[MOC] Poranny spacer

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Poranny spacer

#1 Post autor: zgrredek »

MOC, który powstał przypadkiem. Zaczęło się od drzewa. Chciałem zbudować duże drzewo do KZ, ale takie solidne, żeby się nie przewróciło od byle trącenia. No i faktycznie jest stabilne. Co najwyżej mogą mu niektóre liście odpaść.
Ale jak już zrobiłem to drzewo, to byłem tak z tego zadowolony, że dodałem coś tam, żeby była mała scenka, nadająca się do prezentacji. No bo prezentować samo drzewo to byłoby trochę głupio.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jakby ktoś był ciekawy to tu jest instrukcja.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Kupka zniszczyła mi system.
Przecudowne :)
Czy u Was (gdziekolwiek) też psy tak srają a właściciele udają że nei widzą, czy tylko Szczecin jest tak zacofany?:D

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Fajna scenka, rewelacyjne drzewo i pies!

btw. z czego on ma oko?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Jetboy pisze:z czego on ma oko?
Kawałek flexa. W pysku ma jeszcze kawałek czerwonego flexa, ale zapomniałem uwiecznić na zdjęciu.
Ostatnio zmieniony 2012-04-04, 10:30 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

Powiedziałbym, że bardzo industrialne jest to drzewo :)
A pies, jak to pies w takiej sytuacji, ma bardzo zdziwiony wyraz pyska.
Pozdrawiam,
Piotrek

crises

#6 Post autor: crises »

Zgrredku, wróżę temu wątkowi co najmniej 5 stron. Blizzard już wkroczył na te tory.
Drzewo jakieś takie trochę straszne. Ubolewam, że forsujesz ideę czarnych pni, mi one jakoś nie pasują to legowego świata. Sama konstrukcja jest ok, wygląda na stabilną i trwałą.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Scenka fajna.
A pnie... no cóż, jak się dobrze przyjrzeć, to te czarne są bardziej naturalne niż brązowe.

A offtopowo odnosnie kup - jak się dorobiłem psa, to ponoć na osiedlu (dane od Weterynarza) był jeszcze jeden wariat, który sprzątał... obecnie jest ich znacznie więcej.
Ponadto zaczęli również Ci sprzątający trawniki zauważać, że poza śmieciami są i kupy psów - więc powiedzmy, że sytuacja się normuje.
- Porzadni ludzie posprzątają po czworonogach
- Za nieporządnych posprząta sprzątacz.

Niestety, na ilość sprzątających ma wpływ też częstotliwość rozstawionych koszy na śmieci (nawet nie "tych wyspejalizowanych") - i dotyczy to nie tylko kup - sprawdzone empirycznie, a Warszawa-Wola ma zwyczaj częściej te kosze "usuwać" niż stawiać nowe.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Genialne drzewo Zgrredku. Większość tych connectorów występuje w którymś z odcieni brązu także powinno dać radę je w tym kolorze zbudować. Problem może być z zastąpieniem pinów.

Piesek jest świetnym dopełnieniem całości.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Wiedziałem, ze będzie czarne. Z dwojga złego wolę brązowe niż czarne, ale sama konstrukcja drzewa świetna.
Japończyk przebrany za kobietę z psem tez niezły, ale pies...
...pies mnie dosłownie zabił: - te wytrzeszczone ślipia,te łapy w rozkroku i ta wielka dziura w d...e.
Mistrzostwo.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Najbrzydszy pies świata jest cudowny!:D i ma śliczną smycz, klasa.
Drzewo bajeranckie, może wrzucisz na Flickrze do grupy LEGO Arboretum
blizzard pisze:Czy u Was (gdziekolwiek) też psy tak srają a właściciele udają że nei widzą, czy tylko Szczecin jest tak zacofany?:D
Pani zaraz posprząta, spokojnie. Po prostu kulturalnie odwraca głowę, żeby pies miał choć trochę prywatności.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

pit pisze:Powiedziałbym, że bardzo industrialne jest to drzewo :)
crises pisze:Drzewo jakieś takie trochę straszne.
Te wszystkie nierówności to sęki i pomarszczona kora. Z bliska widać klocki, ale z oddali wszystko się zlewa.
crises pisze:Ubolewam, że forsujesz ideę czarnych pni, mi one jakoś nie pasują to legowego świata.
Mrutek pisze:Z dwojga złego wolę brązowe niż czarne,
Szerszen pisze:A pnie... no cóż, jak się dobrze przyjrzeć, to te czarne są bardziej naturalne niż brązowe.
Kolor pni wałkujemy co jakiś czas od kilku lat. Właśnie wróciłem ze spaceru i mam świeży "ogląd". Nie ma pni brązowych, ani czarnych. Większość to są różne odcienie szarości. A ta szarość jest z naleciałościami różnych odcieni glonów, mchów i porostów. Wiem, że w legowym świecie przyjęło się, że pnie mają być brązowe, ale mi się to nie podoba i nie będę się do tego naginał. Nie mam też złudzeń, że cały legowy świat nagnie się do mnie.
3dom pisze:Większość tych connectorów występuje w którymś z odcieni brązu także powinno dać radę je w tym kolorze zbudować. Problem może być z zastąpieniem pinów.
Ideologia ideologią, ale brak brązowych konektorów i tak nie pozwoliłby zbudować mi tego drzewa w brązie.
Sorrow pisze:Najbrzydszy pies świata jest cudowny!
Mrutek pisze:...pies mnie dosłownie zabił: - te wytrzeszczone ślipia,te łapy w rozkroku i ta wielka dziura w d...e.
Mistrzostwo.
Cieszę się, że Wam się spodobał. Czyli te kilka godzin kombinowania nie poszło na marne.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#12 Post autor: Szerszen »

@Zgrredek
No w sumie masz rację co do koloru pni. Myślę że to "wałkowanie" to efekt widzenia świata dziecka genialnie pokazanego w jednym z "pratchetów" - pień drzewa jest zawsze brązowy, woda jest niebieska, trawa zielona, słońce to żółte kółko a dachy domów czerwone. A no i na drzewach rosną tylko jabłka a rzeka bez ryb "nie działa".

My niestety jako AFOLE jesteśmy już skażeni "dorosłym widzeniem świata" - pnie drzew są różne, trawa brązowa a nawet turkusowa, słońce bywa czerwone a nieba czasami nie widać przez chmury...

Stąd i dyskusje.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

crises

#13 Post autor: crises »

zgrredek pisze:Wiem, że w legowym świecie przyjęło się, że pnie mają być brązowe, ale mi się to nie podoba i nie będę się do tego naginał. Nie mam też złudzeń, że cały legowy świat nagnie się do mnie.
Ależ nikt Cię tu nie będzie naginał. Ja sobie ubolewam prywatnie, a Ty masz za to wyróżnik stylu. Robo pies + czarne drzewo :]

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

crises pisze:a Ty masz za to wyróżnik stylu
O tym nie pomyślałem. Dodatkowy powód, żeby nie zmienić poglądów w tej kwestii.
crises pisze:wróżę temu wątkowi co najmniej 5 stron. Blizzard już wkroczył na te tory.
Nie było to moim zamiarem, więc będę wdzięczny za nie ciągnięcie tego wątku.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Sorrow pisze:i ma śliczną smycz
Przegapiłem. Z czego one są, jakieś korale ze Scali albo coś w ten deseń?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ