[MOC] Crane truck 6x6

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Crane truck 6x6

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej!

Przedstawiam kolejną ciężarówkę w moim wykonaniu, tym razem z żurawiem na pokładzie. Zainspirowaną moją wcześniejszą pracą z roku 2004, oraz amerykańskimi ciężarówkami.
A teraz kilka z ważniejszych informacji na temat modelu. Po pierwsze, miał on być bawialny. Dlatego między innymi wyposażyłem go w zawieszenie, Jest ono podobne do tego umieszczonego w mojej wcześniejszej pracy. Po drugie, chciałem żeby model był jak najprostszy oraz solidny, taki żeby można go było ze sobą zabierać w różne miejscówki. Stąd też miedzy innymi brak lusterek które po prostu mogłyby odpaść i gdzieś w odległym miejscu się zapodziać.
A propos udzwigu, żuraw znajdujący się za kabiną operatora radzi sobie z jednym czerwonym ciężarkiem (53g), jak to widać na zdjęciach w galerii. Z dwoma już nie, i niestety zalicza glebę ;P :/ Myślę że z ładunkiem tak do 80 - 85 gram da radę.

Tak jeszcze napomknę (gdyby kogoś interesowało :P) iż pierwsza wersja podpór oparta była na elementach typu Hinge, ale była za słaba i na jej miejsce wkroczyła solidniejsza złożona z elementów Technic.

To chyba tyle, zapraszam do galerii.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj są moje inspirację:
Moja stara praca rocznik 2004. Matko jaki ja młody jeszcze wtedy byłem ;d
Obrazek
... oraz istniejaca amerykańska ciężarówka FWD 6x6
Obrazek

Galeria

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 22:48 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 5 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Darkelmo »

Bardzo ładna konstrukcja z zachowaniem klimatu. Aż wspomnieniami udałem się wstecz kiedy to nie było "wymyślnych" klocków a braki w konstrukcji nadrabiała wyobraźnia. Bardzo ładne zdjęcia

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

Fajny, tylko gdzie przyczepka, na której dałoby się umieścić tą ładowarkę? :P
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: StuckSpider74 »

Stary dobry oldskulowy styl i brawo za fajne zdjęcia w plenerze :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

TruckeR pisze:Fajny, tylko gdzie przyczepka, na której dałoby się umieścić tą ładowarkę? :P
Ładowarka została zbudowana na szybko i jest tylko po to żeby pokazać zdolność dźwigania żurawia :P Ale z ta przyczepka to dobra myśl.
Darkelmo pisze:Bardzo ładna konstrukcja z zachowaniem klimatu. Aż wspomnieniami udałem się wstecz kiedy to nie było "wymyślnych" klocków a braki w konstrukcji nadrabiała wyobraźnia. Bardzo ładne zdjęcia
StuckSpider74 pisze:Stary dobry oldskulowy styl i brawo za fajne zdjęcia w plenerze :)
Ostatnio coś mnie tak bierze na oldskul, oczywiście z nutą nowoczesności.

Dzięki za komentarze.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ