[MOC] Zlecenie 18: SS Aligator

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Zlecenie 18: SS Aligator

#1 Post autor: Lomero »

Tym razem szybciej, bo już od dłuższego czasu planowałem zbudować parowiec, wprawdzie osobowy, ale i tak było łatwiej :)

Jak już wcześniej pisałem nie wzorowałem się na żadnym konkretnym statku. Opierałem się głównie na jednostkach osobowych i barkach używanych podczas wojny secesyjnej (które były strasznie brzydkie :) ) Mój model przedstawia fikcyjną jednostkę o nazwie SS Aligator będącą jedną z wielu barek pływających po rzekach Missisipi i transportujących, w tym przypadku kamienie, które posłużą na budowę nowego więzienia, a także parę skrzyń i beczek z prowiantem dla murarzy. Załoga statku składa się jedynie z trzech osób, kapitana, palacza i żołnierza chroniacego ładunek.

A teraz zapraszam do oglądania:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:12 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Nareszcie moge sie wypowiedziec jako fachowiec - mieszkam nad Mississippi wlasnie :mruga:
Statek fajny i dobrze sie w epoce miesci. Bardzo mi sie ladunek kamieni podoba.
Teraz pare drobiazgow. Flaga wskazuje na jednostke polnocy, byly oczywiscie i takie ale typowy obraz tylnokolowca na Mississippi to raczej poludnie i flaga konfederacji. Tylne kolo napedowe jest troche za wysoko, powyzej lini wody, naped by nie dzialal.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

Nexus 7 pisze:Tylne kolo napedowe jest troche za wysoko, powyzej lini wody, naped by nie dzialal.
Czepiasz się :) Akurat napęd jest wysprzęglony teraz ;)
Stateczek uroczy, autentycznie uroczy. Dodatkowy plus to kolorystyka. Zawsze mnie zastanawia, skąd bierzecie tyle klocków w bądź co bądź dość egzotycznej kolorystyce... Ja nie mogę się wygrzebać z tradycyjnej palety kolorów....
Sama kreacja bardzo mi się podoba. I już :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#4 Post autor: Korn »

Bardzo ładne! Burty zrobiłeś z bricków 1x2 tak?? Ciekawy pomysł :) No dobra nie będe się rozpisywł 5/6 :D
Ostatnio zmieniony 2006-11-17, 09:15 przez Korn, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
KoRn

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Maciej Drwięga pisze:Czepiasz się :) Akurat napęd jest wysprzęglony teraz ;)
Jasne, ze sie czepiam, ale to tylko wina Lomero: jak ktos prezentuje tak wysoki poziom to musi sie spodziewac wiecej krytyki. Nauczyl nas, ze mozemy duzo wymagac, to wymagamy :mruga:
Ostatnio zmieniony 2006-11-17, 13:48 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Korn pisze:No dobra nie będe się rozpisywł
Ja też. To jest poprostu piękne 6/6 :)

PS. Mogę prosić o dodatkowe zdjęcia flagi?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#7 Post autor: Lomero »

K@ROL pisze:PS. Mogę prosić o dodatkowe zdjęcia flagi?
Proszę bardzo :)
Obrazek
Nexus 7: Nie wiedziałem, że to ma znaczenie :oops:

Odnośnie koła, poprostu chciałem, żeby mogło się kręcić. Fajnie jest tak od czasu do czasu zakręcić sobie kołem napędowym :)
Maciej Drwięga pisze:Dodatkowy plus to kolorystyka. Zawsze mnie zastanawia, skąd bierzecie tyle klocków w bądź co bądź dość egzotycznej kolorystyce... Ja nie mogę się wygrzebać z tradycyjnej palety kolorów....
Z allegro oczywiście :) Trzeba tylko czekać na dobrą okazję i kupować od wyprzedających swoje kolekcje w kawałkach.
Nexus 7 pisze:Jasne, ze sie czepiam, ale to tylko wina Lomero: jak ktos prezentuje tak wysoki poziom to musi sie spodziewac wiecej krytyki. Nauczyl nas, ze mozemy duzo wymagac, to wymagamy
Nie uważam się wprawdzie za kogoś niezwykłego, ale zdecydownie domagam się krytyki. Wiadomo, uczymy się na błędach.

Dzieki za komentarze
Ostatnio zmieniony 2006-11-17, 16:55 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

ODPOWIEDZ