30151 Mining Dozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

30151 Mining Dozer

#1 Post autor: macaron »

Obrazek
Recenzja 30151 Mining Dozer - ładowarka kopalniana

Dane techniczne
Seria: Lego / System / Town / City
Rok premiery: 2012
Waga klocków (bez folii i instrukcji): 30g
Waga zestawu (brutto): 36g
Liczba klocków: 34
Liczba figurek: 1
Wiek: 5-12 lat
Spis cześci: Cena: Gazeta Rajdek za 9,99 zł; Allegro (06.06.2012 o 21:00) - tylko jedna sztuka za 16 zł
Serwisy www: Brickset

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to folia, zgrzana na górze i na dole oraz z tyłu po środku. Wymiary folii to ~17,2x16,7 cm. Z przodu grafika przedstawiająca ładowarkę, logo Lego, City, wiek oraz numer katalogowy. Ponadto na zgrzewie na górze jest wybity numer, w moim przypadku to: 03M2. Z tyłu również logo Lego, numer katalogowy oraz: klub Lego, kod kreskowy, linki do www oraz wszelkie ostrzeżenia o małych elementach itp. Wg opisu na opakowaniu, klocki zostały zrobione w Dani, na Węgrzech, w Meksyku oraz Republice Czeskiej.
Obrazek Obrazek
Instrukcja początkowo złożona do wymiarów 3,5x5 cm.
Obrazek
Po rozłożeniu widzimy pełną instrukcję na papierze kredowym o wymiarach 13,2x20 cm. Z pierwszej strony widzimy złożonego ludzika oraz kroki 1-6 budowy pojazdu. Z drugiej strony jest ostatni, siódmy, krok oraz reklama pożarowej serii City: 4209. 4208 oraz 4427 na dioramce z katalogu 2012/1.
Obrazek Obrazek

Klocki
Przegląd wszystkich dostępnych klocków widać na zdjęciu poniżej:
Obrazek
Łączna liczba elementów to 34 sztuki, natomiast z zapasowych części pozostają nam 2:
Obrazek
Znawcą nie jestem odnośnie jakości, wg mnie nic nie budzi zastrzeżeń, wszystkie klocki są ładnie pokryte farbą, nie ma żadnych odlewek czy wystających fragmentów plastiku.

Modele
Jako że to dodatek do gazety, model jest tylko jeden - ładowarka z kopalni. Zestawik składa się w 2 minuty. Zacznijmy od ludzika:
Obrazek Obrazek
A teraz pora na pojazd:
  • kroki 1-3:
    Obrazek
  • kroki 4-5:
    Obrazek
  • krok 6:
    Obrazek
  • oraz krok 7:
    Obrazek
Gotowy model prezentuje się bardzo ładnie, zgrabnie, jednak jest pewien problem ze środkiem ciężkości. Łatwo leci do przodu, na łychę. No ale cóż, w końcu cała rama to plate 2x6 :p Gotowy pojazd ma 8,5 cm długości, 5 cm szerokości oraz 6,4 cm wysokości. Oprócz pojazdu, do łychy możemy dorzucić 2 round bricki 1x1 oraz kryształ.
Obrazek

Podsumowanie
Na podsumowanie pokażę małą scenkę jak to nasz górnik zachwycił się nowym pojazdem i szybciutko do niego wsiadł:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Yeah! Ale ta ładowarka jest super!
Obrazek
Pora coś załadować!
Obrazek Obrazek
Modelik bardzo mi się spodobał, będzie stał na biurku dosyć długo bo zajmuje mało miejsca i się dobrze prezentuje :)

Za
  • cena
  • ciekawe części (przynajmniej tak mówi zgrredek :p )
  • wielkość
  • bawialność
  • zapasowe części
Przeciw
  • chyba brak :)
PS. To mój debiut w pisaniu recenzji, więc proszę w razie czego mnie poprawiać :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 06:39 przez macaron, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Daedagor

#2 Post autor: Daedagor »

Jak na twój debiut to naprawdę świetna recenzja. Nie mnie bardziej wnikliwie oceniać, ale śmiało możesz pisać kolejne : )

Co do setu to bardzo ładniutki. W końcu małe jest piękne (aczkolwiek nie zawsze :P). Plusem jest na pewno nowy (tak myślę) kask czy otwieraną kabinę. Chyba sam się skuszę na ten zestawik : D
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 21:33 przez Daedagor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

macaron pisze:koparka z kopalni
Ładowarka. Podejrzewam że to "promocyjna" wariacja na temat takich ładowarek, przez co nie ma ramion bocznych:
Obrazek
Daedagor pisze:czy otwierany kokpit
Nie jest nowy:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=64450
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 20:48 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#4 Post autor: macaron »

M_longer pisze:Ładowarka
Good point, już zmieniam :)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Grooby »

A "leci na ryjek", bo źle założyłeś osie kół ; )

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

To może jeszcze spojrzenie z innej perspektywy:

Recenzja 30151: Mining Dozer

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Mining
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 32 + 2 zapasowe
Spis części: Na razie brak
Cena (w momencie publikacji opisu): 9,99 zł z magazynem „Rajdek”

Brickset


Słowem wstępu

Niniejszy zestaw dołączany jest jako prezent do najnowszego, czerwcowego numeru magazynu „Rajdek”. Za ten „prezent” musimy wyłożyć 10 złotych bez jednego grosza, co - biorąc pod uwagę jego znikomą dostępność - absolutnie nie jest wygórowaną kwotą. Nasz piękny kraj został tym samym niejako wyróżniony, zaś nasi sąsiedzi mogą nam tylko zazdrościć (przynajmniej do czasu, kiedy te pchełki zaleją rynek wtórny).


Opakowanie i jego zawartość

Kolejny zestaw promocyjny, więc z góry wiadomo, czego można się spodziewać. Z przodu tradycyjnie zdjęcie modelu, z tyłu zaś dobrze wszystkim znane informacje - ot, typowy polybag:

Obrazek

Obrazek

Wewnątrz torebki, przynajmniej do momentu jej otwarcia, swobodnie przemieszcza się jednokartkowa instrukcja budowy z obowiązkową dawką reklam...:

Obrazek

Obrazek

... a także garść elementów w łącznej ilości trzydziestu czterech sztuk:

Obrazek



Model

… a więc mini-ładowarka wraz z operatorem, a do tego trochę kopalnianego urobku.

Po siedmiu krokach budowy, trwających raptem kilkadziesiąt sekund, pozostają nam dwa klocki zapasowe...:

Obrazek

... zaś nasze oko cieszy taka oto, niewielka maszyna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyż to maleństwo nie jest urocze? Swoją drogą, konstrukcją przypomina ono ładowarkę „Bobcat”...:

Obrazek

... choć nieco bardziej okrojoną wizualnie.
Nasz nowy nabytek ma ruchomą łyżkę oraz otwieraną do góry kabinę w postaci klatki bezpieczeństwa:

Obrazek

Jak na takiego karzełka, ładowność jest całkiem niezła, choć do zestawu dołączono raptem dwie grudy jakiegoś urobku oraz dodatkowo (albo raczej przede wszystkim) „drogocenny” kryształ:

Obrazek

Czymże by jednak było to ustrojstwo bez wprawnej ręki i bystrego oka pana operatora:

Obrazek

Obrazek

I tym oto sposobem stajemy się świadkami pojawienia się w naszym klockowym mieście nowej grupy wykwalifikowanych pracowników. Górnicy - bo o nich mowa - trudnią się na co dzień wydobyciem złotych kryształów, a cechą charakterystyczną ich wyglądu jest obowiązkowy kask, oczywiście z latarką.

Taaak... Bycie górnikiem to niestety niełatwy kawałek chleba...:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podsumowanie

30151 to niezwykle sympatyczny zestawik, bez dwóch zdań warty swojej ceny. Ładowarka zadowoli nie tylko budowniczych (garść przydatnych elementów), ale również i kolekcjonerów (unikatowość) oraz każdego, zwykłego miłośnika Lego (nie wspominając o najmłodszych).

Polecam!

oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: oskarro »

macaron, Nie obraź się, ale chyba źle go złożyłeś. Na zdjęciu z oryginalnej instrukcji koła są o jeden klocek bardziej z przodu, u Ciebie są za to z tyłu. Co do recenzji to bardzo fajna.

Grooby, Byłeś pierwszy, ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że gdy pisałem poprzedni post Twojego jeszcze nie było. Niestety chyba za wolno pisze.
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:00 przez oskarro, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#8 Post autor: rh »

Ja powiem tylko tyle od siebie. Zestawik jest rewelacyjny. Na żywo jest o wiele bardziej przyjemny niż na zdjęciach. A sam fakt dodania drugiego okrągłego przezroczystego kafelka to dla mnie ogromny plus.

Wielkie dzięki za dwie udane recenzje :)

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#9 Post autor: macaron »

Fakt, złożyłem odwrotnie do zdjęć, na biurku stoi ok. Ale mimo wszystko, mimo przesunięcia o 1 stud w tył obu osi, pojazd jest chybotliwy. Łatwo przeciążyć go dorzucając do łychy jakiś towar ;)
I nie mam o co się obrażać :D
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:02 przez macaron, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Daedagor

#10 Post autor: Daedagor »

Chciałbym dodać, że nie wiem może czemu, ale ten zestaw kojarzy mi się z tym:
http://www.brickset.com/detail/?set=6512-1

Jakby jego nowsza wersja.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#11 Post autor: szubi81 »

Recenzja goni recenzje.
Ten mały pojazd bardziej mi przypomina ładowarkę używaną w górnictwie i chyba to miał na myśli twórca tego zestawu, świadczy o tym kask z lampą, nie są one raczej używane przy remontach dróg.
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:59 przez szubi81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#12 Post autor: Sorrow »

Daedagor pisze:Chciałbym dodać, że nie wiem może czemu, ale ten zestaw kojarzy mi się z tym:
http://www.brickset.com/detail/?set=6512-1

Jakby jego nowsza wersja.
Tak! Mi się to maleństwo skojarzyło z niebieską ładowarką, którą miałam w dzieciństwie. Ta podlinkowana przez Ciebie jest jeszcze bardziej podobna.

Mam słabość do Bobcatów i wzdycham do okrągłych przezroczystych kafelków, więc pojutrze poszukam "Rajdka". Dzięki za recenzje!

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#13 Post autor: szubi81 »

Sorrow, czy chodzi Ci o 6504 Tractor ?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Bardzo fajny promocyjny zestaw, zdecydowanie wart 10 zł. Kupiłem dziś w drodze do pracy i chyba przez najbliższy czas tam zostanie, pora zmienić technicowy motorek. Nowy kask jest rewelacyjny! Lekki niedosyt pozostawia tors, szkoda, że nie ma któregoś z dostępnych w regularnych zestawach, może wynagrodzi nam to drugi polybag (30152).

Ciekawostka, redakcja Rajdka źle złożyła zestaw, co widać w reklamie podlinkowanej przez Zgrredka:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:36 przez 3dom, łącznie zmieniany 3 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Neptun
Posty: 9
Rejestracja: 2012-03-19, 12:36
Lokalizacja: Pabianice
brickshelf: Neptun1988

 

#15 Post autor: Neptun »

Podczas pobytu na uczelni (na wykładzie) zajrzałem z nudów zobaczyć czy pojawiło się coś nowego na forum. Podczas przeglądania nowych postów zauważyłem, że jest coś nowego w temacie o dodatkach w gazetach. Ujrzałem tam przypomnienie o "Rajdku" i jak tylko wróciłem z Łodzi udałem się do kiosku by go nabyć (w ramach odstresowania po 2 tygodniach ciągłej nauki na kolokwia). Uważam, że zestawik jest bardzo fajny i wart swojej ceny :) Chyba aż się skuszę na jeszcze jedną sztukę. Mimo niewielu części są one dobrane w odpowiadający mi sposób:) Przede wszystkim spodobały mi się: kask, klatka oraz małe round tile.
Obie recenzje uważam za bardzo fajne, zwłaszcza biorąc pod uwagę (nie)wielkość zestawu. Fajnie że towarzyszy im duża ilość zdjęć :)
PS chyba jeden zestawik zostawię sobie na biurku do zabawy rozluźniającej :D

ODPOWIEDZ