[MOC] Kamienica z tarasem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#16 Post autor: Emilus »

Podoba mi się praktycznie wszystko, oczywiście jako laikowi. :P

Jedynie dach zgodnie z głosem przedmówców sprawia nieco przytłaczające wrażenie. Rozumiem, że płaski dach z np. świetlikami nie wchodzi w grę?

Ale to niuanse, ogólne wrażenie - świetny budynek w ciekawych kolorach.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Wszystko wygląda naprawdę fajnie. Kolorystyka jest idealna. Nawet te zlewające się piaskowe okienka wyglądają o dziwo dobrze. Dwie rzeczy po dłuższym przyjrzeniu mi się jednak nie podobają - ty wystające skosy przy oknach. No i przede wszystkim dach. Nie wiem czemu i nie wiem jak poprawić, ale jakoś wygląda jak z innej bajki.
No ale to drobiazgi przy ogólnym bardzo dobrym wrażeniu. Nawet pogardzane przez każdego prawdziwego AFOL-a panele wyglądają zacnie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#18 Post autor: zgrredek »

Kilka osób narzekało tu na dach i może faktycznie było by dobrze zbudować go od nowa. Poza tym tytuł nie pasuje do zawartości. Pomijając już tę wspomnianą wcześniej "kamienicę" to nie jest to "z tarasem", ale z "werandą". Gdyby zrobić dach tylko nad budynkiem to może lepiej by wyglądało i byłoby "z tarasem".

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#19 Post autor: Chrupek »

Zwykle nie zaglądam do tego działu, bo i co mądrego mógłbym napisać? :)

Przekierowało mnie z tematu o MOCach miesiąca, i muszę przyznać, że kamieniczka się prezentuje bardzo ładnie. Wypukłości na murze są kozackie:]
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

zgrredek pisze:Mógłbym się jeszcze przyczepić, że właściwie to nie jest to kamienica, ale dom wolnostojący. Kamienica to dom w zabudowie zwartej. Czyli przynajmniej jedna ściana powinna być "bezokienna".
zgrredek pisze:Poza tym tytuł nie pasuje do zawartości. Pomijając już tę wspomnianą wcześniej "kamienicę" to nie jest to "z tarasem", ale z "werandą".
Kurcze Belfast... Najpierw budujesz ciężarówkę, która jest jeepem. Teraz kamienicę będącą domem, w dodatku z tarasem będącym werandą...

A teraz serio ;) Pojęcia o kamienicach mam blade więc tylko ogólnie pochwalę, że jest ładna (poza przytłaczającym dachem) i ma bardzo fajnie dobrane kolory.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#21 Post autor: Belfast »

zgrredek pisze:Kilka osób narzekało tu na dach i może faktycznie było by dobrze zbudować go od nowa. Poza tym tytuł nie pasuje do zawartości. Pomijając już tę wspomnianą wcześniej "kamienicę" to nie jest to "z tarasem", ale z "werandą". Gdyby zrobić dach tylko nad budynkiem to może lepiej by wyglądało i byłoby "z tarasem".
No dobra ! Mam pewną wiedzę z zakresu budownictwa i architektury ale nie będę się upierał bezpodstawnie. Postanowiłem zakończyć dyskusje na temat słownictwa i zapytałem o zdanie na temat terminologii moją bliską znajomą, która jest profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
Dowiedziałem się, iż jest to TARAS (mimo, iż pod dachem) oraz że można tę budowlę nazywać KAMIENICĄ o ile powstała przed rokiem 1930. Przyjęło się tak zwyczajowo. Natomiast obiekty takie powstające po tej dacie są określane po prostu jako budynki mieszkalne. Jest to oficjalne stanowisko i pozwolono mi się na to powołać :))))
Moja KAMIENICA miała pasować do lat końca II Wojny więc jej powstanie spokojnie można datować na sam początek zeszłego stulecia.

Odnośnie dachu to zgadzam się że jest zbyt przytłaczający i pomyślę nad nim jak będę miał chwilkę, a dzieci nie zdążą go poddać kompletnej dewastacji.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

No i bardzo dobrze. Zgredek się tu za bardzo szarogęsi czasami. A to komina nie ma, a to rury kanalizacyjne nie tak położone, a to dach przecieka...
Teraz przygnieciony autorytetem pani profesor ani piśnie :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Belfast pisze:Postanowiłem zakończyć dyskusje na temat słownictwa i zapytałem o zdanie na temat terminologii moją bliską znajomą, która jest profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
To teraz poproś znajomą Profesor, żeby zapytała znajomego Profesora z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej by rozstrzygnął kwestię jeepa :)

Przepraszam Piotrze, nie mogłem się powstrzymać...
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#24 Post autor: Belfast »

3dom pisze:
Belfast pisze:Postanowiłem zakończyć dyskusje na temat słownictwa i zapytałem o zdanie na temat terminologii moją bliską znajomą, która jest profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
To teraz poproś znajomą Profesor, żeby zapytała znajomego Profesora z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej by rozstrzygnął kwestię jeepa :)

Przepraszam Piotrze, nie mogłem się powstrzymać...
3Dom, Twoja upierdliwość i zawziętość w tej kwestii jest tak rozkoszna, że nie mam chyba ochoty przerywać tej zabawy. Poza tym, mam tam kolegę, który jest jedynie doktorem ... , a to może być za mało abyś się odstosunkował hehehe :))))
Ostatnio zmieniony 2012-04-03, 14:30 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

Doktorska ekspertyza wystarczy mi by dać Ci spokój ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ