszystkim ładna konstrukcja.
Oprócz miejsca dla pary królewskiej znalazła się odrobina przestrzeni na stolik z butelczyną oraz misę z owocami. Na "dachu" powiewają dwie chorągwie w barwach turniejowych przeciwników.

Obrazek Obrazek

Pozostałe elementy zestawu to dwa namioty kryjące dodatkową / zapasową broń dla rycerzy oraz elementy muru zamkowego z drewnianymi konstrukcjami.
Owe "budowle" sugerują możliwość połączenia z innymi zestawami lego Kingdoms (zwłaszcza 7946 King's Castle) dzięki czarnym łącznikom.
Wszystkie wykonane są w prosty lecz atrakcyjny wizualnie sposób i są fajnym uzupełnieniem zestawu.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Przejdźmy do najbardziej okazałego elementu zestawu. Średniowieczna, zamkowa brama (bo takową najbardziej przypominają te złączone ze sobą wieże) to kawał naprawdę ładnej i funkcjonalnej budowli.
Atrakcyjna kolorystyka oraz bardzo ładne i szczegółowe podejście do szczegółów sprawiają,że prezentuje się ona naprawdę dobrze.
Budowa przebiega etapowo. W efekcie otrzymujemy dwie, odrębne części (górną i dolną) które można w każdej chwili zdemontować i rozdzielić.
U dołu znajdują się 2 pary drzwi. Wyżej widać umeblowane pomieszczenia. Element witrażu sugeruje małą kapliczkę z wystawioną na stojaku księgą.
Jest też ładnie zdobiony stół (zbudowany bardzo pomysłowo z wykorzystaniem 4 brązowych żabek). W przejściu między wieżami widać pnące się po murach rośliny z kwiatami. Całość jest naprawdę ładna.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

PODSUMOWANIE:

Zestaw w całości prezentuje się niezwykle okazale i jest przepiękny !

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Co tu dużo mówić. Zestaw jest urokliwy i fantastyczny. Owszem mógłby być tańszy lecz nie wypada źle w porównaniu do innych zestawów z podobną liczbą elementów.
Należy pamiętać, że oprócz pięknych budowli otrzymujemy aż 9 figurek. Jeśli jesteś fanem Kingdoms / Castle pewnie już posiadasz ten zestaw albo planujesz jego zakup.
Jeśli jesteś fanem Kingdoms i nie masz w planach tego zestawu to czy naprawdę jesteś fanem tej serii???

ps: Bardzo kusi zakup drugiego takiego zestawu - złączone muszą prezentować się niesamowicie.

PLUSY:

+ 9 pięknych figurek oraz zwierzątka
+ świetna, zamkowa kolorystyka
+ Przemyślana, funkcjonalna konstrukcja
+ Zestaw który bez wątpienia aż bije w oczy klimatem średniowiecza
+ ponad 1500 elementów...

MINUSY :

- ... które jednak mimo wszystko mogły by być nieco tańsze
- troszkę zbyt mało uzbrojenia jak na wielki turniej rycerski
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 10:40 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 13 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Dobry zestaw, dobra recenzja. Do minusów zaliczyłbym słabe wykończenie dachów wież na płasko :/ a przecież są ładne klocki na wykończenie tego. I zdecydowanie przydałby się drugi Falcon jako pomagier.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#3 Post autor: Hegemon »

Dobra recenzja i dobre zdjęcia.

Zestaw wręcz cudowny i dobrze dobrany. Mieliśmy między innymi rynek, zamek czy młyn więc areja turniejowa jest tutaj dobrana wręcz idealnie. Figurek również nigdy za wiele.
I tak jak autor napisał - dla fanów serii pozycja wręcz obowiązkowa.

Co do zestawu to umieściłem go już na liście z zakupami na 2012 rok ale jest daleko z tyłu zepchnięty przez oczekujące serie Super Heroes i LOTR. Nie wspomnę o R2D2 z SW i ewentualnie serii Monsters. Oj, będzie to ciężki rok.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#4 Post autor: Szachistka »

Oglądałam ostatnio ten zestaw w jednym sklepie i wydawało mi się, że jest tylko ładny. Po Twojej recenzji zauważyłam, że ma kilka sprytnych rozwiązań i z dość pustego dla mnie zestawu zmienił się w interesujący. Ładnie zorganizowane wnętrza wieżyczek i ilość figurek przemawiają za. Całość jest rzeczywiście ładnym zestawem i z pewnością z resztą pakietów prezentuje się niesamowicie.

Twoja recenzja w lekki i przystępny sposób przybliżyła mi ten zestaw, zdjęcia dały obraz tego, czego zawsze brakuje mi na pudełkach, czyli dokładne spojrzenie na wnętrza i figurki (zarówno minifigi jak i stworzenia).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Cieszę się, że zestawy kastlowe omijam szerokim łukiem bo pewnie jakbym kupił jeden 10223 to by mnie korciło żeby dołożyć drugi bo nieźle wygląda to połączenie. Dzięki Conrack za reckę, fajnie czasem przeczytać co słychać po Waszej stronie MOCy ;)

PS. 2 miniaturki prowadzą zamiast do dużych wersji zdjęć to niepublicznej (jeszcze) galerii, o te:
Obrazek Obrazek

Już poprawione.
nori
Ostatnio zmieniony 2012-03-28, 16:57 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Darkelmo »

Do tej pory waham się czy kupić same figurki czy cały zestaw.
Recenzja bardzo fajna i czekałem kiedy pojawi się na Lugpol-u i może pomoże w wyborze:P
Szkoda, że to koniec serii kingdoms, ale mimo wszystko kończą bardzo dobrym zestawem.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#7 Post autor: Miszel »

Zestaw bardzo przyjemny, ale cena jest dla niego zabójcza. Urzekają tylko figurki. Przede wszystkim zielonej damy, ewentualnie króla i czarnego rycerza. Za tą cenę ja osobiście wolę zainwestować tylko w tych kilka figurek.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

Kingdoms Joust to chyba takie swoiste pożegnanie z serią. Wszak teraz na półkach sklepowych będą królowały Gollumy, Hobbici i inne Szeloby. ;-)
Dopóki nie wygaśnie umowa z WB na LOTR, pewnie nie zobaczymy nic regularnego z zamkowych tematów.

Tym bardziej dzięki za recenzję, warto zastanowić się nad zdobyciem tego zestawu. Ciekawe, że ja w W-wie jeszcze w żadnym sklepie Lego, ani zwykłym z zabawkami go nie widziałem... ;-/
Ostatnio zmieniony 2012-03-28, 23:01 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

GrublukTheGrim pisze:Dopóki nie wygaśnie umowa z WB na LOTR, pewnie nie zobaczymy nic regularnego z zamkowych tematów.
Niekoniecznie. Zestawy SW wychodzą od kilkunastu lat a różne space'owe serie były równolegle.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#10 Post autor: Hegemon »

3dom pisze:
GrublukTheGrim pisze:Dopóki nie wygaśnie umowa z WB na LOTR, pewnie nie zobaczymy nic regularnego z zamkowych tematów.
Niekoniecznie. Zestawy SW wychodzą od kilkunastu lat a różne space'owe serie były równolegle.
Tylko, że SW to długoterminowa licencja i kopalnia pieniędzy więc tej serii akurat bym nie porównywał. Serie takie jak Indiana Jones, POTC, LOTR, Prince of Persia czy Super Heroes to reklama premier filmowych i jest to prawdopodobnie licencja krótkoterminowa (rok do dwóch).
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

ODPOWIEDZ