[MOC] Malok na emeryturze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

[MOC] Malok na emeryturze

#1 Post autor: bart »

Witajcie

Mam nadzieję, że pamiętacie Maloka z filmu "Przygody Maksa Powersa". Nasunęła mi się na myśl sielska scenka o tym co, ów czarodziej robi po wyjściu z więzienia. Tak więc co dzieje się u Niego, Jego szkieletów, czarnych rycerzy a nawet czarownicy dowiecie się przeglądając poniższe zdjęcia. Scenka celowo jest przesłodzona. Są na niej same negatywne postacie ze świata LEGO robiące w większości niewinne codzienne czynności. Mam nadzieję, że się spodoba, zapraszam do komentowania i proszę o sugestie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia są jednocześnie linkami do galerii.

P.S. 1. Zdjęcia w galerii celowo są duże.
P.S. 2. Zgrredku już siadam do karuzeli dla Ciebie !
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 23:11 przez bart, łącznie zmieniany 4 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Bardzo ładny moc. Szczególnie podobają mi się drzewa i bluszcz na ścianach. No i cegły na wieży są doskonałe. No chociaż by człowiek chciał - nie ma się do czego przyczepić! :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 23:23 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#3 Post autor: crises »

Chałupka i zieleń są rewelacyjne. Brązowo-żółta wieża na kamiennej "nodze" z boskimi okienkami wygląda ekstra. Co prawda muszą mieć w niej straszną wilgoć skoro rzeka płynie po ścianie, ale tym "najźlejszym ze złych" pewnie takie niedogodności nie straszne. Woda jest nieco za |płaska| przydałoby się więcej fal, albo jakiś pniak na dnie, wokół którego robiłaby się piana i zawirowania. Postacie niestety giną pod drzewami, ale łaciate świnki są słodkie. Wyjątkowo mi się podoba ta dioramka.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Podoba mi się nieco mroczny i wilgotny "klimacik" panujący wokoło domostwa stworzony dzięki tym gęstym drzewom (pierwsze zdjęcie).
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Darkelmo »

Kiedy widzę tego typu Moce to, aż żałuję, że zbieram tylko minifigi i zestawy które naprawdę mnie zauroczą (a nie zdarza się to za często), przez co nie mam budulca i powiem, ze zazdroszczę (wiem nieładnie, ale co zrobić), że i ja nie mogę postarać się i zbudować czegoś tak pięknego.
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 23:41 przez Darkelmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Ja też zwróciłęm uwagę na bardzo gęste, ładne drzewa... no i Malloc zaganiający świnie (to pewnie dobrzy zamienieni przez niego w świnie)... bezcenny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#7 Post autor: REX »

Bardzo miła praca.
Ciekawe wykorzystanie "naturalnego" ukształtowania terenu przy budowie tego domku Wkomponowanego w skałę.
crises pisze:Co prawda muszą mieć w niej straszną wilgoć skoro rzeka płynie po ścianie, ...
Sądzę, że nie jest aż tak źle. Z położenia bardziej wynika, że tam wykorzystano litą skałę jako kolejną ścianę domu.

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#8 Post autor: Szachistka »

Praca bardzo mi się podoba. Uzyskałeś efekt niezwykle gęstych drzew, co od razu rzuca się w oczy. Rozumiem, że niebieskie i żółte elementy na gałęziach to owoce. Świetny pomysł. Sama chatka jest urocza. Ładne i dokładne wykończenia dachu. Kolorystyka świetnie dobrana. Bardzo dopracowane w szczegółach drewniane "bale" w domku, a także wieżyczka. Wspaniałe wrażenie sprawia zróżnicowany teren. Dobrze, że woda nie jest płaska, widzę tam kilka klocków imitujących lekkie fale i spadek wodospadu. Piękna zieleń i jej ilość działają na korzyść. Wygląda to jak naturalne środowisko.

Widać, że praca jest przemyślana, dopracowana. Nawet "podkładka" ma wspaniałe wykończenie. Gratuluję i chylę czoła.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Wspaniała rzecz!!!
Zieleń, architektura, woda. Wszystko na najwyższym poziomie, choć zupełnie nie kojarzę podłoża historycznego czyli filmu. Jedyne co bym zmienił to dach na wieżyczce. Z tych bardziej skośnych skosów bym zrobił. To jakoś nie pasuje.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#10 Post autor: Methos »

Ogólnie castelowe prace mnie "nie ruszają" ale ta przyciągnęła mój wzrok i ... nawet mi się podoba. Ma fajny klimat, aż by się chciało spędzić troszkę czasu w takim miejscu (niekoniecznie z klocków :) ). Ale nie za długo ze względu na bliski kontakt rzeki. Troszkę za blisko jak na mój gust ale w tego rodzaju pracy jak najbardziej dodaje to klimatu. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie osadzenia połowy domu w gruncie oraz widok na część z tym słonecznikiem.

PS - szkoda że wrzucasz takie wielkie foty na BS ..

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#11 Post autor: Sorrow »

Zdecydowanie najlepszy z Twoich MOC-y. Świetna, urokliwa chałupa i ta zieleń! Bardzo soczysta, jednocześni i bajkowa, i realistyczna. Pozwolę sobie ściągnąć zdjęcia do folderu "Zieleń" (z udaną klockową zielenią) i "Teren" (z ciekawie zrobionym ukształtowaniem klockowego terenu).

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#12 Post autor: Xsysiek »

Uwielbiam takie prace. Zwłaszcza ilość detali i scenki z udziałami minifigów - truposz z wędką, kotek skradający się do drzewka, czarodziej z wypasający świnie itd. No po prostu boskie! Cała scena sprawia wrażenie jakby miała zaraz ożyć.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

Już w nocy zauważyłem ten temat, ale rzut okiem wystarczył, żeby stwierdzić, że mamy tu do czynienia z pracą dużego kalibru, więc dokładniejsze oglądanie musiałem się odłożyć do teraz, kiedy wreszcie miałem dłuższą chwilę, w ramach której zdążyłem w miarę dokładnie i bez pośpiechu obejrzeć zdjęcia. A w zasadzie powinienem napisać, że zdjęcia podziwiam, i podziwiając je delektuję się kolejnymi fragmentami konstrukcji. Dawno nie było na forum dużej, klasycznie castlowej i tak zielonej dioramy, więc z tym większą radością powitałem MOCa, który łączy elementy porządnej średniowiecznej (lub też średniowieczno-fantastycznej) architektury z zaawansowanym kształtowaniem terenu i bogatą roślinnością (plus humorystyczne podejście do tematu jako bonus). A zatem mój castlowy głód został zaspokojony (niby można się "naćpać" pracami Castle w innych, zagranicznych społecznościach AFOLi, ale nie ma to, jak udana praca swojaka), praca jako całość bardzo mi się podoba, jest niemal kompletna (o tym, czemu tylko niemal, poniżej), sporo detali i ciekawych rozwiązań. I praktycznie nie ma do czego się przyczepić.

Po kolei: jest co chwalić, drzewa świetne, bujne, chyba kupę roboty z tym miałeś? (I czy dobrze zgaduję, że niedawna dostawa przysłana z Warszawy pomogła akurat teraz wszystko wykończyć? Sporo tu zamówionej roślinności i paru innych elementów.) Drobne elementy zieleniny dobrze wypełniają przestrzenie poniżej, bardzo fajnie są nią również wykończone brzegi rzeki (sam wymyśliłeś, czy może inspirowałeś się tutorialem robienia dioramy średniowiecznej Derfela Cadarna na EB, w którym jest to podobnie rozwiązane?).

Zróżnicowany teren też jest bardzo fajnie uformowany, do tego chałupka Maloka ciekawie się wtapia w te skały. Jedyne zastrzeżenie miałbym do uskoku terenu obok rzeki między dwoma drzewami - skoro urwisko nie jest na równi z wodospadem, czyli rzeka i tak jest w teren mocno wcięta, to spadek mógłby być łagodniejszy, i dolne drzewo mogłoby być w taki łagodniejszy stok wkomponowane.

Dom - rewelacja, bardzo ładnie wkomponowałeś tu różne techniki, zróżnicowane ściany, ozdobniki przy oknach, wykończenia dachu, drewniana wieża-nadbudówka - wszystko po prostu super, bardzo mi się podoba, nie ma się do czego przyczepić, i gdyby to było coś jadalnego (domek z piernika :D) to, parafrazując pewien niecenzuralny, ale popularny w wielu miejscach internetu komentarz, schrupałbym. xD

Rzeka całkiem fajna, ale miałbym uwagę - przy takim spadku to chyba bardziej górski potok, więc dla realizmu jakieś głazy mogłyby z lustra wody wystawać ponad wodospadem, a u jego stóp mogłaby spieniona woda być jakoś bardziej uwypuklona (wiem, że to może być niełatwa sprawa, ale poziom pracy wysoki to i wymagania wysokie :P) - teraz zaś mam taki dysonans poznawczy, że rzeczka na powierzchni wygląda na bardzo spokojną, leniwą, a jednocześnie ma wodospad, który zwykle jest najgwałtowniejszym punktem biegu rzeki.
A swoją drogą na wędkarstwie się nie znam, ale panowie wędkarze (szczególnie kościotrup) wybrali chyba najgorszą możliwą lokalizację, jaka rybka podpłynie do wodospadu? Zresztą widać to po ich wynikach, truposz chudy, nic nie złapał, nic nie jadł, ten w zbroi lepiej, ale ta zielona ryba też jakaś podejrzana. ;-)
Swoją drogą scenki rodzajowe całkiem fajnie ożywiają MOCa, choć nie ma ich dużo. Co najwyżej mogłoby być bez robienia tłoku tylko o 2-3 postacie więcej, gdyby... - o tym w następnym akapicie.

Wspomniałem, że MOC jest niemal kompletny - w takim sensie, że jest to zamknięta diorama, która opowiada jakąś ogólną historię, i z pewnością nie daje poczucia, że na zewnątrz czegoś tu brakuje - czyli z punktu widzenia wystaw jest wręcz w 100% kompletna. Brakuje mi jednak jakiegoś wyposażenia we wnętrzu budynku, parter jest spory, dodatkowo coś mogłoby się znaleźć także w wieży, i tu właśnie, wewnątrz, byłby potencjał dla kolejnych 1-2 scenek z 2-3 minifigami w codziennej pracy. Oczywiście nie rzutuje to na całościowy świetny wizerunek pracy, ale takie zagospodarowane wnętrze, które może być popisem w sprytnym kreowaniu detali to zawsze jakaś wartość dodana. Ale może ja tak tylko zrzędzę, a jak wreszcie sam coś pobuduję, to i mi nie będzie się już chciało dłubać w środku, albo też po żmudnym modelowaniu drzew zdążę zapomnieć, że jeszcze wnętrza są do wydłubania. :-)

A w ogóle to koniec i bomba, kto nie widział, ten trąba!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#14 Post autor: Toltomeja »

Aż mi głupio poświęcić Twojemu dziełu tylko te parę linijek, ale byłoby co pisać i na całą stronę. Tak jakoś jest, że jakieś małe, przeciętne MOCe łatwo skomentować, a jak pojawi się coś genialnego, to najlepiej skwitować wszystko w paru zdaniach. Bo brak człowiekowi słów.
Tak właśnie czuję się teraz.

Budynek... taki w twoim stylu. Kamienne ściany w dolnej części wieżyczki - cudeńko! I doskonale komponuje się z szachulcem.

Drzewa od razu zwracają uwagę. Dziękuję Ci za udowodnienie, że liście green, bright gr. i dk green mogą się razem tak ładnie komponować. Skoro już masz tyle liści i wychodzi Ci to tak dobrze, może spróbuj pobawić się w jakieś drzewa tego typu: (klik!...znowu klik! ).

Ogólnie, widać że zadbałeś o każdy szczegół. I to się chwali.

PS: Jak bym zobaczył samo zdjęcie, to już bym zgadł że to Twoje. ;D

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Toltomeja pisze:Drzewa od razu zwracają uwagę. Dziękuję Ci za udowodnienie, że liście green, bright gr. i dk green mogą się razem tak ładnie komponować. Skoro już masz tyle liści i wychodzi Ci to tak dobrze, może spróbuj pobawić się w jakieś drzewa tego typu: (klik!...znowu klik! ).

Ogólnie, widać że zadbałeś o każdy szczegół. I to się chwali.

PS: Jak bym zobaczył samo zdjęcie, to już bym zgadł że to Twoje. ;D
Ano właśnie. Walnąłem tzw. elaborat, a i tak zapomniałem paru spraw poruszyć, a w powyższych w pełni się zgadzam z Toltomeją - drzewa z liśćmi w trzech odcieniach zieleni świetnie wyglądają, ale chyba niezbędna jest spora ilość tychże liści, po kilka w każdym kolorze to może być za mało, żeby to naturalnie wyglądało.
No i faktycznie, widać jakiś trudny w krótkich słowach do określenia ale wyraźny wspólny mianownik kolejnych Twoich budowli, da się rozpoznać, że to Twoje. Teraz musisz jeszcze wyrobić jakiś fajny średniowieczny podpis na tytułowe obrazki MOCy z Twoim nickiem i być może jakimś herbem, logo itp. i już możesz wyrabiać swoją markę w AFOLskim świecie. :)

ODPOWIEDZ