[MOC] Honda NSX

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

[MOC] Honda NSX

#1 Post autor: Darecki »

Wreszcie udało mi się zorganizować trochę czasu, by zbudować małe co nieco :)

Obrazek

Chciałem w końcu zbudować coś a'la Model Team, wybór padł na Hondę NSX, piękny okaz japońskiej myśli technicznej z początku lat dziewięćdziesiątych.

Ale do rzeczy. Oprócz samej karoserii samochód posiada pełne niezależne zawieszenie - stoi nieco za wysoko, liczyłem na to, że siądzie bardziej pod własnym ciężarem; skrętne koła, otwierane drzwi i tylną klapę, która niestety bardzo łatwo ulega samodestrukcji; oraz otwierane przednie światła wajchą na kokpicie.

Obrazek

Kolor czerwony z dwóch powodów - takich klocków mam najwięcej, a i sam NSX według mnie najładniej prezentuje się w tym właśnie kolorze.

Jak wyszło? Oceńcie sami. Choć osobiście jestem z tego modelu średnio zadowolony. Myślałem, że jego sylwetka będzie łatwiejsza do odwzorowania :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#2 Post autor: Filus »

Gdy porównuje się zdjęcia z oryginałem. To całkiem sporo podobnych rzeczy jest. Fakt, że np. na spojlerze tylnym powinno być chyba oświetlenie z tyłu, ale to szczegół. Mnie strasznie natomiast kłuje w oczy wygląd lusterek. Nie lepiej było je wykonać z tego?
Obrazek

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#3 Post autor: stpman »

Budujesz, że tak powiem bardzo nienowocześnie. Study może i były fajne ale kilka lat temu. Teraz trochę to już odrzuca. Poza tym brzydko łączysz klasyczne klocki z Technicowymi (chodzi mi o ten pałąk/szybę z tyłu).
Swoją drogą masz otwieraną maskę, bagażnik, światła? Bo coś czuję, że masz a nie pokazałeś tego na zdjęciach.
Aaa lusterka obrzydliwe:)
A plus za Trans-Clearowe światełka z przodu:)
Ostatnio zmieniony 2012-07-08, 21:43 przez stpman, łącznie zmieniany 2 razy.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#4 Post autor: Darecki »

Wygląda nienowocześnie, bo i zbiory moich nietechnicowych klocków to głównie zestawy z poprzedniego wieku :) Tylnego pałąka miałem już zdecydowanie dość - dwa dni siedziałem i myślałem, jak go zrobić żeby to jakoś wyglądało. I zostało to...
O otwieranej masce nic nie pisałem, tylna klapa się otwiera, ale żadnego zdjęcia nie zrobiłem - ale chyba zrobię, razem ze zmodyfikowanymi lusterkami :)
Zdjęcie z otworzonymi światłami jest drugie od lewej w miniaturkach.
Ostatnio zmieniony 2012-07-08, 21:33 przez Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#5 Post autor: Jarząb »

A mi się bardzo podoba. W końcu ktoś wziął się za stworzenie istniejącego samochodu osobowego. Moim zdaniem to zadanie o wiele trudniejsze niż odwzorowanie np. koparki.

Model świetny. Stare klocki też mają swój urok. Gdyby nie te study to byście nie mieli jak budować :)

rafi

#6 Post autor: rafi »

Ladnie ci wyszedl, lusterka mi sie podobaja. :) Moze wrzucic ograglego 1x1 na wajche zmiany biegow?
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 10:01 przez rafi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ