[MOC] Volvo FH16 700

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Volvo FH16 700

#1 Post autor: Jakeof »

Jako że ostatnio rzeczywiście LUGpol "ciężarówkami stoi", postanowiłem podtrzymać tę passę, i zaprezentować kolejną z nich. Jest to praktycznie bliźniacze Volvo do mojego poprzedniego, lecz tym razem w wersji 4x2. Dodałem również naczepę wywrotkę firmy Kempf.

Obrazek


Obrazek


Naczepa jak już wspomniałem jest niemieckiej marki Kempf. Posiada wszystkie funkcje, tzn. tylna klapa się otwiera, a skrzynia unosi. Nad kołami powinny być jeszcze okrągłe błotniki, lecz niestety są one niemożliwe do wykonania z klocków.

Zdjęcia całości:

Obrazek

Obrazek


Galeria BS

Pozdrawiam wszystkich, proszę o obiektywne opinie;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Śliczna! Ta zabawa malutkimi detalami naprawdę robi wrażenie, zaryzykowałby stwierdzenie że rośnie nam drugi Karwik :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

O, fajne. Nawet bardzo. Naczepa lepsza od mojej, ale za nisko się podnosi :P

Jedziesz na wystawę do Krakowa? Byłyby kolejne fajne modele "nie z klocków" do pokazania :)

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#4 Post autor: jerryp »

Widać że to bliźniacza ciężarówka. Jest równie piękna co poprzednia a i naczepa jest. Aż miło się patrzy. Jak nie z klocków.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

M_longer pisze:Naczepa lepsza od mojej, ale za nisko się podnosi :P
Dziękuję, choć Twoja też jest dobra;) Potrafi podnieść się wyżej. Nie mam tylko pomysłu jak zrobić długi siłownik, który by dobrze wyglądał w tej skali. Problemem jest ilość sekcji siłownika, które w miarę wysuwania się powinny być każda węższa od poprzedniej. Jak na razie udało mi się zrobić 3 takie sekcje, stąd skrzynia podnosi się tylko na taką wysokość.
M_longer pisze:Jedziesz na wystawę do Krakowa?
Pewnie że bym chciał dołączyć do tak zacnego grona;) Ale jak na tę chwilę, nie jestem w stanie powiedzieć jak to wszystko wypali, ciągle jeszcze jestem nowy w LUGpolowym świecie;)
Sariel pisze:zaryzykowałby stwierdzenie że rośnie nam drugi Karwik :)
Nie zaryzykowałbym takiego stwierdzenia, choć nie ukrywam - cieszę się że moje MOCe się "przyjęły" na forum ;)

panrysiek

#6 Post autor: panrysiek »

O w mordę! Gdyby takie zestawy City były dostępne w regularnej sprzedaży!! (w końcu bywały ciężarówki szerokie na 8 studów). Świetna i nie ma tu "legowej" umowności i większych uproszczeń. Na pewno każdy widzi co to za model bez chwili namysłu.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Wspaniały, wręcz niesamowity.
Czarny i dostojny.
Bardzo podobają mi się cztery dodatkowe reflektorki ze swoją ramką-naklejką.
Dużo tu ciekawych rozwiązań.

Nie burzysz ich, co ?


Widzę, że wywrotka jest zrobiona ze słupków 1x2xileśtam. Próbowałeś może zrobić to z paneli np. 1x2x3 wstawionych ścianką do wewnątrz, żeby od zewnątrz powstała 'kratownica'? (Ale domyślam się, że albo słabo wyglądało, albo było niezgodne z oryginałem.)

Pięknie naświetlone zdjęcia, to trudne przy czarnym obiekcie.
(W naczepie się odbijają jakby szafki kuchenne albo inna półka ? :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#8 Post autor: Neo »

Jest świetna. Jedna z lepszych jakie widziałem. Jedyne co bym poprawił to siodło.
Przy okazji pytanie do znawców asortymentu LEGO: czy występują szyby o szerokości 8 st. oraz daszki o tejże szerokości ?

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#9 Post autor: Jakeof »

Neo pisze:Przy okazji pytanie do znawców asortymentu LEGO: czy występują szyby o szerokości 8 st. oraz daszki o tejże szerokości ?
Widziałem szyby długości 6 i 10, długości 8 studów jeszcze nie spotkałem ;]
V1 pisze:Nie burzysz ich, co ?
Nie zamierzam;)
V1 pisze:Próbowałeś może zrobić to z paneli np. 1x2x3 wstawionych ścianką do wewnątrz, żeby od zewnątrz powstała 'kratownica'? (Ale domyślam się, że albo słabo wyglądało, albo było niezgodne z oryginałem.)
Nie próbowałem robić, ale myślałem nad takim rozwiązaniem. I doskonale wiem o co Ci chodzi. Akurat w tym przypadku byłoby to niezgodne z oryginałem, ale za to np. przy takiej naczepie byłoby w sam raz:

http://www.mega-nysa.pl/typo3temp/pics/626357bc22.jpg

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Następne pewnie będzie Volvo po tuningu? :P

Autko prawie identyczne patrząc po kabinie jak poprzedni MOC ale za to bardzo dobrze komponuje się z naczepą. Ładna i dopracowana, fajnie wygląda jej bok zrobiony z wysokich bricków 1x2x5. To taka jakby wisienka na torcie do świetnego ciągnika.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Dołączam się do zachwytów, piękna wywrotka.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Darkelmo »

Świetna kolorystyka. Gdyby to był zestaw bez wahania bym zakupił. Jest piękny i świetnie zdjęcia.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#13 Post autor: rrosiak »

Takie publikacje powinny być zakazane, bo mały człowiek się naogląda, a później "Tato, kupisz mi taki zestaw?". I jak ja mu mam wytłumaczyć, że kupić się nie da, a zbudować nie potrafię?
Rewelacja!

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

rrosiak pisze:Takie publikacje powinny być zakazane, bo mały człowiek się naogląda, a później "Tato, kupisz mi taki zestaw?". I jak ja mu mam wytłumaczyć, że kupić się nie da, a zbudować nie potrafię?
Rewelacja!
Niech sam zbuduje, klocków ma dość :)


Piękny model!

ODPOWIEDZ