Sterowanie Nxt padem?

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Imperator18

Sterowanie Nxt padem?

#1 Post autor: Imperator18 »

Hej, wiecie może jak steruje się nxt padem? Na niektórych filmikach jest pokazane sterowanie padami od Xboxa czy ps3. Mozna tak zrobić z padem na pc? Jakis program? Na nxt? Kompa?

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#2 Post autor: Neo »

W NXT-G są do ściągnięcia gotowe moduły do sterowania padem

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »


Imperator18

#4 Post autor: Imperator18 »

Trzeba mieć bluetooth w pc?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Można też użyć takiego gadżetu do sterowania padem od PS2.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Imperator18

#6 Post autor: Imperator18 »

chodzi o to żeby pada podłączyc do pc a padem sterowac nxt. Nie chce nic kupować itp. Nie posiadac również żadnego pada od x pudełka czy ps2, ps3

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Do tego, co pokazaliśmy, potrzebujesz:
- NXT
- komputera z Bluetoothem
- pada

Pisanie poprawnie i z polskimi znakami też by nie zaszkodziło.

Imperator18

#8 Post autor: Imperator18 »

Nadal nie ma rozwiązania. Jakieś konkrety?

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#9 Post autor: jerryp »

Pada masz? Jakiego? Jak nie masz to bez zakupów się nie obejdzie. Jak masz pada trzeba go podłączyć do komputera (po kablu, bluetooth lub jeszcze jakoś inaczej). Jak już to masz to czas na pisanie programu. W zależności od tego czego używasz też jest kilka możliwości. Neo pisał że do NXT-G są jakieś moduły, do robotc też jest dokumentacja ale ja tych opcji nie próbowałem. Trzeba trochę poczytać. Jak żadne z powyższych to w Bluetooth SDK do kostki (też warto sobie przeczytać) jest opisana komunikacja Bluetooth i wtedy jedynym ograniczeniem jest to że kostka łączy się tylko z urządzeniami obsługującymi profil SPP. Ja na ten przykład użwam XNA do odczytywania stanu Pada z Xboxa a następnie wysyłam Direct message zgodnie z SDK. Teraz już wiesz czego szukać

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Imperator18 pisze:Nadal nie ma rozwiązania. Jakieś konkrety?
Ja w tym temacie widzę dwa bardzo konkretne linki i jeszcze więcej informacji o tym jak, czym i w jaki sposób to zrealizować. Nie bardzo wiem jak możemy być jeszcze bardziej konkretni. Co jest dla Ciebie rozwiązaniem?
Ostatnio zmieniony 2012-05-25, 17:07 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

Można też naisać program na androida ktory bedzie się łączył z padem i przekazywał dane do kostki. W zasadzie to dokładnie to samo co z użyciem PC, tyle że telefon łatwiej ze sobą nosić.

Podejżewam że da się też zrobić modyfikacje firmware aby kostka gadała bezpośrednio z padem, ale na razie to jest daleko zbyt zaawansowane jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#12 Post autor: Emilus »

Imperator18 pisze:Hej, wiecie może jak steruje się nxt padem? Na niektórych filmikach jest pokazane sterowanie padami od Xboxa czy ps3. Mozna tak zrobić z padem na pc? Jakis program? Na nxt? Kompa?
Kolego Imperator18, rozumiem, że chcesz z forum wynieść jak najszybciej przydatne sobie informacje.
Ale uszanuj reguły panujące w miejscu, w którym oczekujesz odpowiedzi na swoje pytania. Ponawiam swoją prośbę, przedstaw się w odpowiednim dziale, abym ja i koledzy mogli uwierzyć, że wiek przystaje do zachowania.
Ostatnio zmieniony 2012-05-25, 20:14 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#13 Post autor: jerryp »

Jetboy pisze:Można też naisać program na androida ktory bedzie się łączył z padem i przekazywał dane do kostki. W zasadzie to dokładnie to samo co z użyciem PC, tyle że telefon łatwiej ze sobą nosić.

Podejżewam że da się też zrobić modyfikacje firmware aby kostka gadała bezpośrednio z padem, ale na razie to jest daleko zbyt zaawansowane jak dla mnie.
Jetboy, żeby to było takie proste to już bym to miał. Niestety firmware nie ma zbyt wiele wspólnego z Bluetooth. Podmiana firmware nie wpływa na firmware/stos Bluetooth a ten z NXT nie obsługuje profilu HID jak wszystkie kontrolery tylko SPP. Wymiana stosu bluetooth wydaje się nie możliwa gdyż jest to rozwiązanie zintegrowane (jeden chip wszystko-mający). Zostaje albo przez komputer/telefon albo znajdziesz pada z BT i SPP.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Było kiedyś takie coś do RCXa:

Obrazek

Mogłoby to wrócić np. przy okazji NXT 3.0, zwłaszcza w formie zbliżonej do pada... Rozmarzyłem się...
Zostaje albo przez komputer/telefon albo znajdziesz pada z BT i SPP.
Czyli z tym padem co Ci pożyczyłem (PS3) raczej nic nie da się wykombinować?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#15 Post autor: jerryp »

Próbuje przez telefon teraz ale tutaj też nie jest kolorowo. Większość HTC i Samsungów na androidzie ma wycięty profil HID (HID - mój koszmar jak zapewne zauważyliście). Podmieniłem jednak na ROM z XDA gdzie jest profil HID i próbuje dalej.

ODPOWIEDZ