[MOC] Krocionóg

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nox

[MOC] Krocionóg

#1 Post autor: Nox »

"[...] jednak przyznać trzeba, iż Powstanie nie miałoby wielkich szans, gdyby nie przełomowy wynalazek poczyniony w zakładach Hipolita Cegielskiego. Krocionóg, bo o nim mowa, był pojazdem niezwykłym. W przeciwieństwie do wszelkich znanych maszyn bojowych, nie poruszał się na kołach, lecz zgodnie ze swą nazwą, używał kilku par mechanicznych odnóży."

N. Davies, "Wielkopolska - między Wschodem a Zachodem"

"Krocionóg - samobieżny, 1-osobowy pojazd kroczący produkcji Wielkopolskiej; dł. 2m, sz. 1m, wys. 2,5m, waga 2t; napęd eterowo-parowy; pancerz lekki, 15 odn. krocznych, 2 odn. chwytne, 2 odn. wspomagająco-bojowe; wypos. bojowe: miotacz promieni C-S, harpun; wypos. dodatkowe: reflektor przedni, lornetka automatyczna; zmodyfikowana konstrukcja K. była podstawą dla większości małych Wlkp. pojazdów bojowych w latach 1899-1905"

M. Żebrowski "Zarys historii wielkopolskiej broni pancernej"


W związku z moją małą manią na punkcie steampunku, postanowiłem wrzucić coś w tym klimacie. Oto wynalazek, który zmienił historię i pozwolił na odzyskanie niepodległości już pod koniec XIX w. i utworzenie Rzeczypospolitej Wielkopolskiej.

Na pamiątkowym zdjęciu prototyp pojazdu wraz z jego dumnym pilotem.

Obrazek

A poniżej ujęcie samego pojazdu.

Obrazek

ObrazekObrazek Obrazek

EDIT:

Wersja light. Bez dodatkowego uzbrojenia i bez przedniego pancerza.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-16, 01:20 przez Nox, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#2 Post autor: Qlczas »

"Dymek" wygląda fajnie. Jednak trochę za dużo rzeczy jak na tak mały pojazd, w szczególności po bokach. Przez co jego "nóżki" są trochę nieczytelne i trzeba się długo przyglądać, żeby dostrzec szczegóły.
Ostatnio zmieniony 2012-06-13, 17:08 przez Qlczas, łącznie zmieniany 1 raz.

Nox

#3 Post autor: Nox »

Dzięki za komentarz. Może faktycznie trzeba by było go trochę odchudzić. Z drugiej strony, w steampunku chodzi w dużej mierze o gadżeciarstwo i efekciarstwo. Pomyślałem więc sobie, że można władować mu sporą ilość dodatków.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Niby tak, ale stał się chyba aż nadto chaotyczny. Całkiem niezły jak na początek.

Nox

#5 Post autor: Nox »

Dodałem zdjęcie wersji odchudzonej.

Krawi

#6 Post autor: Krawi »

Niezła kolorystyka, jak na początek nawet spoko :)

ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

#7 Post autor: ivf »

Ciekawy pomysł, ale jak dla mnie wersja "light" traci ducha. Pierwotna wersja świetna!

rafi

#8 Post autor: rafi »

Fajny, szczegolnie jak na pierwszy MOC steampunkowy. Bardzo przyjemnie sie czytalo fragmenty z fikcyjnych ksiazek historycznych. Moge cos podobnego zrobic w nadchodzacym MOCu steampunkowym?

Nox

#9 Post autor: Nox »

Proszę bardzo. Będę zaszczycony, jeśli moja praca zostanie wykorzystana jako inspiracja.

ODPOWIEDZ