8448 Super Street Sensation / Super Car Mk II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

8448 Super Street Sensation / Super Car Mk II

#1 Post autor: Saabotaz »

Rok: 1999
Liczba części: 1408
Cena: dałem 600zł za używanego

Pudełko jest duże i bardzo solidne:
Obrazek

Posiada otwieraną "klapkę", w nowych rzadko to robią:
Obrazek

Model buduje się etapami, każde pudełko ma części do budowy jakiegoś elementu samochodu, tak:
1)szkielet podwozia
2)zawieszenie tylne z dyferencjałem
3)zawieszenie przednie
4)skrzynia biegów
5)silnik
6)wnętrze kabiny
7 i 8 )różne warianty nadwozia
Obrazek

Są 2 instrukcje, pierwsza to budowa podwozia (chassis), druga to nadwozie. Jest 6 rodzajów nadwozia:
1)Convertible - model ze składanym dachem
2)Wing doors - model z drzwiami otwieranymi do góry
3)Concept car - ciężko określić, ma podnoszoną całą przednią maskę
4)Racer - wiadomo
5)Hot rod - wiadomo
6)Buggy - wiadomo
Obrazek

Ja zbudowałem sobie Convertible, posiada składany dach:
Obrazek

Pudełko
Jak widać na powyższych fotach jest duże i solidne. Wewnątrz jest plastikowa wytłoczka mieszcząca 8 mniejszych pudełek i 4 koła.

Budowa
Budowa przebiega bezproblemowo, model nie jest skomplikowany. Są 2 instrukcje, pierwsza to podwozie (chassis), będzie ono stanowiło bazę do budowy pozostałych modeli. Druga instrukcja zawiera 6 rodzajów nadwozia. Budowa polega na tym że np budując model Convertible lecę od strony 104 do 177, ale budując model Wing doors lecę od 104 do 155 a potem od 178 do 215. Bardzo ciekawie to opisano.


Podsumowanie
Jest to jeden z najlepszych samochodowych zestawów lego. Ferrari enzo to chłam. Tutaj jest 5 biegowa skrzynia biegów + 1 wsteczny, resorowane wszystkie koła, funkcjonalna kierownica i w jednym pudełku mamy spore możliwości budowy innych modeli.
Z ciekawych elementów to na pewno 4 resory, elementy skrzyni biegów, 2 dampery, kilka "gumowych" osiek.
Do modelu można dołączyć silnik elektryczny, obok komory silnika jest miejsce i zębatka już przygotowane na tą sytuację. Do tyłu samochodu podpina się 2 liftarmy aby podnieść tylne koła. Po włączeniu silnika, za pomocą skrzyni biegów można sterować szybkością obrotów kół.
Innych wariantów nadwozia nie budowałem, ten podobał mi się najbardziej.
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 08:43 przez Saabotaz, łącznie zmieniany 4 razy.

axell66

nawet nieźle

#2 Post autor: axell66 »

witam
Może to nie była najbardziej wyczerpująca recenzja ,ale jest .Samjeszcze nie pisałem recenzji ,więc nie wiem czy tak trudn zrobić dobrą recenzje.Jak na pierwszą recenzje (chyba nie jestem pewien) to nawet nawet.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

Saabotaz pisze:Jest 6 rodzajów nadwozia:
ale jakie?
W recenzjach pisze się takie rzeczy, których nie widać na pudełku oraz na zdjęciach, Komentarz do budowy, zastosowane rozwiązania itp....
axell66 pisze:nie wiem czy tak trudno zrobić dobrą recenzje
Twoim wzorem recenzji powinny być recenzje napisane przez aro_kal`a albo Hippotama, na chwilę obecną to chyba oni wyznaczają standardy pisania recenzji.

axell66

#4 Post autor: axell66 »

witam
Już niedługo kupuje sobie nitro mancera (8649).Będe prubował napisać recenzje
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#5 Post autor: Scaner »

Za krótka ta recenzja. Wprawdzie ilustrowana ale tekstu mniej niż w opisie modeli za 50 zł.
Czerwony to fajny kolor i faktycznie Supercar Mk. II wyglada lepiej niż Enzo.
Ale i tak wole starego supercara. Ten nowy ma skrętne tylko przednie koła a napedzane tylko tylnie. I jakieś takie tyci resorki. Ale skrzynia biegów jest fajna. I cały design nadwozia też. Dlaczego aż 600 zł za używanego?
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#6 Post autor: Robson »

Witam moim zdaniem dosyc fajna recenzja teraz ten model leci do mnie czy ja wiem 600zl to moze i duzo jak dla mnie ale recenzja super:D Pozdrawiam Saabotaz
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

Saabotaz pisze:Posiada otwieraną "klapkę", w nowych już tego nie robią:
robia 8285 jeden z przykladow 8421 nastepny:P:P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#8 Post autor: TruckeR »

Scaner pisze:Za krótka ta recenzja. Wprawdzie ilustrowana ale tekstu mniej niż w opisie modeli za 50 zł.
Zgadzam się. Ja sam chętnie napisałbym recenzję, ale nie mam aparatu, a bez zdjęć to tak głupio trochę..
Czerwony to fajny kolor i faktycznie Supercar Mk. II wyglada lepiej niż Enzo.
Również się zgadzam - model wygląda pięknie.
Ale i tak wole starego supercara. Ten nowy ma skrętne tylko przednie koła a napedzane tylko tylnie.
Co kto woli - mnie np. nie podobało się to, ze w starym Super Carze skręcały się tylne koła.
I jakieś takie tyci resorki.
Owszem, w moim 8448 cały przód ładnie "siadł".. A na dodatek dość szybko padły mi te siłowniki do drzwi lub dachu.
(...)Dlaczego aż 600 zł za używanego?
Nie wiem - ja za nowego dałem coś koło 500 :)

Pozdrawiam
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

igor1300

#9 Post autor: igor1300 »

fajny pojazd, recenzja kródkawa, ja jak bym miał 600 luzem to bym kupił.
ps przydał by sie post z szablonem jak robić recenzje, dla początkujących z fajnymi zestawami
ps2
jak się zmuszę, to zrobie recenzje spybota, a od jutra będę właścicielem nowiutkiego mindstormsa NXT więc pewnie zrecenzuje:D:D

ADMIN: wystarczy poczytać dotychczasowe recenzje; jeżeli ktoś nie jest w stanie napisać czegoś od siebie o zestawie, to lepiej żeby się nawet z szablonem za to nie zabierał... pisanie recenzji to nie przymus a dobra wola i swego rodzaju prestiż; nigdzie nie jest powiedziane, że każdy musi i potrafi... tak przy okazji... "kródkawa" ?
Ostatnio zmieniony 2006-11-26, 23:07 przez igor1300, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Saabotaz »

Trucker - 500zł za nowego? Ale miałeś farta, albo kupiłeś go kilka lat temu. Poprostu chciałem mieć coś ze skrzynią biegów, a to był jedyny fajny model który to miał. Raz na jakiś czas można się szarpnąć z $$$ i coś sobie kupić. Po to zarabiam żeby wydawać :)

Co ro resorów się zgodzę, ma on po 1 szt na każde koło i po postawieniu modelu na podłogę lekko przysiadają. Ale ma to swoją zaletę, mam taki wielki stary czerwony samochód technic (nie pamiętam nr), tam dali po 2 resory na koło i wyszło to lipnie. Czemu? Przejeżdżając po jakiejś nierówności trzeba było włożyć sporo siły aby "ugiąć" koło.

Dampery łatwo zniszczyć jeśli ktoś na chama je wciska w położenie "napompowane". W tym modelu przysłano mi 2 takie zepsute, sprężyny były wciśnięte do środka.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Saabotaż: Kupiłem go (a raczej dostałem :) ) w 1999 roku, kosztował chyba 519 zł i był to pierwszy tak duży model, który sam składałem (8460, 8459 składał mi tata :) ). Dampery uszkodziły się po jakimś czasie - jeden chyba po roku, drugi po dwóch latach.. Poza tym model nawet jeździ - wsadziłem do niego silniczek i dawał sobie radę (1 bieg).
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#12 Post autor: sives1 »

ja kupiłem ten zestaw za 250 zł! Przepraszam za 200 zł bo wkreciłem typa ze te siłowniczek(nie znam poprawnej nazwy) bedzie drogo kosztowac! Jestem naprawde zadowolony kupiłem go jakis rok temu a marzyłem o nim odkąd miałem 10 lat! Jest naprawde imponujący!

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#13 Post autor: Aurimax »

sives1 pisze:Jest naprawde imponujący!

Nic dodać , nic ująć !


Pochwalę się ,że mam 2 takie :P jeden prawie 270 zeta ,
a drugi to moja żona kupiła 2 kg klocków za 100 złotych i tam był cały ten model ( brakowało bodajże 4 miękkich axli) !!
Ostatnio zmieniony 2006-11-29, 00:23 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

munshun
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-25, 20:10
Lokalizacja: wrocek

#14 Post autor: munshun »

Mi również się ten model bardzo podoba, ale te siłowniki to zdecydowanie jego pięta achillesowa... Udało mi się go kupić za 180 z przesyłką :) i chociaż brakowało kilku klocków to okazja niezła ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#15 Post autor: Bricksley »

sives1 pisze:kupiłem go jakis rok temu a marzyłem o nim odkąd miałem 10 lat!
Z podanego przez Ciebie wieku, wynika że 10 lat miałeś w 1995r., a zestaw wyszedł w 1999r., więc jakim cudem mogłeś o nim marzyć? No chyba, że masz jakiś dar przewidywania przyszłości.

A model mi się podoba :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ