[MOC] KKK, czyli Kolejny Kanciasty Kot

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#46 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Może, tylko na tej wąskiej półce to bez sensu.
Może zresztą skręcać i w typowo czołgowy sposób (jedną gąsienicą przy drugiej zatrzymanej albo jedną gąsienicą przy drugiej kręcącej się w przeciwną stronę) i w sposób znacznie bardziej efektowny, choć niekoniecznie historycznie poprawny, czyli płynnie - bo używam pilota z pokrętłami i mogę stopniować prędkość każdej z gąsienic.
To nie ma tam subtraktora? dmac, po Tobie to się więcej spodziewałem :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#47 Post autor: dmac »

Karol pisze: To nie ma tam subtraktora? dmac, po Tobie to się więcej spodziewałem :P
Niestety,
a) do dziś jeszcze nie zrozumiałem jak i dlaczego działa subtraktor
b) nie przypuszczam, żeby dało się go zmieścić
c) nie wydaje mi się, żeby prawdziwy Tygrys miał taki mechanizm (chociaż literaturę na jego temat mam głównie po niemiecku, więc bazowałem głównie na obrazkach ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#48 Post autor: 3dom »

Dmac mocno krótkometrażowy ten film... Pokaż coś więcej ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#49 Post autor: dmac »

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie uda mi się spotkać ze specami od trudnych kalkomanii. Kiedy będzie numer na wieży i krzyż na burcie, zrobię porządną sesję z filmikiem w lepszym świetle i z T-34 (niejeżdzącym) na dokładkę.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#50 Post autor: Emilus »

Dmac pisze:c) nie wydaje mi się, żeby prawdziwy Tygrys miał taki mechanizm (chociaż literaturę na jego temat mam głównie po niemiecku, więc bazowałem głównie na obrazkach ;) ).
Nie miał. Miał skrzynie przekładniową maybach olvar, ale nic nie stało na przeszkodzie, aby w czasie jazdy kierowca nie używał na jednej gąsienicy hamulca taśmowego więc skręcał z różnymi promieniami w trakcie jazdy w przód.

Tu widać:
http://www.youtube.com/watch?v=tzLRbDzk3mk
Ostatnio zmieniony 2012-06-09, 20:25 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#51 Post autor: dmac »

3dom pisze:Dmac mocno krótkometrażowy ten film... Pokaż coś więcej ;)

Dokręciłem dwa filmiki.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sW4Nnf7U ... e=youtu.be[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M5ycvV6h ... e=youtu.be[/youtube]


Za chwilę dorzucę też kilka zdjęć na flickra (m.in. Tygrysów z T-34, o które dawno temu prosił Gabrys; przy okazji załapie się też podwozie od powstającego w bólach IS-2).

Edit: już są.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cała tygrysia galeria: http://www.flickr.com/photos/dmaclego/s ... 869276571/
Ostatnio zmieniony 2012-06-14, 12:28 przez dmac, łącznie zmieniany 10 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#52 Post autor: V1 »

This is fucking incredible!

Niesamowicie niesamowite czołgi zbudowaliście. Najlepsze jakie mogło się dać.
Fajnie że wrzuciłeś teraz te wszystkie zdjęcia.
Filmik mógłbyś zmontować jeden z trzech, byłoby bardziej profesjonalnie. A powinno być przy takich modelach.

Trudno mi sobie wyobrazić niektóre połączenia, jak się wpatruję w zdjęcia.
Na przykład nie wiem z jakich klocków są zbudowane tłumiki w Tygrysie. Na wierzchu jest okrągły 2x2, a pod nim albo okrągły kafel 2x2 ? Ale jak to się wtedy trzyma? Zaklinowane między rurami pneumatycznymi a pozostałymi klockami dookoła? Te dłuższe odcinki rur 2x2 to klocek 2x2 z zaokrągleniem z wierzchu i dwoma studami?

Czytałem, że naciągałeś przewód pneumatyczny na flexa. Ja próbowałem i udało mi się naciągnąć 1 cm, dalej nie szło...

Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję liny zrobić z grubej linki legowej, której końce zawinięte w pętelki przekładasz przez odcinek flexa - wychodzi lina z oczkami jak prawdziwymi.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#53 Post autor: dmac »

V1 pisze: Zaklinowane między rurami pneumatycznymi a pozostałymi klockami dookoła? Te dłuższe odcinki rur 2x2 to klocek 2x2 z zaokrągleniem z wierzchu i dwoma studami?
Tak. Tak.
W pierwszym czołgu górna część tłumików zaklinowana jest ledwo-ledwo, w drugim zdecydowanie mocniej, a to tylko dlatego że z konieczności nieco inaczej zamocowałem rurki pneumatyczne w kadłubie.

A co do nawlekania rurki pneumatycznej na fleksa w celu wykonania lufy - tak można zrobić lufę kalibru 76 mm, ale w Tygrysie jest 88 mm. To jest rurka pneumatyczna na Technicowej ośce :) .
Jak już pisałem, za pierwszym razem kosztowało mnie to zdarcie skóry z kciuka, ale przy drugim Tygrysie szło już znacznie lepiej - z odrobiną mydła dla lepszego poślizgu. Mimo to, nikomu nie polecam tego zajęcia na długie zimowe wieczory.

Dzięki za miłe słowa.

Edit:
Pomysł z liną mi się podoba, tylko chwilowo nie mam liny.
Pomysł z edytowaniem filmów też mi się podoba, tylko jeszcze nie umiem.
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2012-06-15, 07:47 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#54 Post autor: dmac »

Dobra, już trochę umiem.
Sorry za wiadomość pod wiadomością, ale to ważny moment, czyli koniec.

Oto ostateczna prezentacja zmontowana z dwóch wcześniejszych filmików i paru zdjęć. Koniec. Mam dość. Nic więcej nie robię z tymi modelami - najwyżej spakuję w kartony i zabiorę na wystawę. Amen.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_2E2v51V ... e=youtu.be[/youtube]


P.S. Zanim ktoś zacznie wybrzydzać, że ten czołg nie strzela, spieszę donieść, że wymyśliłem i zbudowałem mechanizm, który symuluje charakterystyczne cofnięcie lufy podczas strzału (tak jak w oryginale, środkowy człon chowa się w pierwszym). Nie zamontuję go jednak, bo straciłbym możliwość nieograniczonego obrotu wieży, na której mi zależy - ukręciłby się kabel. No i szkoda mi pieniędzy na kolejny micromotor.

P.P.S. Piosenka nazywa się "Panzerlied", powstała w 1933 r. i jest bardzo na temat.
Ostatnio zmieniony 2013-01-20, 11:05 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#55 Post autor: REX »

Nie da się koło tego przejść obojętnie.
Czołgi prezentują się znakomicie.

Daedagor

#56 Post autor: Daedagor »

Są warte absolutnie każdej ceny.

Myszomor

#57 Post autor: Myszomor »

Niedawno sam mierzyłem się z problemem lego-Tygrysa.
Nieskromnie powiedziawszy, byłem nawet zadowolony z efektu końcowego, zwłaszcza na tle tego co znalazłem w sieci.
Zadowolony, ale tylko do czasu, kiedy zobaczyłem Twoją konstrukcję.
Jest super, najlepszy Tygrys jakiego widziałem, wygląda prawie jak sklejany model.
Bardzo podoba mi się pomysł na zimmerit, napewno kiedyś go wykorzystam :).
Natomiast gdybym miał się czegoś czepić - przednia część wieży wydaje mi się nieco przydługa.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#58 Post autor: dmac »

Epilog.
Zajrzałem bez konkretnego powodu na moje kompletnie nieużywane konto gmailowe (wymuszone dawno, dawno temu przy okazji rejestrowania się w Google) i zobaczyłem wiadomość z sierpnia. YouTube uprzejmie mnie zawiadomił, że mój filmik o Tygrysie został usunięty, bo ktoś go zgłosił jako niezgodny z czymśtam (po 8 latach!).
I co Wy na to? Bo mnie się troszkę odechciewa żyć za każdym razem, gdy jakaś menda poczuje się świętsza od papieża i zrobi wszystko, żeby okazać swoją wyższość.
Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

sebanm
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#59 Post autor: sebanm »

Cóż, cenzura ma się dobrze, a i konfideńci też.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#60 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Epilog.
Zajrzałem bez konkretnego powodu na moje kompletnie nieużywane konto gmailowe (wymuszone dawno, dawno temu przy okazji rejestrowania się w Google) i zobaczyłem wiadomość z sierpnia. YouTube uprzejmie mnie zawiadomił, że mój filmik o Tygrysie został usunięty, bo ktoś go zgłosił jako niezgodny z czymśtam (po 8 latach!).
I co Wy na to? Bo mnie się troszkę odechciewa żyć za każdym razem, gdy jakaś menda poczuje się świętsza od papieża i zrobi wszystko, żeby okazać swoją wyższość.
Dziękuję za uwagę.
Dlatego tak ważne jest po wejściu nowych zasad na YouTube aby oznaczać prawidłowo swoje filmy nawet wrzucone kilka lat wstecz.

Ja dla spokoju oznaczyłem kanał i filmy jako nieodpowiednie dla dzieci i póki jakiś świrus z YT nie postanowi inaczej mam spokój. Czekam co będzie ale minęło już 9 miesięcy i nawet przez 3 z nich algorytm bardzo mnie lubił, więc coś to jednak daje.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ