9392 Quad Bike

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szamanov

#16 Post autor: szamanov »

Filus pisze:To już prędzej bym się zastanowił nad 8048. Na Allegro za 130 jest. Coś pośredniego, a ma lepsze elementy do zwieszenia, niźli 9392. Jedyna przewaga Quada, to to, że ma łańcuch. Ale to już jest kwestia własnych preferencji.
Czyli prawie 2 razy wiecej niż 9392. a 2 razy mniej części niż 8081

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#17 Post autor: Filus »

Tak, ale sam mówiłeś, że zależy Ci głównie na elementach zawieszenia, a te Quad ma gorsze, niźli 8048. Z kolei 8048 ma ten zestaw identyczny, co niemal dwa razy droższy 8081. Musisz sobie odpowiedzieć, co Cię interesuje. Czy tylko zawieszenie (wtedy 8048 IMO wypada najlepiej), czy też chciałbyś dostać też więcej elementów.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Dostałem, zbudowałem, nie rozebrałem.

Bardzo ładny zestaw, fajna kolorystyka, podoba mi się szczególnie rama z łamanych liftów połączonych pod wieloma różnymi kątami a jednocześnie dość sztywna. Zawieszenie ładnie pracuje, choć przy maksymalnym ugięciu przodu szoruje o podłoże. Skręt jest kiepski ale to wina wahaczy, mechanizm jest sprytnie rozwiązany.

Tylna oś ma szerokość ileś-tam-kropek-i-pół, w związku z czym z jednego koła wystaje oś poza half busha a z drugiego nie. Niby drobiazg ale estetycznie trochę mi to przeszkadza.

Kierownica mogłaby wyglądać lepiej jakby zamiast axli 3L dać dwójki i łączniki do osiek ale to też detal i ogólnie szczerze polecam zestaw. Chyba go zabiorę to roboty i postawię na biurku.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ