[MOC] Jelcz 442 "Bartek"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] Jelcz 442 "Bartek"

#1 Post autor: GabryS »

Dziś chciałbym zaprezentować model ciężarówki rodzimej produkcji - Jelcz 442 "Bartek".
W klockowej wersji był już widziany parę razy - zawsze jako trialówka. Ja zrobiłem go po swojemu - w 1:40.
Obrazek
Model wyposażony jest w rozstawianego i w miarę ruchomego HDSa, rozsuwane boczne podpory, otwieraną tylną klapę od paki i beznadziejnie działające, zawieszenie - dwie kolebki poprzeczne wzmocnione gumkami.
Obrazek
Aby trochę utrudnić sobie zadanie, pobawić się w delikatne modelowanie podwozia.
Obrazek

Mam nadzieję, że się podoba.
Liczę na komentarze i konstruktywną krytykę.
Pozdrawiam.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#2 Post autor: jerryp »

Podoba? Jest niesamowity i z tego co widzę to ma nawet zawieszkę. Masz człowieku talent do tych małych modeli.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Cudowny model!
Zwłaszcza pierwsze zdjęcie mocno trafiło w moje serce. Prześwietna pracka! Podziwiam ;O

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

Aj waj!
Zmienił bym tylko 2 rzeczy. Nie wiem co to jest to niebieskie na przedniej burcie, bo nie widać , ale w jednym przypadku można to wymienić na szare, a w drugim na tan.
Gumki w zawieszeniu jakoś tak nie pasują do tak ładnego modelu.

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Przede wszystkim duży plus za kolorystykę, bebechy za kabiną świetne, zwłaszcza ramię. Jest klimat, aż czuć powiew pustynnego wiatru :)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#6 Post autor: GabryS »

jerryp pisze:Jest niesamowity
blizzard pisze:Cudowny model!
Dziękuje bardzo.
Mrutek pisze:co to jest to niebieskie na przedniej burcie
halfpiny, które trzymają tilesy na przedniej burcie. Faktycznie szare lepiej wyglądają, ale jak budowałem model, to nie miałem żadnych pod ręką. A tanowe chyba nie istnieją.
Mrutek pisze:Gumki w zawieszeniu jakoś tak nie pasują
Nie miałem innego pomysłu na zawiechę - gumki mają ten plus, że zamontowanie ich zajmuje bardzo mało miejsca.
Havoc pisze:Jest klimat, aż czuć powiew pustynnego wiatru :)
Dzięki ;)
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#7 Post autor: Blaha »

Świetny "Bartek". Wizualnie cacko i to w tak małej skali! A HDS, to już poezja - przydałby mi się taki w wersji trialowej - do podnoszenia na trasie Ginafa 3doma ;)
Gratuluję pracy!
Ostatnio zmieniony 2012-04-22, 13:24 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Mnie w tym modelu zawsze podobała się pionowa ściana maski. Wygląda bardzo modernistycznie biorąc pod uwagę współczesne trendy, które są widoczne też w zbrojeniówce.
Samochodzik bardzo udany, od razu widać co to za auto. Mało... To bawialne auto :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

C-U-D-O! Pewnie nie widziałem wszystkich Twoich modeli a z tych co kojarzę to mój absolutny numer jeden. Świetna kabina, paka, HDS, do tego jeszcze lepsze wymodelowanie podwozia i zawieszenie jako wisienka na torcie. Nawet czit z naklejką jakoś bardzo nie razi ;) To custom czy tanowa naklejka wycięta z firmowego arkusza aż tak bardzo się różni kolorem?
Blaha pisze:A HDS, to już poezja - przydałby mi się taki w wersji trialowej - do podnoszenia na trasie Ginafa 3doma ;)
Bardzo śmieszne :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ