[MOC] Technicobus

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kojak
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-11, 11:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: kojak1976

 

[MOC] Technicobus

#1 Post autor: Kojak »

Witam.
Jest to nasz (tata, syn 3 lata i syn 5 lata) pierwszy publiczny [MOC]. Miał być autobus przegubowy, a wyszło to co wyszło. Założenia były takie: do dyspozycji tylko części z zestawu 8069, 8067 i 8047, ale nie wszystkie, gdyż jest już zbudowany motorek i nie dali go rozebrać (synowie). Czas wykonania: im szybciej tym lepiej, ale najlepiej do razu. (tata - szybciej, tata - a kiedy będą drzwi itp itd) Wyszło kilka godzin. Przydatny okazał się skalator modeli któregoś z Was, ale po zbudowaniu podwozia przegubowca okazało się, że braknie nam klocków i trzeba zrobić "Technicobus" - tak go nazwał chyba młodszy. Może to i dobrze, bo nie miałem pomysłu na przeguby. No i powstał.

Przedstawiamy Technicobus:

Obrazek

Inne założenia (bardzo ważne dla młodych): im więcej korbek, trybów tym lepiej. No i drzwi - bez tego ani rusz - mają się otwierać. Koła mają skręcać (uczymy się Ackermana?). Na dachu obrotnica? Tak, ale nie wiem po co - ma być (mówią, że klimatyzacja, lecz się nie kręci) - pokrętłem się trochę podnosi - tzn. jak się tym pokrętłem pokręci. Drabina na dach musi być, aby Pan mechanik naprawił klimatyzację (sam zrobił starszy). Ruchoma wycieraczka i atrapa silnika na korbę powaliła młodszego na kolana (młodszy sam nabijał tryby na ośki). Autobusik ma już prawie tydzień i na razie nie zanosi się na jakiś wypadek, więc chyba nie jest źle? Chłopaki zachwycone.


Galeria

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze film
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cMyj33Fak-M[/youtube]

Pozdrawiam i życzę jeszcze lepszych Mocy (szczerze mówiąc oglądając forum i to co robicie z klocków to szczena opada)
Ostatnio zmieniony 2012-06-15, 21:15 przez Kojak, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Ja mam tak, że jak jakaś praca ma zębatki, które coś sobą poruszają, to niezaspokojona ciekawość żąda filmiku ukazującego działanie :P

ps.
galeria jeszcze nie jest publiczna, ale przeskakiwałem zdjęcia zmieniając numerek przy "busik".
Czemu lusterka na różnych poziomach? (lewe wyżej)
Ostatnio zmieniony 2012-06-14, 23:07 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Kojak
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-11, 11:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: kojak1976

 

#3 Post autor: Kojak »

Film może jutro, jak będzie czas. (ale nie wiem, czy mi się uda)

Nie wiem jak ją upublicznić - a może sama się upubliczni? Konto mam od kilku dni więc nie wiem, a lusterka? - jedno kazał doczepić 3 latek, drugie 5 latek sam doczepił, żeby to wyrównać nie było już czasu (kilka godzin czekali na zabawę) i pewnie też klocków.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Tak, galeria będzie publiczna po jakimś czasie, od kilku godzin do kilku dni, więc wystarczy poczekać.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Warto zerknąć tutaj:
http://thumbs.sariel.pl/

Bardzo przydatne narzędzie od autora wspomnianego skalatora.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Kojak
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-11, 11:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: kojak1976

 

#6 Post autor: Kojak »

Faktycznie, było coś takiego, ale nie myślałem, że może mi się kiedykolwiek przydać.
Genialne.
Dzięki

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#7 Post autor: szubi81 »

Kojak pisze:Na dachu obrotnica? Tak, ale nie wiem po co - ma być
Pierwsze wrażenie to chyba trolejbus, ale ta dziwna konstrukcja na dachu bardziej przypomina pantograf.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

Bez tej dziwnej naroślina dachu bardziej by mi się podobał. Bardzo udana praca! Z niecierpliwością czekam na kolejne.

Mani

#9 Post autor: Mani »

Dzięki profesjonalnemu doradztwu Twoich małych ekspertów, wyszedł taki fajny autobusik. Śmiało można powiedzieć że jest nietuzinkowy.

Nie czepiam się, ale rzuciło mi się w oczy trochę nie podociskanych klocków np. klocki na ośkach drzwi u góry pod belkami.

Czekam na kolejnego MOC-a
Ostatnio zmieniony 2012-06-15, 14:16 przez Mani, łącznie zmieniany 1 raz.

rafi

#10 Post autor: rafi »

Temat jest bardzo oryginalny, nigdy nie widzialem autobusa z Technic. Bardzo ladny - byl zainspirowany przez autobusy Warszawskie, moze?

Kojak
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-11, 11:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: kojak1976

 

#11 Post autor: Kojak »

Fotki autobusu zostały zrobione po chyba dwóch dniach zabawy (upadki ze stołu, kraksy, ataki Ninja itp.), więc cała konstrukcja była "niestabilna" podczas fotografowania i pewnie stąd te luźne klocki.
Naklejki też trochę krzywe, ale cóż takie są dzieci - starają się jak mogą, ale nie zawsze wychodzi.
Dużo rzeczy można by zmienić, ale ze względu na braki klockowe niestety nie ma jak. Nie chcę tu pakować jakiś podróbek, a takich mamy sporo (wyzbywamy się już). Zbieramy na 8043.
Inspiracją były łódzkie autobusy przegubowe, żółto-czerwone - chłopaki je uwielbiają.
Autobusów z Technic jest cała masa - trzeba poszukać (Google, BS, YT)

ODPOWIEDZ