Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kamienice Dwie
Autor Wiadomość
Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 228
Wysłany: 2012-03-31, 22:32   [MOC] Kamienice Dwie

Hej!

W tę ostatnią godzinę marca chciałbym Wam zaprezentować mojego ostatnio zbudowanego MOCa.
Miał to być projekt długoterminowy (około 5 kamienic), ale zrezygnowałem z niego na rzecz czego innego (bardziej castlowego). Najpierw powstała zielona kamieniczka, następnie biała. No i nie będę ukrywał, że na zielonej bardziej się skupiłem, która wg mnie jest ładniejsza.

Oto zdjęcia:

Galeria na BS: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=500482
Dla niecierpliwych (od 1 do 11): http://www.brickshelf.com...enicedwie/1.jpg

Zdjęcia większych obiektów są chyba moją piętą Achillesową, więc są one niezbyt ładne.
Zapraszam do komentowania :)

Pozdrawiam!

PS Gdyby któraś z kamienic pasowałaby do Komuny Zdrój, to byłbym chętny wypożyczyć (choć takie zadbane raczej nie będą widziane :P)
Ostatnio zmieniony przez Legofan 2012-04-01, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2012-04-01, 08:35   

Zielona jest bardzo ciekawa. Elewacja złożona z kafelków 1 x 1 prezentuje się znakomicie. Ciekawie wyszły też stiuki ponad gzymsami. Oj, zdjęcia są też i moją słabą stroną. Fotografuję swoje MOCe w ciemnym pomieszczeniu gdzie muszę ratować się dwoma solidnymi halopakami.

Iskra 

Wpisy: 422
Wysłany: 2012-04-01, 09:00   

Zielona jest wykafelkowana? Ale super! :) Fantastyczny efekt i ładne detale architektoniczne. Białej też niczego nie brakuje ale zielona to taki cukiereczek. :)

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1354
Wysłany: 2012-04-01, 09:01   

Fajne pomysły na gzymsy w jednej i drugiej kamieniczce. Zielone kafelki wymiatają chociaż kojarzą mi się bardziej z architekturą półwyspu iberyjskiego. Nie podobają mi się za to ozdóbki z zawiasów. W białej kamienicy okna mogłyby być ciut wyższe. Mógłbyś jeszcze zrobić kominy i rynny.
Ale to są drobiazgi. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-04-01, 09:49   

Zielona elewacja bardzo fajna. Zawiasy nad oknami nawet mi się podobają. Nad drzwiami przydałby się jakiś "cięższy" ornament.
Biała kamienica jest za wysoka o te czarne okna. Cała elewacja jest podzielona szarymi gzymsami, parter i piętro mają tę samą wysokość, a drugie piętro zaburza proporcje. Te okna lepiej wyglądałyby na dachu. A jak kamienica byłaby niższa, to zniknąłby problem, że boczna ściana zielonej kamienicy kończy się poniżej sąsiedniego dachu.
No i brakuje kominów, jak już wspomniał Glaz. Brak rynien można wybaczyć, ale brak kominów nie.
No i te ornamenty nad oknami za bardzo wystają ze ściany. Wystawanie na jeden brick to maksimum.
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2012-04-01, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2012-04-01, 10:20   

W zielonej brak mi jakiegoś ładniejszego portalu.

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2012-04-01, 11:05   

Dzięki za rady! Niestety o kominach zapomniałem, a o rynnach trochę myślałem, ale nie byłem pewien czy będą pasowały (musiałbym zrezygnować z już gotowych gzymsów, a wydaje mi się, że są atrakcyjniejsze od rynien).
Te zawiasy były dla mnie dylematem- mi się bardzo podobały, mojemu bratu nie, a mama powiedziała, że mogą być.
Te czarne okna miały pełnić funkcję nadbudówki.

I jeszcze raz dzięki za komentarze.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-04-01, 11:06   

Legofan napisał/a:
o rynnach trochę myślałem
Nie są konieczne, bo w zabudowie miejskiej czasami rury odpływowe są wewnątrz muru.

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2012-04-01, 12:53   

Dzięki radom nieocenionego KUKUSa, zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie, ale na tle zielonej narzuty i trochę je podrasowałem. Jest o wiele lepsze niż główne, które zaraz zmienię :)

http://www.brickshelf.com...enicedwie/z.jpg

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2012-04-01, 12:56   

Ja bym proponował zrobić jeszcze tylne elewacje tych kamienic. Wtedy okna (widok w nich) nie będą w kolorze tła. Firanki/zasłony też by poprawiły sprawę okien.

Edit : W tej białej kamienicy podoba mi się wykończenie wokoło okien na pierwszym i drugim poziomie.

Belfast
Ostatnio zmieniony przez Belfast 2012-04-02, 14:26, w całości zmieniany 2 razy  

Darkelmo 

Wpisy: 185
Wysłany: 2012-04-02, 08:15   

Kamieniczki bardzo ładne aczkolwiek dokucza brak plecków gdyż przez okna prześwituje kolor zielony. Zielona ładniejsza od białej,

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu