[MOC] Zlecenie 16: Sampan

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Zlecenie 16: Sampan

#1 Post autor: Lomero »

Pożar na chińskiej latarni morskiej prawdopodobnie pozostałby niezauważony, gdyby nie reakcja dzielnego palacza, który w ostatniej chwili wystrzelił w powietrze największy z fajerwerków jaki znalazł w piwnicach latarni. Dzięki temu zwrócił on uwagę mieszkańców wioski leżącej nieopodal. Czym prędzej postanowiono urządzić akcję ratunkową. Na ochotnika zgłosił się stary rybak, którego syn pracował na tejże latarni. Wsiadł sam jeden na swój wysłużony sampan i wypłyną w kierunku odległej o trzy mile latarni...

Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:12 przez Lomero, łącznie zmieniany 2 razy.
Lomero

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Jedno słowo: UBER!

Jakiś bardzo ciekawy SNOT tam widzę, szkoda że nie ma zdjęcia tyłu żagla... przydało by się zobaczyć jak to jest zrobione ;]

2 drobne uwagi:
-Daszek trochę gruby, chyba wytilowane plates były by lepsze.
-Na lewej burcie, między drugim a trzecim pionownym słupkiem (licząc od tyłu), odstaje kawałek poszycia - nie docisnąłeś? Czy to taka konstrukcja po prostu?
Ale te uwagi wcale nie umniejszają rangi tego dzieła :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

No no no : o)
Konstrukcja wygląda wyśmienicie!
Czy ona jest ruchoma w stosunku do wody, czy jest zbudowana na baseplate?
Latarnia wygląda arcysprytnie - to są włosy dziukusa, prawda?
Zastanawiam się jak się daszek trzyma : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#4 Post autor: Lomero »

Jerac pisze:Jakiś bardzo ciekawy SNOT tam widzę, szkoda że nie ma zdjęcia tyłu żagla... przydało by się zobaczyć jak to jest zrobione
Ogólnie rzecz biorąc cała konstrukcja żagla opiera się na tych oto klockach: Obrazek mocowanych po zewnętrznej części żagla plus paru platów jako wzmocnienie. Brzydko to wygląda, więc nie robiłem zdjęcia.
Jerac pisze:Na lewej burcie, między drugim a trzecim pionownym słupkiem (licząc od tyłu), odstaje kawałek poszycia - nie docisnąłeś? Czy to taka konstrukcja po prostu?
Ale te uwagi wcale nie umniejszają rangi tego dzieła
No niestety taka konstrukcja. Ścianki muszą być wychylone pod różnymi kątami, aby zapobiec sytuacji, że przód łódki znajduje się wyżej niż tył.
Ciamek pisze:Czy ona jest ruchoma w stosunku do wody, czy jest zbudowana na baseplate?
Naturalnie, że jest ruchoma. Płytka jest tylko dla dekoracji.
Ciamek pisze:Latarnia wygląda arcysprytnie - to są włosy dziukusa, prawda?
Dokładnie, rewelacyjny element swoją drogą szkoda, że mam tylko jeden.
Ciamek pisze:Zastanawiam się jak się daszek trzyma : o)
Nie trzyma się, ale ciii... :)

Dzięki za komentarze
Lomero

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Calosc - rewelacja! Model wyglada na pierwszy rzut oka wyglada na bardzo prosty, ale zaloze sie ze zbudowanie go wcale nie bylo takie latwe. Duza odwaga w wyborze dalekowschodnich realiow - przy okazji niechcacy zrealizowales jedno ze zlecen z etapu piatego :mruga: Grubosc daszku rzeczywiscie zakloca nieco lekkosc calego modelu.
Zapowiada sie ciekawe glosowanie po tym etapie ...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Bardzo przyjemny dla oka. Ciekawy żagiel :)
Pozdrawiam :)

pkowalcz

#7 Post autor: pkowalcz »

No po prostu mnie rozwaliłeś...
Rewelacja, i tyle.
6+/6

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Dołączę się do zachwytów, ja też jestem pod wielkim wrażeniem.
Proszę koniecznie o więcej zdjęć, bo nie wiem jak to jest zbudowane!
Czy żagiel nie wyglądałby lepiej, gdyby go zbudować z białych skrzydeł (są w ARC-170) zamiast z mdstone? Proponuje też zmienić trochę rybaka (dać główkę ninja i zmienić kapelusz). I zgłaszać na CCC4 :-)

Dla nieświadomych - Sampan Lomero robi furore na forum CC!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Gratuluję modelu.
Gdybym miał się czepiać, to tylko "jednostronności" żagla, ale że nie jestem Czepcem w czepku urodzonym, to się nie będę czepiał :) (bo wiem, że dwustronnego, cienkiego żagla nie da się zrobić... choć oczywiście spróbuję w wolnej chwili :D ).
Gratuluję też uznania kolegów na CC i życzę suckesu w CCC.

A jako abstynenta cieszy mnie i to, że uroczy ten sampan jest też bezalkoholowy :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia nie są może najwyższej jakości, ale widać przynajmniej jak to działa. Skosy pokładowe są oczywiście mocowane za pomocą skrzynek i beczek. Ot taka sztuczka, którą bardzo lubię :)

Hippotam: Poza oczywistym powodem, że białych nie mam to myślę, że szare lepiej imitują brudne, stare, zwietrzałe żagle starego biednego rybaka. Choć najlepsze byłyby beżowe :) A główka zawsze mi się kojarzyła własnie jako chińska. Na CCC jeszcze nie zgłaszam, bo kombinuję nad nowym żaglem i być może nową chińską łódką. No i zostały jeszcze dwa etapy BTT, więc może jeszcze coś fajnego zbuduję :)

Próba budowania dwustronnego żagla jest... długotrwała i bezowocna. Przynajmniej moja taka była.

Pozdrawiam i dziękuje :)
Lomero

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Ooo nie, to nie dla mnie - są połączenia jednostudowe :P

Żagiel dwustronny da się zrobić za pomocą techniki odwracania o 180 stopni dźwigienkami (gdzieś ktoś na forum to wspominał, chyba nawet w tym moim temacie o technikach). Albo nawet za pomocą hinges... pewnie, będzie mieć wtedy grubość 3 plates, ale chyba lepsze to niż jednostronny :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#12 Post autor: Lomero »

Jerac pisze:]Żagiel dwustronny da się zrobić za pomocą techniki odwracania o 180 stopni dźwigienkami (gdzieś ktoś na forum to wspominał, chyba nawet w tym moim temacie o technikach). Albo nawet za pomocą hinges... pewnie, będzie mieć wtedy grubość 3 plates, ale chyba lepsze to niż jednostronny
Przecież nawet żagle grubości 2 ph w tak małej łódce mijają się z celem. Ale jak będe budował (kiedyś) coś większego to z pewnością użyję żagli takiej grubości.
Lomero

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

E, w tej chwili masz grubość 2 (wystarczy ze miejscowo). Ja bym zaryzykował i spróbował :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Konstrukcja super. Ładne proporcje piękne detale, żagiel bardzo mi się podoba.

ODPOWIEDZ