[MOC] Niech to szlag, znów katany zapomniałem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

[MOC] Niech to szlag, znów katany zapomniałem

#1 Post autor: StuckSpider74 »

„Niech to szlag, znów katany zapomniałem”

Geneza:
3 kwietnia w mojej 'firmie' został zorganizowany festyn pod nazwą Dzień Kultury i Tradycji Japonii. Jako pomysłodawca i koordynator całego projektu, postanowiłem dodać coś od siebie... w swoim stylu – czyli zbudować coś z LEGO. Oczywiście nie zdążyłem i makietka została ukończona dopiero w Lany Poniedziałek. Ponadto od jakiegoś czasu chciałem zbudować coś do minifigów gejszy i samuraja. I powstało właśnie to, co widać poniżej.

Opis:
Makietka powstała na standardowej płytce. W założeniu miał być mały domek wiejski na skałach w niskiej szacie roślinnej. Byłoby to zbyt monotonne, więc dorzuciłem dwie kwitnące wiśnie :) Domek jest od tyłu otwarty, aby móc bez problemu zajrzeć do wnętrza. Część klocków pochodzi z zestawów Ninjago, stąd napisy 'ninja' na drzwiach domku, które nie szczególnie pasują do całości – mam nadzieję, że znajomość kanji nie jest zbyt powszechna wśród forumowiczów ;)
W tej historyjce samuraj wyrusza na wojnę... tylko czegoś ważnego zapomniał. No i wraca :)

Problemy przy konstruowaniu:
Dach! Masakra!!! W takiej skali oddanie kształtu dachu charakterystycznego dla budowli japońskich było bardzo trudne. Dach był konstruowany i przebudowywany kilka razy. Ostatecznie wyszło... a oceńcie sami. Według mnie średnio, ale gąsior wygląda chyba dość fajnie – nie jest przymocowany, tylko po prostu nałożony. Miałem jeszcze problem z kolorystyką wnętrza, ale wynikało to raczej z braku odpowiednich klocków.

Miłego oglądania :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-04-14, 23:29 przez StuckSpider74, łącznie zmieniany 1 raz.

Inverted Slope

#2 Post autor: Inverted Slope »

W sumie nie chcę się mądrzyć przed dodaniem własnego pierwszego MOCa, ale przydałby się podwójny stojak - na daisho. No i pojawia się kwestia, z czego zrobić wakizashi (chociaż może w Ninjago już było coś krótszego...)

Poza tym - niczego sobie chatka!

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#3 Post autor: szubi81 »


Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: aditoma »

a moje takie http://www.youtube.com/watch?v=jGrJKQXVNNI

bardzo schludna praca.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Bardzo przyjemna praca. Moim zdaniem dach wyszedł całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Trzyma klimat - jest fajne :-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#7 Post autor: Toltomeja »

Bardzo mi się podoba. Serio serio. Cieszę się że nie przedobrzyłeś, co chyba łatwo jest zrobić w japońskiej scenerii - zamiast tego jest dosyć oszczędnie i schludnie. Wnętrze też prezentuje się pięknie - o jak ja lubię jak nie ma studów na wierzchu!
Co do roślinności - niby proste, niby nic odkrywczego, a moim zdaniem fajnie się komponuje.
Gdybyś jeszcze zrobił jakieś malutkie wzniesienia z paru zielonych plate'ów... ale i tak jest miodzio!

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#8 Post autor: GabryS »

Podoba mi się. Skałka, na której stoi domek bardzo ładnie zrobiona, droga też w porządku. Drzewka trochę ubogie, ale i tak nie jest źle (może lepiej by wyglądały, gdybyś pień zamiast z round bricków zrobił z barów?). Można by trochę urozmaicić zieloną część podłoża.
Domek świetny - dach szczególnie - dobrze oddałeś charakterystyczne azjatyckie kształty.
Powodzenia z kolejnymi pracami.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Dach wygląda kosmicznie, świetnie oddałeś jego charakter :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Aniela113

#10 Post autor: Aniela113 »

Sam pomysł bardzo mi się podoba! Przykuwa uwagę. Wykonanie to dla mnie osobiście drugorzedna sprawa, ale równie efektowne jak sam pomysł.
Krótko mówiąc: jedno gra z drugim :-)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#11 Post autor: Wawrzino »

Mi już od dłuższego czasu chodził pomysł po głowie jak wykorzystać te dwie figurki. Muszę przyznać, że Twoja praca wyszła całkiem sympatycznie. Na szczęście realia Japonii są na tyle obszerne, że nie ma obaw o wyeksploatowanie tematu.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#12 Post autor: blizzard »

Ale cudo. Chciałem by moja figurka z bloga miała gdzie mieszkać na codzień (ta sama którą Ty wykorzystałeś jako jeźdźca) i takie coś mi chodziło po głowie, tyle tylko ze nie moglem się zmusić do zakupów na BL,ale teraz wiem, od kogo mogę zgapić :P
Pracka bardzo sympatyczna, nieprzeładowana, świetna!
Ostatnio zmieniony 2012-04-15, 14:23 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

Niezłe, naprawdę niezłe wykonanie. ;) Nie wiem, jak mogłem tę pracę przegapić.

Dach wygląda fajnie, choć ja na przykład robię go trochę inaczej:
Załączniki
japan.png
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

lordofdragonss

#14 Post autor: lordofdragonss »

Ojej wcześniej nie zauważyłem, że dach jest tak ładnie wykończony! Świetna praca jak na pierwszy forumowy MOC, oby tak dalej!

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#15 Post autor: StuckSpider74 »

Kirysowaty pisze:Niezłe, naprawdę niezłe wykonanie. ;) Nie wiem, jak mogłem tę pracę przegapić.

Dach wygląda fajnie, choć ja na przykład robię go trochę inaczej:
Wygląda interesującą, choć slopy 45 nieco ograniczają możliwości regulacji nachylenia. Ja swój dach zrobiłem na płytkach, które były od spodu przymocowane na brickach z pinami - dzięki temu mogłem dowolnie regulować skos.

ODPOWIEDZ