[MOC] Zamek

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Daedagor

#16 Post autor: Daedagor »

Ten zamek jest po prostu przepiękny. Wielki podziw za pomysł i trud w jego złożeniu. Być może faworyt w MOCu miesiąca.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#17 Post autor: GabryS »

Piękny, klimatyczny, jak z jakiegoś mrocznego fantasy. Brakuje tylko zacinającej ulewy i błyskawic przecinających niebo... i miałbyś wyjaśnienie dlaczego nie ma ludzików ;)

Jakbym miał budować zamki, to chciałbym budować je w tym stylu.
Czekam na kolejne.
Pozdrawiam.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#18 Post autor: bart »

Chciałem coś napisać od razu jak zobaczyłem Twój zamek. Ale poza tym, co powiedzieli moi przedmówcy niewiele przychodziło mi do głowy poza odczuciem, że forma tego zamku jest mi jakby znana. Tak więc w wolnych chwilach dnia przeglądałem różne grafiki fantasy zamków i stąd moje pytanie. Czy miałeś jakąś inspirację ? Bo zamek jest ŚWIETNY. Paradoksalnie to, że nie jest zrobiony w skali minifig dodaje mu monumentalnosci. Ogladający może przyjąć niemalże dowolną zależną od własnej percepcji skalę co dodaje budowli surrealizmu i bajkowości. Do obronnych bym go chyba nie zaliczył ze względu na fakt, że w tej skali ma on dość duże okna.
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 18:24 przez bart, łącznie zmieniany 5 razy.

Myszomor

#19 Post autor: Myszomor »

Koncepcji budowy, przyznać muszę, nie było żadnej. W górę miały rosnąć cztery wieże, rozrastając się, kurcząc i mieszając każda z każdą na różnych poziomach. Miały też w miarę możliwości nie przesłaniać widoku do środka, który jak widać i tak przesłonięty został.
Wizji nie było nawet w trakcie budowy poszczególnych modułów pięter, po prostu wyszło jak wyszło, choć też i nie raz było przebudowywane. Kolumny miały dodawać irracjonalności, ale narosła na nich trochę za duża kupa, która na ostatnim zdjęciu prezentuje się nieszczególnie.

Jeśli gdzieś miałbym się doszukiwać inspiracji, to napewno chodziły mi po głowie klimaty z gier serii Thief 1/2/3.

rh

#20 Post autor: rh »

Przepiękny zamek ... Niesamowicie mi się ta konstrukcja podoba, cudowny klimat, chociaż faktycznie prosi się o jakąś podstawę z wodą ... albo kawałek więcej gór i las.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#21 Post autor: blizzard »

Napatrzeć się nie mogę, bo zamek jest śliczny, ale to co ktoś już pisał wcześniej - troszkę dziwne, że taka masywna budowla w pewnym miejscu "trzyma" się na cieniutkich kolumienkach :P

Czy spodziewać się można otoczenia? Jakaś hipermakieta czy co :>
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:31 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#22 Post autor: tybort »

Nie wiem, czy ktoś już przypadkiem nie użył tego słowa, ale zamek jest FANTASTYCZNY! Kolumny oczywiście są absurdalne, ale nie mam wątpliwości, że to celowy zabieg, więc jest ok (EDIT: o, potwierdziłeś to wyżej kiedy ja klepałem posta :) ). W oczy kłuje mnie tylko ta latarnia przy bramie wodnej do zamku. Nie pasuje mi do koncepcji prezentacji - zamek jest pozbawiony ludzi i śladów ich bytności a ta latarnia wydaje się psuć ten schemat.

Ale i tak, z latarnią czy bez, podoba mi się niesamowicie.
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 22:32 przez tybort, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#23 Post autor: Żbik »

Rzeczywiście sympatyczna budowla. Z daleka trudno poznać, że to klocki :) Jak pisali poprzednicy - zbyt wątłe kolumny.

Mnie kojarzy się z zamkiem z filmu Sherlock Holmes 2:

Obrazek

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#24 Post autor: ontek »

Jak się rzadko odzywam, tak teraz się odezwę i o ile budynki do mnie jakoś średnio przemawiają, tak Twój jest po prostu rewelacyjny. Żadnych minifigów, tak jak jest, jest dobrze. Przepraszam, nie jest dobrze - jest świetnie.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#25 Post autor: Dart Grellenort »

Urzekł mnie ten zameczek. Zdjęcie jakoś tak klimatem przypomniało mi wiktoriańskie domki pana Mike'a Doyle'a.
Piszesz, że nie planujesz już poprawek, ale moim zdaniem można by dopieścić takie pierdółki:
- Mam manię pokrywania BURP'ów serkami. Twoją szarą skałę też bym nimi potraktował. Dodatkowo nie całkiem podoba mi się biała skała/murek na dole. Ją dałbym na szaro.
- Podstawkę zabudowałbym tak, żeby na wierzch nie wychodził zielony kolor, bo ten nie pasuje do całości.
"Poza tym jest w porządku."
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#26 Post autor: Toltomeja »

To... jest... niesamowite. Piękna kolorystyka, bardzo ciekawa bryła. Uwielbiam te mostki i balkony! Całościowo sprawia bardzo lekkie wrażenie - brawo!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Nie ulega wątpliwości, że te wątłe kolumny są wspomożone potężną magią. Bez tego runęło by to w ..... zanim budowa dobiegłaby końca.
Chaotyczność tego zamku jest urzekająca. Można się domyślić, że jego właściciel był bardzo płodny i w miarę przyrostu potomstwa musiał dobudowywać coraz to nowe komnaty, tak, żeby każde dziecko miało własną. No a wszerz nie mógł budować, bo zamek jest na skale czy wyspie, więc tylko w górę piąć się można.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#28 Post autor: Qworg »

Ja w tym zamku chaosu nie widzę, dla mnie całość sprawia wrażenie, że to tak właśnie miało wyglądać. Dobór kolorów, kształt samej bryły i brak minifigów nadają zamkowi powagi i tajemniczości.





Tylko te białe kolumienki..... :)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#29 Post autor: Scaner »

Bardzo ładna bryła, taka nieregularna i pełna wystających nadbudówek. Wygląda jak prawdziwy zamek przycupnięty na skale. Rażą mnie te cienkie podpory pod jednym z rogów - są zbyt delikatne w porównaniu z resztą konstrukcji i narożnik wygląda jakby wisiał w powietrzu.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#30 Post autor: V1 »

Zdecydowanie się przeciwstawiam zdaniu, że białe podpory są zbyt wątłe. Co więcej - nawet usunąłbym część z nich i zostawił tylko te w narożnikach. Świat fantastyczny nie musi powielać naszych ludzkich, prymitywnych praw fizyki.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ