[MOC] Centralna Składnica Harcerska

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Centralna Składnica Harcerska

#1 Post autor: zgrredek »

Wszystko zaczęło się rok temu od [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=188940#188940]tego tematu[/URL]. Chcąc zachęcić Sariela do zbudowania kamienicy wyliczyłem mu kilka funkcji, które ta kamienica mogłaby mieć.
Wyobraź sobie kamieniczkę z elektrycznie zwijanymi roletami, oświetleniem zmierzchowym, na wystawie sklepu z zabawkami jeżdżąca kolejka w skali mikro, na wieży ratusza działający zegar...
Pomysły te wydawały mi się od czapy i raczej nierealne, ale jeden zakorzenił się w moim umyśle i nie dawał spokoju; to jeżdżąca na wystawie sklepowej kolejka. A taka jeżdżąca na sklepowej wystawie kolejka kojarzy mi się tylko i wyłącznie z Centralną Składnicą Harcerską. W dzieciństwie wiele godzin spędziłem przed tą wystawą. No i właśnie coś na wzór CSH postanowiłem zbudować na makietę KZ w Krakowie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Przy okazji pokażę sąsiednie kamienice, bo nie chce mi się tworzyć dla nich osobnych wątków.
Kamienica przedwojenna, ma tu swoją siedzibę zegarmistrz i cukiernik.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kamienica powojenna, ma tu swoją siedzibę kilka urzędów szczebla powiatowego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MOC, w którym coś się rusza, wymaga filmu. Ale zamiast zrobić kilkusekundowy filmik pokazujący działanie, znów poszedłem w stronę animacji. Mając tyle dekoracji to aż się prosiło. Film ma trochę błędów, ale nie chciało mi się kolejnych trzech godzin spędzić przy ustawianiu ludzików, które na bezstudowym podłożu ustawia się trudno. No bo tym razem nie poprzestałem na jednym i ludzików jest dużo więcej. A to stwarza dużo więcej komplikacji, bo trzeba pamiętać kiedy którego jak poruszyć.
Film ma tytuł "Hipnoza" i jest horrorem mrożącym krew z żyłach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Oq4Q4HS4 ... re=mh_lolz[/youtube]

Kolejka powstała z myślą, że będzie dodatkową atrakcją KZ, ale jest zbyt awaryjna; nie wiem czy potrafiłaby pochodzić jeden dzień. Jest zamocowana na klipach, a jak jeden wyskoczy to już cały pociąg się wykoleja.

Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że kiedy była w Warszawie delegacja z Trójmiasta, to nieopatrznie zdradziłem się z planem zbudowania takiej mikrokolejki i już kilka dni później Matix zbudował coś takiego. Przysłał mi filmik, ale gdzieś mi przepadł link do niego. Może by Matix się pochwalił?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Kamieniczka cudo, kolejka świetna, tylko przez tę muzykę w filmie będę się teraz bał kamieniczek :P

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Wreszcie nie muszę gryźć się w język! Świetne kamieniczki, a kolejka rewelka, tak samo jak "płaskorzeźba".

Może gdyby zamiast XLa użyć mediuma, pociąg byłby mniej awaryjny?

Edit: @down: cieszę się, że mogłeś się dowartościować. Pewnie jeszcze nie raz dam Ci do tego okazję.
Ostatnio zmieniony 2012-06-17, 13:08 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Jetboy pisze:...tak samo jak "płaskożeźba"
Jetboy pisze:Wreszcie nie muszę gryźć się w język!
Jednak powinieneś. Proszę, żeby ten cudzysłów wskazywał na celowy zabieg artystyczny...
Sariel pisze:Kamieniczka cudo, kolejka świetna, tylko przez tę muzykę w filmie będę się teraz bał kamieniczek :P
No i coś Zgrredku zrobił? W kamieniczce pojawił się silnik i zębatki, Sariel był już blisko nawrócenia i... I nagle ma jeszcze większą traumę.

W każdym razie, chciałbym wyrazić swój zachwyt budynkiem Składnicy. Te okna obudowane skosami wyglądają naprawdę wspaniale, komponując się z całą kolorystyką.
No i kolejka cudna. A już najlepszy ten zielony wagon, jakoś tak zwróciłem na niego uwagę.

W drugiej kamienicy zmieniłbym dach na jednokolorowy, ten czerwony jakoś daje po oczach. Ale reszta bardzo ładna, podobają mi się wykusze i środkowa część drugiego piętra.

Trzeci budynek też fajny, bardzo ładnie wyszła narożna ściana - bez zbędnych szpar po bokach, jak to czasem bywa. Świetny pomysł z płaskorzeźbą.

Muszę też pochwalić dopracowane dachy kamienic. Dobrze, że nie zostawiłeś na górze płaskiej powierzchni z paroma kominami, tylko jest coś więcej.
Ostatnio zmieniony 2012-06-17, 09:51 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

amadma
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-14, 21:48
Lokalizacja: Grójec

#5 Post autor: amadma »

Dużo nie napiszę bo w międzyczasie rozglądam się za swoją szczęką :).
Podoba się !!!!!! Wszystko się podoba !!!!!!!
Ostatnio zmieniony 2012-06-17, 09:58 przez amadma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#6 Post autor: Sorrow »

Wzdycham do tych kamieniczek, zwłaszcza do Składnicy i socrealu, odkąd je zobaczyłam przy okazji BOP-a. Wzdycham i wzdycham i nie mogę się doczekać, kiedy znowu zobaczę je na żywo. Są tak imponujące, że pomyślałam: "Ja nigdy czegoś takiego nie zbuduje, pora sprzedać kocki". Na szczęście potem uznałam, że nic nie szkodzi, mogę dalej budować w skromnym, sorołowym stylu.

Filmik super! Wciągnął mnie, więc nawet jeśli były jakieś drobne błędy, to nie zwróciłam na nie uwagi.
Motyw przewodni z bazy dźwięków czy to kawałek konkretnego utworu?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Sorrow pisze:Motyw przewodni z bazy dźwięków czy to kawałek konkretnego utworu?
Masz szczęście, że jestem łagodnym "ojcem", bo powinienem wziąć pasa.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VQFwW8eAy4U[/youtube]

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

jak mówią amerykanie... "Wow...."
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#9 Post autor: Sorrow »

zgrredek pisze:
Masz szczęście, że jestem łagodnym "ojcem", bo powinienem wziąć pasa.
Wiesz co? Sama się wychłoszczę. I najchętniej skasowałabym tamten post, żeby nikt więcej nie dowiedział się, że nie poznałam Komedy.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#10 Post autor: Neo »

Tak mi się nasuneło, że mogłaby być osobna podkategoria Model Team w zakresie budynków i budowli :) .
Animacja wspaniała !!! (a jeżeli istnieje coś takiego jak lista najbardziej rozpoznawalnych na świecie kawałków muzycznych polskiego autorstwa, to Dziecko Rosemary jest w zdecydowanej czołówce)

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

zgrredek pisze:Cytat:
Wyobraź sobie kamieniczkę z elektrycznie zwijanymi roletami, oświetleniem zmierzchowym, na wystawie sklepu z zabawkami jeżdżąca kolejka w skali mikro, na wieży ratusza działający zegar...
Jednym slowem dales sie podpuscic. I cale szczescie! Skladnica bez makiety kolejki PIKO to nie to samo. Fantastyczny pomysl. Animacja tez swietna. Narozny urzad piekny.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#12 Post autor: PatrykZ »

Dałeś czadu z filmem! Pamiętam wystawę warszawską, oj hipnotyzowała makieta kolejki Piko.

Daedagor

#13 Post autor: Daedagor »

Cudne kamienice. Widać w nich zawarty ogrom pracy i szczegółowość. Film mi też się podoba, chociaż nie czytałem opisu to się nie spodziewałem horroru : D. Nie mniej animacja jest po prostu ekstra i oby takich więcej!

Awatar użytkownika
Matix22
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-30, 21:37
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Matix22

 

#14 Post autor: Matix22 »

zgrredek pisze:Może by Matix się pochwalił?
Tak jest! Już się chwalę.

Budynki wyszły Ci perfekcyjnie! Składnica jest tak okropna, że idealnie oddaje ducha minionych czasów.

Sam pomysł zmechanizowanej kamienicy jest kapitalny. Za mną chodzi jakaś bardziej nowoczesna zabudowa. Wielki sklep z zabawkami. Z dużą ilością szkła, żeby dobrze było widać wnętrze i wszystkie smaczki w nim zawarte. Może kiedyś się za to zabiorę;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Widziałem te kamienice na żywo i robią ogromne wrażenie. Kolejka to prawdziwa wisienka na torcie :)
Jetboy pisze:Może gdyby zamiast XLa użyć mediuma, pociąg byłby mniej awaryjny?
Przecież problemem nie jest moc XLa rozczepiająca przekładnię tylko trzymanie się kolejki na clipach. Przy mediumie kręciłaby się szybciej i problem mógłby się zwiększyć.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ