[MOC] MAZ 537

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] MAZ 537

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry.
Oto MAZ 537. Taki sobie klocek. Nawet niespecjalnie miałem gdzie go umieścić - ani to jakiś specjalny technic (jeździ, skręca, ma zawieszenie), ani też MT (raczej luźna interpretacja tego auta). W zasadzie, to miał być wcześniejszy MAZ 535A, ale późniejsza wersja ma kilka ciekawych detali i jakoś tak wyszło (choć żal mi trochę trzeciego reflektorka z przodu). Oczywiście skrzynia ładunkowa jest tradycyjnie brzydka, na dodatek burty są potwornie grube poprzez umocowanie ich na technic brickach. Ale to poprawię.

Zdjęcia są z burtami oraz bez burt. Nie mogłem się zdecydować, ale chyba jednak lepiej z tym szarym akcentem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Proszę o sugestie - czy da się znieść, czy totalnie do d... . Podobno wygląda jak ryjówka na kołach :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-12-31, 19:02 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#2 Post autor: rh »

A gdzie jakiś filmik?

Mi tam się bardzo podoba. Świetna mordka, do tego stare dobre koła - jak ja się cieszę, że Ty się dzielnie ich trzymasz.

Chętnie bym zobaczył to stworzenie na żywo :)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#3 Post autor: GabryS »

Mi też się podoba.
Kółka super, kształty maszyny dobrze oddane.
Aby burty były cieńsze, może zrób tak, że jest tylko jeden - najniższy rządek technic bricków i do niech przyczepione te tilesy? I w moim odczuciu znaczenie lepiej wyglądałoby, gdybyś wytilesował gołe study.
Mimo to jest bardzo ładny jak na Technic ;p

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 12:35 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

rh pisze:A gdzie jakiś filmik?
Maszyna jeździ bardzo wolno i ospale, może wezmę ją w teren i nakręcę coś, choć tak szczerze to jakoś nie mam chęci :P
rh pisze:Mi tam się bardzo podoba. Świetna mordka, do tego stare dobre koła - jak ja się cieszę, że Ty się dzielnie ich trzymasz.
Dziękuję! Oczywiście, że się trzymam. Może na przyszły rok spróbuję wreszcie zrobić jakiś prawdziwy model w 1:13..
rh pisze:Chętnie bym zobaczył to stworzenie na żywo :)
Będzie na wystawie w Krakowie, nawet go zgłosiłem w arkuszu ;)
GabryS pisze:Aby burty były cieńsze, może zrób tak, że jest tylko jeden - najniższy rządek technic bricków i do niech przyczepione te tilesy? I w moim odczuciu znaczenie lepiej wyglądałoby, gdybyś wytilesował gołe study.
Z burtami będę działał, ale na wygładzenie modelu raczej nie ma co liczyć, bo nie zostało mi nic szarych i czarnych kafli.
GabryS pisze:Mi też się podoba.
Kółka super, kształty maszyny dobrze oddane.
A dziękuję.

Pozdrawiam!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

A ja mam jakieś nieodparte wrażenie że te koła to jednak trochę duże są :/

Ogólnie bryczka całkiem fajna tylko kaliber nie ten którego się spodziewałem :P
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 18:26 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Widziałem kilka dni temu na bricku. Mogłem od razu skojarzyć, że to Ty :-)
Twoje wykonanie jak zwykle bardzo bardzo dobre.

Generalnie to jedna z moich TOP jeśli chodzi o ciężarówki. Szkoda tylko, że nie ma odpowiednich kół, żeby zrobić z niej prawdziwą trialówkę w skali 1:13...
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 20:54 przez TT, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Cóż mogę powiedzieć. Mam wrażenie że koła trochę nie pasują jakby delikatnie za wąskie i za duże. Fajnie, że MAZ zbudowany z starym stylu, czasem te wytilowane wygładzone modele przyprawiają o mdłości a przecież to klocki

TT pisze:Szkoda tylko, że nie ma odpowiednich kół, żeby zrobić z niej prawdziwą trialówkę w skali 1:13...
nawet PP?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#8 Post autor: TT »

eric trax pisze:TT napisał/a:
Szkoda tylko, że nie ma odpowiednich kół, żeby zrobić z niej prawdziwą trialówkę w skali 1:13...

nawet PP?
Właśnie pasowałoby coś w stylu i proporcji 94,8 balonowych, ale większe. PP są za szerokie i mają jeszcze pewną wadę ukrytą o której wie nasz kolega od pralek - zapomniany S.Z. :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Przy ciężarze MAZa same zdejmują się z felg ^^
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#10 Post autor: TruckeR »

TT pisze:Widziałem kilka dni temu na bricku. Mogłem od razu skojarzyć, że to Ty :-)
Twoje wykonanie jak zwykle bardzo bardzo dobre.
Dzięki!
TT pisze:Generalnie to jedna z moich TOP jeśli chodzi o ciężarówki. Szkoda tylko, że nie ma odpowiednich kół, żeby zrobić z niej prawdziwą trialówkę w skali 1:13...
Właśnie sobie pomyślałem jak to auto musiałoby jeździć w prawdziwym (znaczy, 1:1) trialu. Hm. Może jednak lepiej nie próbować, pewnie wszystkie przeszkody by momentalnie wyparowały...
eric trax pisze:Cóż mogę powiedzieć. Mam wrażenie że koła trochę nie pasują jakby delikatnie za wąskie i za duże.
Hej, ale ja właśnie w ten sposób buduję. Przez dobór ciut większych kół lekko przerysowywuję proporcje swoich modeli, bo wtedy sprawiają bardziej bojowe i mordercze wrażenie. Takie auto nie może przecież wyglądać, jakby zaraz miało dowieźć świeżą dostawę selerów, musi wzbudzać rispekt :)

Dzięki za komentarze ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ