Zuk

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Zuk

#1 Post autor: pit »

Witam!
Ostatnio dorwałem trochę czasu i postanowiłem coś zbudować :)
Nie ukrywam, że jak niektórzy z Was, jestem pod wrażeniem konstrukcji Misterzumbiego
(zresztą chyba widać pewne zapożyczenia). A ponieważ odgrażał się, że chce zrealizować całą
polską myśl konstuktorską, nie chciałem być potem zdany na naśladowanie :)

Model przedstawia Zuka.

Z braku części w odpowiednich kolorach, najpierw będzie rendering.
Obrazek
Póki co, jest to najlepszy rendering na jaki mnie stać :).
Muszę lepiej opanować operowanie światłem.

I dalej konstrukcja rzeczywista.
Obrazek
Co do samego modelu, to jest to moja pierwsza konstrukcja "ze snotem" na taką skalę :).
I jak zwykle wyszedł mi nieco za duży do minifigów. Tył zrobiłem już na szybko, możnaby go jeszcze poprawić.
W planach wersja w całości zabudowana.

Tutaj jest jeszcze zdjęcie wnętrza.
Przy czym kierownica ma być taka, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego pliku do MLCada.

Reszta zdjęć w galerii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Żuk jest ok 5/6 snot jest niezły. Radzę zrobić kolejną legende PRLu ,,Nyse''.
Pozdrowionka.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Wszyscy sa chyba pod wrazeniem modeli Misterzumbiego ale Ty tez sie masz czym pochwalic. Bardzo udany Zuk, podobny do oryginalu. Moze odrobine za waski ale nie wiem jak to poprawic. Wnetrze rownie udane choc kierownica taka jak w zamierzeniach bylaby lepsza. Warto tez moze popracowac nad plandeka.
Ogolnie - bardzo udany MOC.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Teraz tak, Zuk nie jest "niezly", tylko bardzo dobry. Bardzo podoba mi sie rozwiazanie przednich blotnikow, ktore zachodza na kola, fantastyczny detal.
Drugim detalem ktory u mnie wywoluje usmiech jest Pokrywa silnika w srodku.
Jedyna rzecza ktora ja bym poprawil (poza ta nieszczesna kierownica) jest dach, lub raczej tyl, ale to na pozniej. Moglbys tez dodac chlapacze z tylu, bardzo charakterystyczne dla Zuka.
Bardzo mi sie podoba fakt, ze udalo ci sie w tak charakterystyczny sposob oddac sylwetke i dusze pojazdu, nie wszystko musi byc jak w originale, musi tylko sprawiac takie wrazenie...

Moze jak bede mial czas "uzyje" twojego Zuka do budowy furgonetki, w pomaranczu pogotowia gazowego, pozyjemy zobaczymy. A jak juz jestesmy w pomaranczu to mozebys sie tak pokusil i zbudowal butle gazowe na pryczy? Kiedys jezdzily Zuki z gazem do wiosek...

A co do Piotrusia, chyba jestes troche za mlody zeby doradzac starszym co maja zrobic jako nastepny model. Zapewniam, ze Nysa z Lego jest (przynajmniej na dzis) jest projektem niewykonalnym.

Greetings Adam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Niewykonalna? Ok, namówiłeś mnie :P
(przynajmniej na eksperymenty. Chcę się sam przekonać o tym, a co ^^)

A co do żuka, jest troszkę za wysoki ale pozatym zupełnie ok. Zastnawia mnie jednak użyty SNOT, czy przypadkiem nie jest... wymuszony trochę. Myślę że spokojnie dało by się zrobić całą kabinę normalnie, a tylko przód SNOTnąć. W ten sposób może dalo by się całokształt obniżyć?

P.S... czy te lusterka to przeszczepione z autobusu? Trochę nie ta skala moim zdaniem ^^

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Żuk moim zdaniem bardzo dobry, szkoda tylko, że nie w tym obleśnym zielonkawym kolorku, który często miały... ;)
Bardzo fajna konstrukcja, naprawdę.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Mnie się bardzo podoba. Teraz zastanawiam się czy udałoby mi się zbudować cos podobnego, ale bez SNOTu (nigdy nie SNOTowałem). Masz może zdjęcia tylnej osi? Ciekawi mnie jak jest zbudowana.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

Już z profilu widać że to stary, poczciwy Żuk :)
Podoba mi się.
Według mnie, ten SNOT na dachu jest rzeczywiście wymuszony. Kropki nie są złe :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

...akurat dach nie jest jako jedyny zrobiony SNOTem :P

Ale tak jak się przyjrzałem, wnętrze ciężko by było zrobić bez tych paneli 2x1x2 (no-to-co-tam-robi-za-drzwi :) ), tak więc jednak SNOT w ściankach kabiny jest niestety potrzebny. Co do nyski, powoli dochodzę do wniosku że jest ona absolutnie niewykonalna :P

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Piotrek builder pisze:Radzę zrobić kolejną legende PRLu ,,Nyse''.
To ja pozwolę sobie zacytować pewien znany film z czasów PRL-u:
"Przecież to dziecinnie proste..." Wujku Dobra Rada :)
pisze:Jedyna rzecza ktora ja bym poprawil (poza ta nieszczesna kierownica) jest dach, lub raczej tyl. Moglbys tez dodac chlapacze z tylu, bardzo charakterystyczne dla Zuka.
Też mi się od początku nie podobał, ale brakuje mi wtedy jakieś pół "płytki", żeby tył kabiny był równy. O chlapaczach również myślałem, ale tak jak napisałem, tył zrobiłem na szybko, wliczając w to, pistolet jako rurę wydechową :)
pisze:Zastnawia mnie jednak użyty SNOT, czy przypadkiem nie jest... wymuszony trochę.(ciach) W ten sposób może dalo by się całokształt obniżyć?
Bez snotu nie dałoby się zastosować tych małych skosów. Z obniżaniem też byłby problem, bo nie dałoby się zachować odpowiednich proporcji przodu.
pisze:czy te lusterka to przeszczepione z autobusu? Trochę nie ta skala moim zdaniem
Owszem, za duże, ale mniejsze i nieco niżej wiszące, hmm... ciężka sprawa.
pisze:szkoda tylko, że nie w tym obleśnym zielonkawym kolorku
Zielony jest tutaj, tylko trochę prześwietlony :)
pisze:Masz może zdjęcia tylnej osi? Ciekawi mnie jak jest zbudowana.
Zdjęcia nie mam, ale oś jest zamocowana na takich klockach.
pisze:Według mnie, ten SNOT na dachu jest rzeczywiście wymuszony. Kropki nie są złe
Też na początku myślałem, że snot to jest po prostu wykończenie "kafelkami", a tu chodzi o mocowanie klocków "kropkami nie do góry" ale np. w bok :)
pisze:Ale tak jak się przyjrzałem, wnętrze ciężko by było zrobić bez tych paneli 2x1x2
Właściwie to w oryginale i na renderingu jest panel 2x1x3, bo w ten 2x1x2 nie wejdzie płytka 2x2, która robi za siedzenie. Generalnie chciałem, żeby do kabiny weszły dwa minifigi (chyba jestem fetyszystą :) ) i udaje się to zrobić po zdemontowaniu rzeczonych płytek. A na zdjęciu jest panel 2x1x2, pomieważ nie mam tego wyższego w kolorze szarym.
pisze:Co do nyski, powoli dochodzę do wniosku że jest ona absolutnie niewykonalna
Jest pozaokrąglana i w dodatku ma całe boki pochylone.

pkowalcz

#11 Post autor: pkowalcz »

pit pisze:Zielony jest tutaj, tylko trochę prześwietlony
Niezupełnie o to mi chodziło...
Z Lego chyba najbliższy jest Sand Green (ten od głowy Yody na przykład)
Bo ten tutaj zbyt soczysty jest... :P
I nawet nie brudny...

ODPOWIEDZ