8288 Crawler Crane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Grygus

#16 Post autor: Grygus »

Również zakupiłem ten dźwig (202zł) zachęcony pozytywną recenzją. I co mogę powiedzieć:

To moja pierwsza styczność z "nowymi" lego. I zauważyłem że jakość jest dużo niższa niż kiedyś :( . Liftarmy łatwo zgiąć. Na końcach osiek widać nadlewki jak w jakiejś chińskiej zabawce ;| . Niektóre ogniwa gąsiennic różnią się od reszty - nierówne krawędzie i "przerwy" w obwodzie ostatnich otworków (kto widział takie ogniwko ten wie).

- Model jest ogromny i zawiera ogromną ilość części :) . Składałem go naprawdę długo i namiętnie :P . Szkoda że nie dali zapasowych ogniwek do gąsiennic. To dosyć małe i delikatne kawałki , a przy tym cholernie trudne do zdobycia. Gdyby jedno pękło albo zgubiło się - klops :| .

- Model jest dosyć niestabilny - łatwo go przewrócić i nie ma korbki do obracania.

- Same gąsiennice dosyć ciężko "chodzą". Przydałyby się nieco większe koła nośne - kto widział jakiś czołg z zawieszeniem typu "christie" (np. T-34 czy BT-7) ten będzie wiedział o co mi chodzi ;) . Takie coś znacznie poprawiło by "jezdność" modelu - teraz jeździ ciężko i to tylko po dywanie. Na stole nie ruszy za nic.

- Obciążniki są zbyt lekkie przez co udźwig jest słaby.

Ogólnie fajna rzecz, żeby postawić na półce i podziwiać - ale mało "bawialna" :( .

Za to daje to motywację żeby coś z tym zrobić - zaraz spróbuję pokombinować z podwoziem i obciążnikami :p .

marekpolanski

#17 Post autor: marekpolanski »

Panowie ten model kosztuje juz 129,99 :) normalnie chyba jutro kupie

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#18 Post autor: benny80 »

marekpolanski pisze:Panowie ten model kosztuje juz 129,99 :) normalnie chyba jutro kupie
Jak podajesz taką wiadomość to podawaj od razu jej
źródło - link albo opis gdzie za tyle można 8288 kupić?
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#19 Post autor: Robson »

Witam JA widze tylko za 195zl na allegro najtaniej gdzie jest za 129zl tez kupie:]
Cb1100RR

marekpolanski

#20 Post autor: marekpolanski »

Panowie cały dzień dzisiaj czekałem w pracy, żeby zaraz po skończeniu pojechać do AUCHAN - WOLA PARK Warszawa ( bo tam widziałem ten zestaw) i go kupić.. Im dłużej myślałem tym bardziej zdawało mi się naiwne ze zestaw wychodzi taniej niż w USA (50USD) , po cichu liczyłem na pomyłkę sklepikarzy... Była pomyłka, ale taka że pudełka ustawione były nad ceną 129,90 ale na naklejce była informacja ze to cena podnośnika z łychą:(::(:( a obok oczywiście crawler crane 236PLN.. Tak to jest jak sie nie czyta małymi literkami co jest napisane!:( Sory za zamieszanie, zakręciłem się przyznaje, ale kto mieszka na woli albo chodzi do Auchan to moze sam zobaczyc czy nie jest to mylące. NINIEJSZYM PROSZĘ MODA O WYRZUCENIE MOICH POSTÓW Z TEGO WĄTKU , GDYZ BĘDĄ TYLKO NIEPOTRZEBNIe ZAŚMIECAĆ TĄ RECENZJE. SORY AGAIN.

axell66

Kasierka się pomyliła

#21 Post autor: axell66 »

witam
Ja zakupiłem ten model jakieś 2 tygodnie temu w auchanie .Cen byłą 199 zł .Stoje przy kasie daje zestaw i czytnik nie chcę go przeczytać ,więc wpisuje numer ręcznie i go wpisała i mówi mi ,że mam do zapłaty 115 zł :yes: .Ja z uśmiechem na twarzy daje pieniądze.Sprawdziłem na paragonie co to było ,a to lokówka za 115 zł .Raczej już takiej promocji nie będzie. :jupi: :jupi: :jupi:

pozdrawiam i życze podobnych sukcesów
axell66

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Re: Kasierka się pomyliła

#22 Post autor: pit »

axell66 pisze:witam
Ja zakupiłem ten model jakieś 2 tygodnie temu w auchanie .Cen byłą 199 zł .Stoje przy kasie daje zestaw i czytnik nie chcę go przeczytać ,więc wpisuje numer ręcznie i go wpisała i mówi mi ,że mam do zapłaty 115 zł :yes: .Ja z uśmiechem na twarzy daje pieniądze.Sprawdziłem na paragonie co to było ,a to lokówka za 115 zł .Raczej już takiej promocji nie będzie. :jupi: :jupi: :jupi:
pozdrawiam i życze podobnych sukcesów
axell66
Czyli na dobrą sprawę można powiedzieć, że ukradłeś - wiedziałeś, jaka jest prawdziwa cena, a jednak nie zwróciłeś uwagi.
Nie wiem, czy jest się czym chwalić.

axell66

chyba tak

#23 Post autor: axell66 »

witam
Może i tak ale nie wiem czy mam iść je zwrócić .Raczej tak zrobie.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#24 Post autor: Kubrick »

Ja bym nie zwracal...
Skoro sklep sie pomylil na korzysc klienta, to juz jest tylko i wylacnzie ich problem. Jesli zatrudniaja kasjerke, ktora nie patrzy co wbija, to niech ja pociagna do odpowiedzialnosci, a moze ich system informatyczny padl, to tez wina sklepu.
Stary, jak juz kupiles, to sie nie baw w nadmierna uczciwosc, bo jeszcze nieraz Cie w takim sklepie naciagna nieuczciwie, to sie po prostu ciesz :D
Ponoc po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzglednia sie, wiec niech teraz maja ;)
A poza tym dla sieci Auchan strata rzedu kilkudziesieciu zlotych to nic przy tym, jakimi pieniedzmi obracaja.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

axell66

#25 Post autor: axell66 »

no tak masz racje hehe
pozdrawam

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

Kubrick pisze: A poza tym dla sieci Auchan strata rzedu kilkudziesieciu zlotych to nic przy tym, jakimi pieniedzmi obracaja.
To znaczy, że mogę ze spokojem sumienia ukraść samochód Billowi Gatesowi, bo to miliarder?
Osobliwe.
Nie wiem, co mówi prawo w takich sytuacjach - może koszt pomyłki ponosi sprzedający - ale prawo moralne we mnie (i niebo gwiaździste nade mną - I. Kant) podpowiada, że to szwindelek, za który najpewniej zapłaci kasjerka.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#27 Post autor: pixel »

dmac,
podzielam T punkt widzenia w sprawie moralnosci !!!

niepodzielam w sprawie obciazenia kasjerki
poniewaz nikt raczej nie bedzie mogl dowiesc ze pani sprzedala lokowke zamiast lego
poniewaz w kasie znajduje sie informacja ze poszla lokowka za cene lokowki
(wiec w kasie pieniedzy jest ile trzeba) dopiero remanent (jesli takowe w ogóle sie odbywaja w supermarketach) pokaze ze jedna lokowka jest za duzo a jedno lego za malo

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#28 Post autor: szarikm »

pit pisze:na dobrą sprawę można powiedzieć, że ukradłeś - wiedziałeś, jaka jest prawdziwa cena,
Kubrick pisze:Skoro sklep sie pomylil na korzysc klienta, to juz jest tylko i wylacnzie ich problem. Jesli zatrudniaja kasjerke, ktora nie patrzy co wbija, to niech ja pociagna do odpowiedzialnosci, a moze ich system informatyczny padl, to tez wina sklepu.
Hmm, obaj macie po trochu rację, jednak przychylam się do wypowiedzi Kubricka. Kasjerka (i każdy inny pracownik) jest "częścią" sklepu. Skoro to ewidentny błąd sklepu to ich strata. Skoro mówią, że tyle i tyle to daje. Nie ma takiego czegoś ja "etyka w biznesie".
ALE: Jeśli wiedziałbyś wcześniej o tym, że w kasie będzie inna cena niż rzeczywista i świadomie wykorzystałbyś ten fakt, to to już jest oszustwo/wyłudzenie.
dmac pisze: To znaczy, że mogę ze spokojem sumienia ukraść samochód Billowi Gatesowi, bo to miliarder?
Inna historyjka: "Jak Kalemu ukraść krowa to źle, ale jak Kali ukraść to dobrze." [H. Sienkiewicz :D ]
dmac pisze:ale prawo moralne we mnie [...] podpowiada, że to szwindelek, za który najpewniej zapłaci kasjerka.
Wydaje mi się, że kasjerka nie poniesie kosztów, bo system odnotował (towar na konkretną kwotę) lokówkę => w kasie pieniędzy nie braknie.

Nie ważne na jaką kwotę się kogoś oszukuje, ale to będzie zawsze oszustwo.
Sami narzekamy, że ci "na górze" kradną (tylko z większą ilością zer), a "my" co?? To samo tylko w mniejszej skali. Także, nie pochwalam tego i pracujmy u podstaw :)

axell66

#29 Post autor: axell66 »

witam
Kupiłem ten zestaw w Poznaniu jak byłęm u cioci .Ja mieszkam w Legnicy więc te 74 zł to będzie koszt benzyny i tych pieniędzy .Za tą całą kwote można kupić techniksa .Byłem sam i nie pokazywałęm legitmacji ,więc ską oni mają wiedzieć ,że to ja.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#30 Post autor: dmac »

axell66 pisze:(...) nie pokazywałęm legitmacji ,więc ską oni mają wiedzieć ,że to ja.
Mam przykre wrażenie, że nic a nic nie zrozumiałeś z dyskusji, którą wywołał Twój "okazyjny" zakup.
To oczywiste, że - jeśli płaciłeś gotówką - nigdy nie przyjdą do Ciebie w towarzystwie policji. Chodzi nam tylko o to, czy wypada tak sobie odejść od kasy nie zapłaciwszy za towar tyle, ile trzeba, czy też nie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ