3065 Olivia's Tree House

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

3065 Olivia's Tree House

#1 Post autor: Dronka »

Obrazek


3065 Olivia’s Tree House

Seria: Friends
Rok premiery: 2012
Waga: 382
Wymiary (w cm): 35.4 x 19.1 x 5.9
Liczba klocków: 206
Liczba figurek: 1
Spis części: bricklink
Allegro: 79 zł - 90 zł eBay: 20 – 60 $ s@h: 79.99 zł

BrickLink, Brickset,

Pudełko:

Obrazek

Pudełko do najmniejszych nie należy. Na froncie ukazany jest oczywiście model w całej swej okazałości na tle zielonej trawki i drzewek co mnie osobiście nawet się podoba. Jest ukazana także bohaterka zestawu, Oliwia, a w górnym rogu razem ze swoimi przyjaciółkami.

Obrazek


Z tyłu mamy dużo informacji: że dwa woreczki, że Olivia składa się z części, że drabinka, że luneta, że ukryty skarb, że małe dodatki (chociaż szczerze, to dziwi mnie ich dobór) i że koleżanki Olivii też mają swoje zestawy.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Po bokach znajdują się jak zwykle ostrzeżenia, informacje w różnych językach, miniaturka zestawu i wizerunek Olivii w skali 1:1.


Instrukcja:

Obrazek

Klasyczna, wrzucona luźno, pojedyncza książeczka, utrzymana w podobnej kolorystyce jak pudełko. Instrukcja ułożona jest tak, aby podczas składania zestawu można już zacząć się bawić dostawiając kolejne części do budowli. Nawet taka niemota jak ja nie miała problemu z składaniem czy rozpoznaniem koloru.

Obrazek

Na końcu instrukcji mamy ukazane główne bohaterki serii z innych zestawów, a po drugiej stronie zdjęcia zestawów razem z figurkami, które możemy w nich znaleźć. Przy każdym zdjęciu znajduje się mały kwadracik, który jak mniemam jest po to, aby można było odkreślić, które zestawy już się posiada.
Niestety, w instrukcji znalazły się dwa błędy (może się czepiam, ale nie zmienia to faktu, że są to błędy).

Pierwszy: ktokolwiek widział ktokolwiek wie, gdzie podziewa się 4 biedronka.

Obrazek

Drugi: magicznie pojawiająca się biedronka.

Obrazek

I jeszcze jedna ciekawostka, chcąc zbudować zestaw tak jak jest na głównym zdjęciu na pudełku nie możemy do końca kierować się tym co pokazuje instrukcja, ponieważ różni się ona układem kwiatków na trawniku.


Klocki:

Obrazek Obrazek

W pudełku poza instrukcją znajdują się dwa woreczki z klockami i luźno wrzucona płytka bright green 16x16. W pierwszym woreczku znajdziemy Oliwię rozczłonkowaną i popakowaną z małe woreczki, kotka i ptaszka. W drugiej paczce w osobnym woreczku możemy znaleźć robale i kwiatki.


Oliwia

Więc czas zacząć przedstawiać główną bohaterkę tego zestawu, Olivię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z tego co dowiadujemy się na stronie lego Olivia jest sumienną i ambitną dziewczynką. Bo jak inaczej nazwać postać, która w przyszłości chce zostać naukowcem bądź inżynierem, nigdy nie zapomniała odrobić zadania domowego, nie wychodzi z domu bez kompasu, uwielbia naukę, szkołę, historię, piesze wycieczki, a czas wolny lubi spędzać w warsztacie? Na szczęście lubi też kolor różowy, dania z grilla, rysowanie i przyrodę.

Olivię poza tym zestawem możemy również spotkać w jej warsztacie (3933), domku (3315) i przed biurkiem (30102).

Może zabrzmię teraz jak zazdrośnica jakaś, ale sama Olivia jakoś bardzo mnie nie zachwyca. Chodzi mi o to, że są Frendsowe laleczki (nie wiem, czy mają one jakąś inną nazwę) ładniejsze od niej, a nie o to że nie jest minifigiem. No może poza włoskami, które same w sobie są wg mnie jedną z mocniejszych stron tej serii.



Zwierzaki
W zestawie poza Olivią mamy jej dwójkę przyjaciół, którzy przysporzyli mi trochę problemów przy pisaniu tej recenzji.


Wróbelek/ptaszek Goldie

Obrazek Obrazek Obrazek

Nie wiem skąd wiadomość na bricklinku, że Goldie to wróbelek ale skoro ktoś dopatrzył się podobieństwa to czemu nie. Co nie zmienia faktu, że ptaszyna jest śliczna i bardzo urokliwa.


Kot/kotka

Obrazek Obrazek

Tutaj też się pojawił problem. Wg polskiej strony lego w opisie Olivi i opisu zestawu na s@h jest to Maxie, co chyba równie dobrze może oznaczać kota jak i kotkę. Na dodatek, jeśli popatrzymy na ten sam opis Olivi, ale w języku angielskim nasz Maxie zmienia się nagle w Missy co już jest chyba typowym imieniem dla kotki.
Na szczęście koty zwykle nie zwracają uwagi na tak przyziemne sprawy jak to, jak się je nazywa, tak więc i ten śliczny zwierzaczek pomimo takich perypetii prezentuje się rewelacyjnie.


Motylek i biedronka

Obrazek Obrazek

Bardzo cieszy mnie, że lego zabrało się za owady. Są wprawdzie motyle i żuczki/biedronki z Bellvile i Scala, ale te osobiście podobają mi się o wiele bardziej (chociaż mogę je porównać tylko ze zdjęciem). W tym zestawie są tylko w kolorze czerwonym, ale dostępne są także w Bright Light Orange, a mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej.


Kwiatki

Obrazek

Nowe kwiatuszki! W szczególności różyczki cieszą oko bo takowych jeszcze nie było. Mnie osobiście najbardziej podoba się kwiatek z 7 płatkami. A wam?


Pozostaje elementy:

A tutaj lista pozostałych klocków, które można spotkać tylko w tym zestawie lub można jest zdobyć tylko w tej serii:

Obrazek Bright Light Blue Panel 1 x 1 x 1 Corner
Obrazek Bright Pink Brick, Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side
Obrazek Bright Pink Minifig, Utensil Dish 3 x 3
Obrazek Bright Pink Panel 1 x 2 x 1 with Rounded Corners
Obrazek Bright Pink Slope 30 1 x 1 x 2/3
Obrazek Medium Blue Bar 7 x 3 with Double Clips (Ladder)
Obrazek Brick 1 x 1 with Cow and Flower Pattern (Milk Carton)
Obrazek Medium Blue Container, Barrel Half Large with Axle Hole
Obrazek Medium Lavender Tile 1 x 6


Model

Sam model buduje się bardzo przyjemnie i szybko. Tak jak wcześniej pisałam nie spotkałam się z tym aby był problem z jakimś krokiem czy z rozpoznaniem koloru w instrukcji. W dość krótkim czasie po zużyciu klocków z pierwszego woreczka naszym oczom ukazuje się taki o to widok:

Obrazek Obrazek

W drugiej części poza budową głównego drzewa budujemy wygodne legowisko dla kota:

Obrazek Obrazek

I domek dla Goldi:

Obrazek Obrazek Obrazek

Cały model po złożeniu prezentuje się tak:

Obrazek Obrazek


Posumowanie

Nie lubię tej części. Co do samej serii muszę się przyznać, że na początku byłam w stosunku do niej mocno sceptyczna, ale gdy pojawiły się zestawy zmieniłam zdanie. Domek na drzewie należy do tych, które podobają mi się najbardziej. Zestaw jest miły dla oka, bawialny i chyba dość ciekawym źródłem zwierzaków, robaczków i kwiatków.
Minusy? Sama nie wiem. Cena? Może dla niektórych to, że Olivia to nie tradycyjna minifiżka, ale mnie to nigdy nie przeszkadzało.
Ostatnio zmieniony 2012-06-23, 20:10 przez Dronka, łącznie zmieniany 2 razy.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Miałem kupić dla mojej Ali, ale powiedziała że to jest fuj i ble.
Jak dla mnie, zestaw ten w ogóle powinien się nazywać Tree terrace bo na "house" to serio za mało, no chyba że mówimy o schronieniu dla ptasiorka :P
Dronka pisze:Olivia to nie tradycyjna minifiżka
Przez takie coś małe dziewczynki wyrastają na wredne matrony. Te minifigi są paskudne! W dotyku też jakby inne, tradycyjne ludziki lego rządzą!
Ostatnio zmieniony 2012-06-23, 04:51 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#3 Post autor: GrublukTheGrim »

Ten zestaw jest największym, który posiadam z serii Friends. Jest także najmniej "krzykliwy" jeśli chodzi o kolorystykę. Szkoda, że biedronki i motylki nie mają dodatkowych barw, przez co byłyby bardziej naturalne i nie przypominały przypinek na włosy bohaterek. Kotek jest dużo lepszy niż kanarek, bo żółty koleżka wygląda tak, jakby go trochę napromieniowało.
Mam jednak wrażenie, że obok sali koncertowej Andrei jest to najlepsza część pierwszej serii Friends. I fajnie wygląda na półce pod oknem.

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#4 Post autor: Emaleth »

Ten zestaw od początku mi się podobał, więc w końcu wpadł w moje ręce. Jest faktycznie najmniej krzykliwy i ma dużo fajnych elementów. Mnie osobiście podoba się najbardziej samo drzewo. No i różyczki :D Co do Olivii to faktycznie jak ktoś nie zbiera tej serii to pozostaje ona nieużywaną laleczką, nie wiadomo co z nią zrobić.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Friendsy są mniej więcej o pół głowy wyższe... i jest to ich wada.
Drugą jest brak obracanych rączek i "złączone" na stałe nóżki. Tak poza tym to jest to fajna seria...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Luki
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-18, 19:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

#6 Post autor: Luki »

Recenzja super. W ręce córki wpadły na razie dwa małe zestawy tej serii. Figurka plus kilka klocków do zrobienia kuchni i basenu. Ludziki do mnie nie przemawiają ale małej się podobają i bawią ją niesamowicie. A czy możecie wrzucić fotkę jak się prezentują Friendsowe zwierzaczki z klasycznymi minifigami?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

To te nowe kwiatki się na studa przyczepia?? Na łodyżkę nie wchodzą? Ale syf...

Piękne, rzygowinkowe kolory, jak wszędzie w tej serii.
W szczególności różyczki cieszą oko bo takowych jeszcze nie było. Mnie osobiście najbardziej podoba się kwiatek z 7 płatkami. A wam?
Nam nie.
Mogłabyś się zdecydować - skoro różyczka cieszy oko 'w szczególności', to jak raptem najbardziej Ci się podoba kwiatek z 7 płatkami, skoro różyczka ma ich osiem???!

Kotek ładny, przynajmniej dopóki nie stanie się ofiarą tego ohydnego ptaszyska.
\/1 ______________

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

V1 pisze:Nam nie.
Mi tak. Mów za siebie.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Dokładnie - zestawy są bardzo bawialne i dzieci z nich mogą budować. Studowo są kompatybilne... prawdę mówiąc podejrzewam, że LEGO chciało zabrać rynek Polly Pocket... i tylko dlatego figurki są wyższe...

Pozatym "playmobilowy" patent na łączenie ozdób na włosach (kompatybilnych ze standardowymi minifiżkami) za pomocą pina, pozwala na przyczepianie ozdób dziewczynkom. To się liczy... choć odchodzi od standardu...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Dronka »

V1 pisze: Mogłabyś się zdecydować - skoro różyczka cieszy oko 'w szczególności', to jak raptem najbardziej Ci się podoba kwiatek z 7 płatkami, skoro różyczka ma ich osiem???!
Chodziło mi to, że cieszy to że róże się pojawiły chociaż mnie podobają się bardziej te z 7 płatkami. Przepraszam, że nie wyraziłam się wystarczająco jasno.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Lord Vash »

V1 pisze:To te nowe kwiatki się na studa przyczepia?? Na łodyżkę nie wchodzą?
Jak nie wchodzą jak wchodzą i wyglądają lepiej niż tradycyjne kwiatki?
Generalnie jeden z fajniejszych zestawów w całej serii, w drugim rzucie już takich fajnych nie ma.
Dla systemowych minifiżek włosy dziewczynek z Friends są ciut za duże, wyglądają jak pokłócone z grzebieniem- grzywki nachodzą im na oczy :D Bardziej jednak przeszkadza chyba że Przyjaciółki mają zabetonowane nadgarstki- ich rączki poruszają się tylko w jednej płaszczyźnie, w stawie ramieniowym.
A złączone nóżki są chyba, co by co niektórych nie prowokować :D
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#12 Post autor: SAMOTH666 »

krążą opinie że zestawik jest ciekawy i ekspresyjny kolorystycznie...mnie po krótkich oględzinach skojarzył się mimo wszystko z bezludną wyspą kapitana Jacka Sparrowa:D gdyby delikatnie pozmieniać kolory klocków w szerszej palecie odcieni zieleni i brązu to byłoby jak znalazł; ba! nawet ta miska na górze wygląda jak ptasie gniazdo ukochanej perły:D można jeszcze powiedzieć że jest to zestaw uniwersalny, ponieważ daje spore możliwości w budowaniu i kreowaniu swojej wizji. Z pewnością moja córka chętnie bawiłaby się tym kompletem, ale jest zbyt mała jeszcze, a szkoda. Może kiedyś...
Ostatnio zmieniony 2012-06-25, 09:43 przez SAMOTH666, łącznie zmieniany 1 raz.
In my dark Kingdom.....

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Nie masz co przepraszać, nawet gdybyś się wyraziła 'dostatecznie jasno', i tak bym się przypieprzył. Ku przełamaniu dobijającej słodyczy.

Jak wchodzą na łodyżkę to git.

GrublukTheGrim masz nożyczki?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

@Samoth kup na zapas... zestw fajny i ma "schowek na skarby"
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

panrysiek

#15 Post autor: panrysiek »

Ja oglądałem u mojej uczennicy i całkiem cool. Minifiżki dziwne ale cała reszta jak najbardziej truskulowa z feelingiem LEGO. Póki co u dziewczynek ze świecą było szukać LEGO. Teraz wszystkie masowo odchodzą od Pet Shopów w stronę LEGO Friends i to jest pozytyw! Co większe zestawy były komunijnym przebojem i już dziewczynki planują rozbudowy swoich friendsowych makiet o następne. A zestaw bez przesadnej junioryzacji, nawet tradycyjne minifigi czują się ok w friendsowym otoczeniu.
My (ja + syn Jasiek) oczywiście nigdy nie kupimy żadnych friendsów (są błeeeee i dziewczyńskie) ale w końcu jest co kupować dziewuchom z przedszkola na urodziny!! :)

ODPOWIEDZ