[MOC] Stacja Narciarska "Studowy Wierch"

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tailgunner

[MOC] Stacja Narciarska "Studowy Wierch"

#1 Post autor: Tailgunner »

Za oknami lato w pełni, co nie znaczy że trzeba zrezygnować z białego szaleństwa! Zapraszamy Państwa do nowego, otwartego w lutym tego roku, kompleksu narciarskiego, ulokowanego w pięknych i malowniczych Studetach, w którym znajdziecie wszystko co potrzeba aby bez przeszkód oddać się zimowym rozrywkom!
STACJA NARCIARSKA "Studowy Wierch"

Obrazek

Obrazek Obrazek
Na najwyższy szczyt w okolicy, Studowy Wierch (1666 st. n.p.m.), w niecałe 2 minuty zabierze Państwa nowoczesna i wygodna kolej krzesełkowa o długości przekraczającej 600 studów (5m) i różnicy wzniesień ponad 200st (1.7m). Jest to aktualnie największa kolej linowa na Świecie*!
Obrazek
* dotyczy tylko świata Lego
Obrazek Obrazek
Ze szczytu prowadzi umiarkowanie trudna trasa zjazdowa o długości dochodzącej do 1000 studów, która powinna zadowolić nawet najwybredniejszych amatorów białego puchu.
Dla mniej zaawansowanych narciarzy,bądź dla tych lubiących towarzystwo na wyciągu, oddajemy do dyspozycji dwuosobwy wyciąg orczykowy o długości 300st i przepustowości 22 technicfigów/min, pozwalający na korzystanie z części stoku o łagodnej charakterystyce.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Każdy może spróbować swoich sił na naszej trasie slalomowej posiadającej licencję FIS.
Obrazek
Obrazek Obrazek
(wywalam snowboardzistów bo dużo skarg na nich ;p)

Nasz stok jest jest codziennie ratrakowany oraz w razie potrzeb dośnieżany czterema armatkami. Utrzymywanie tras w doskonałym stanie jest dla nas priorytetem.
Obrazek
Obrazek Obrazek
O bezpieczeństwo naszych gości dba zespół ratowników wyposażonych w skuter śnieżny oraz nosze, dzięki czemu mogą błyskawicznie dotrzeć na miejsce wypadku i udzielić pomocy.
Obrazek
Obrazek Obrazek

FILMY :
(Niestety mogą wyświetlać się reklamy - użyłem muzyki z yt)
ZAPRASZAM ! :)

PEŁNA GALERIA

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-27, 11:40 przez Tailgunner, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Rozmach i prezentacja niesamowite, pomysł też. Czy MOC jest tylko sezonowy (śnieg) i czy jest w jakikolwiek sposób przenośny, czy uwiązany do jednego miejsca?

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

W O W !
Wgniotło w ziemię! Może coś jeszcze napiszę jak dojdę do siebie...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

To i ja się wpiszę, rezerwując sobie miejsce na dalszy komentarz.
A na razie oglądam filmy, na leżąco, bo prezentacja foto powaliła mnie swoim rozmachem...
Ale w skrócie już mogę powiedzieć - rewelacja!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Tak jak Sariel napisał praca robi niesamowite wrażenie rozmachem, bardzo podoba mi się jej umieszczenie w realnej zimowej scenerii. Filmy obejrzę w późniejszym terminie, pewnie wrażenie będzie jeszcze większe :)

Drobnym minusem są snowboardziści - z kilku klocków można zrobić koszerne deski a technicfigi da się podobnie upozować.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Ach - takie szafowanie oficjalnym logiem LEGO Technic to nie do końca dobry pomysł. Raz, że prawnicy LEGO są czuli na tym punkcie a Ty nie masz tak naprawdę prawa go użyć, dwa że masa oglądających pomyśli, że to gotowy zestaw.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Właśnie zamieniłem się w snoluda... super.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#8 Post autor: TT »

Zmiażdżyłeś mnie!
Narty to mój ulubiony sport. To w ogóle moje ulubione zajęcie.
Rozmach i dopracowanie całego kompleksu robi ogromne wrażenie.
Prezentacja lepsza niż prezentacja nowego ajfona.

Według mnie murowany MOC miesiąca.
Na następna wystawę trzeba zorganizować makietę w scenerii zimowej - właściwie to już jest gotowa!


ps. Uwaga Sariela na temat logo bardzo słuszna.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Przemistrz! Świetne zdjęcia, widac, że ludziki się świetnie bawiły!

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#10 Post autor: Balor »

Po prostu masakra. Nie wiem co powiedzieć. Znakomity pomysł i wykonanie + świetna klimatyczna prezentacja. Gratulacje!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

BS albo flickr, proszę, takie dzikie serwery bardzo utrudniają choćby zablogowanie...
Ostatnio zmieniony 2012-06-26, 20:12 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Tailgunner

#12 Post autor: Tailgunner »

Sariel pisze:Czy MOC jest tylko sezonowy (śnieg) i czy jest w jakikolwiek sposób przenośny, czy uwiązany do jednego miejsca?
no z definicji jest sezonowy ;) oczywiście na krzesełku można jeździć również w lecie. Jak najbardziej jest przenośny.

3dom pisze: Drobnym minusem są snowboardziści - z kilku klocków można zrobić koszerne deski a technicfigi da się podobnie upozować.
akurat miałem komplet nart dla wszystkich więc nie widziałem takiej potrzeby :)

Sariel pisze:Ach - takie szafowanie oficjalnym logiem LEGO Technic to nie do końca dobry pomysł. Raz, że prawnicy LEGO są czuli na tym punkcie a Ty nie masz tak naprawdę prawa go użyć
a co mi tam, niech mają darmową reklamę ;P
Sariel pisze:dwa że masa oglądających pomyśli, że to gotowy zestaw.
dokładnie o taką prowokację mi chodziło :) nawet planszę wystylizowałem jak pudełko
TT pisze: ps. Uwaga Sariela na temat logo bardzo słuszna.
oglądajcie zatem póki filmy są dostępne, a ja jestem na wolności ;P

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Tailgunner pisze:a co mi tam, niech mają darmową reklamę ;P
A Ty dostaniesz maila że masz te zdjęcia usunąć...

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#14 Post autor: jerryp »

Niesamowite. Dawno nie widziałem technic figów w akcji. Widać że pasują tu idealnie. Cała praca jest rewelacyjna. Rozumiem że kurort aranżowałeś kilka miesięcy temu. Czemu kazałeś nam czekać na prezentację tak długo? Może gdybyś wcześniej zaprezentował to by się do Krakowa załapało. Bardzo mi się podoba nazwa gór. Studety - brzmi tak naturalnie.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Pozamiatałeś. Widać, że przez ostatnie 4 lata nie obcyndalałeś się, tylko powolutku drążyłeś temat. Gratuluję rozmachu, samozaparcia i cierpliwości w realizacji planu. Prezentacja "lodzio-miodzio". Szkoda tylko, że nie będzie tego na wystawie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ