[MOC] Maszyna do wyprowadzania psa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Maszyna do wyprowadzania psa

#1 Post autor: Jetboy »

Chciałem wystartować we wszystkich kategoriach konkursu "pierwsza krew", więc trzeba było zbudować też coś technicowego. Ponieważ zwykle buduje się tu samochody, ciężarówki i maszyny budowlane, a poziom prac jest niezwykle wysoki, postanowiłem zbudować dla odmiany coś prostego, a jednocześnie zupełnie innego. Chciałem żeby mój moc miał też jakieś realne zastosowanie.

W ten sposób powstała właśnie "maszyna do wyprowadzania psa". Nie, nie! Nie wyprowadza ona prawdziwych psów. Wyprowadza ona psy w grze Nintendogs na konsoli do gier Nintendo 3ds. Ale może najpierw kilka słów wstępu dla niewtajemniczonych:

Jest taka przenośna konsola do gier firmy Nintendo która nazywa się 3DS, to taki nowoczesny gameboy, jeśli to coś komuś mówi. Na tej konsoli jest gra Nintendogs w której opiekujemy się pieskami (i kotkami). Jednym z zadań jest wyprowadzanie psa. Można to robić w trybie interaktywnym, oraz w trybie uśpienia konsoli - wtedy kiedy jest ona zamknięta zlicza ona nasze kroki. W przypadku piesków, ilość kroków jakie zrobimy w trakcie kiedy konsola jest zamknięta wpływa na to jak bardzo wybiega się nasz pies, i przy okazji jaki prezent dla nas znajdzie - im więcej kroków tym bardziej atrakcyjny.

Tu wkracza moja legowa maszyna, dzięki której ja mogę się poświęcić budowaniu z lego podczas gdy ona buja konsolą sprawiając że zaczyna ona zliczać kroki. Co zabawne ruch jest na tyle dynamiczny, że cała konstrukcja "chodzi" po pokoju i naprawdę "wyprowadza psa".

Konstrukcja jest banalnie prosta, ale skuteczna. Ponieważ miałem mało czasu skupiłem się głównie na funkcjonalności i zdaje sobie sprawę że można by zrobić całą maszynę znacznie bardziej estetyczną. Można by ją bardziej obciążyć i zminimalizować "chodzenie", podłączyć batboxa na stałe do konstrukcji. Ale jest pierwsza w nocy a ja o 7 rano muszę być na lotnisku. Dlatego muszę kończyć, jeszcze tylko kilka zdjęć i filmik, na którym widać walizki w trakcie pakowania i moje obleśne nogi (żeby nie było że nie ostrzegałem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YpEDlBJX1Rc[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 04:41 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Ale wyszurany będzie parkiet i klocki od spodu :D

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Jesteś obłąkany hehehehe !!!
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#4 Post autor: Qlczas »

świetny pomysł :)
fajnie widzieć fanów dużego N na forum :D

Teraz czekam na wersję XXL gdzie wkładamy w takie cudo kołyskę z dzieckiem!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Jetboy wsadź to w kartonowe pudło... bo szkoda parkietu... ale już teraz Ci mówię - jesteś mistrzem... a ja muszę zarobić na technica.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Szalone i pomysłowe. Ale bardziej szalone ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ