30201 Ghost

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

30201 Ghost

#1 Post autor: Legofan »

Obrazek

30201 Ghost

Seria: Monster Fighters
Rok produkcji: 2012
Liczba elementów: 36
Cena: 17-30 złotych
Figurki: 1- Ghost
Linki:: BrickLink Brickset


1. Opakowanie
Wymiary: ok. 13,7 x 13,7
Obrazek Obrazek
Zestaw zapakowany jest jak każdy polybag- wszystkie klocki łącznie z instrukcją wrzucone są do jednej torebki. Na opakowaniu widzimy stojący zegar i ducha (o tym, że duch jest fluorescencyjny informuje nas ten obrazek). Z tyłu znajdują się informacje gdzie zostały wykonane części (Dania, Węgry, Meksyk, Czechy), standardowe ostrzeżenia i reklama- http://www.LEGOclub.com .
Ogólnie główny obrazek jest wykonany bardzo starannie i klimatycznie.

2. Instrukcja
ObrazekObrazek
Instrukcją jest 1 kartka. Złożona jest w prostokąt o wymiarach ok. 5 x 3,4 cm, po rozłożeniu- 20 x 13,2 cm. Nie znajdziemy w niej żadnych niespodzianek ani błędów. Zestaw składa się około dwie minuty.

3. Zawartość
Obrazek
Na czerwono zaznaczone są części zapasowe.
Otrzymujemy 36 elementów. Do ciekawszych można zaliczyć: samego ducha, czarną "czystą" główkę, krótki łańcuch, tarczę zegara i jego wahadło. Ciekawostką są 2 klocki- Brick, Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side w kolorze reddish brown, które swoją premierę mają właśnie w tym zestawie.

4. Zestaw
Obrazek
Impuls prezentuje się naprawdę ładnie. Stojący zegar z wahadłem dodaje wiele klimatu i wykonany jest pomysłowo. Ale esencją tego polybaga jest oczywiście...
Obrazek
Obrazek
...duszek! Wyposażony jest w przypięty do nogi łańcuch z kulą (widać ma za co cierpieć!). Figurka jest po prostu piękna. Nic dodać nic ująć. Aż dziw, że TLG dopiero teraz wznowiło produkcję duchów. Dla porównania: tak wyglądał kiedyś. Moim zdaniem teraz wygląda ładniej, jest bardziej dopracowany i jego mina mnie bardziej przekonuje.

Obrazek
Szaleństwo z zegarem.

Duch oczywiście świeci, więc miał sesję zdjęciową także w łazience:
Obrazek
Aż można się przestraszyć! (nie tylko jakością tego zdjęcia :-) )

5. Podsumowanie
Co tu dużo pisać... Kto ma okazję kupna, niech się nie zastanawia, tylko niech od razu bierze (nie dotyczy posiadaczy The Ghost Train i Haunted House- na razie tylko nori'ego to ostatnie dotyczy :D). Bardzo polecam!

I na koniec BONUS!
Obrazek
Spotkanie po latach 3 przyjaciół, tak, tylko trzech.

Pozdrawiam!

PS Moja pierwsza recenzja!

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#2 Post autor: Scarecrow »

Ostatni pojawia się dużo atrakcyjnych polybagów. Można zebrać fajną kolekcję bez kupowania drogich zestawów.
Recenzja rzeczowa i przystępna.

R19Cabrio

#3 Post autor: R19Cabrio »

Duch jako polybag to strzał w dziesiątkę, dostaje się ducha który pasuje do każdego zamczyska, zegar którym napewno udekoruję nawiedzony dom z czasów wojny secesyjnej, kolejny zegar udekoruje zamek wampirów, ostatni duch zakrada się/straszy śpiocha wśród minifigurek. Porównując efekt świecenia ducha starej wersji i nowej, nowy świeci lepiej, nie wiem czy to leciwość starego ducha czy lepsza jakość nowego.
Ostatnio zmieniony 2012-07-16, 21:27 przez R19Cabrio, łącznie zmieniany 2 razy.

Gotfryd
Posty: 14
Rejestracja: 2011-01-23, 22:34
Lokalizacja: Tuchów

#4 Post autor: Gotfryd »

W recenzji jest wszystko co powinno być i co najważniejsze porównanie ze starym duszkiem.

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#5 Post autor: Aragorn »

O, świetny zestawik. Jeden z najlepszych polybagów według mnie. Nowy, genialny duszek z kulą przy nodze, do tego klimatyczny stary, drewniany zegar. Ale w sumie biedny ten duch, z tą kulą na łańcuchu to ani wysoko nie poleci, ani nie przejdzie przez ścianę. Jak tylko będę miał okazję to zakupię.
A tak swoją drogą, jak Ty zdobyłeś zestaw? Po prostu kupiłeś na BL, czy może dostałeś jako gratis do jakiegoś zakupu?

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: nuker »

Aż dziw, że z tak małego zestawu można napisać tak długą recenzję.
Po przeczytaniu jej, zapewne jak tylko na trafie gdzieś na tego ducha to go zakupię.
Nie do końca jestem przekonany co do nakrycia głowy tego ducha ( tej takiej fałdki) jednak sam fakt świecenia jest czaderski.
Muszę też odkurzyć lego z dzieciństwa i zbudować mój stary zestaw z duchem: 6034

ps. świetne zakończenie z tym spotkaniem po latach!!!

R19Cabrio

#7 Post autor: R19Cabrio »

nuker, to dopiero jest długa recenzja małego zestawu [url]http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=240567&sid=c410e11c9e08bd7a63232e71ee4b3388#240567[/url]

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#8 Post autor: Legofan »

Aragorn, tak, po prostacku na BLu kupiłem :P.
nuker, może się wydaje długa, ale tekstu nie ma tu zbyt wiele- dużo zdjęć jest.

Dzięki za komentarze :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Fajny ten duszek, świetnie się prezentują z kulą u nogi, zegar też niczego sobie. Aż mnie naszła ochota by sobie takiego postawić na biurku w robocie :) Jakby ktoś był chętny to mamy otwarte zamówienie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=240599#240599]w austriackim sklepie[/URL] ale ostrzegam, że schodzą jak ciepłe bułeczki ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#10 Post autor: sekua »

Miałem zamiar kupić jakiś mini zestaw i dzięki powyższej recenzji wiem już, który prawdopodobnie wybiorę. :)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Darkelmo »

Mnie też namówiłeś na zakup i już poczyniłem odpowiednie kroki by go dorwać

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: nuker »

Legofan Tak czy siak końcówka z zagadką wymiata. Chwilę nad tym myślałem i ten szkielet mnie zaskoczył :)

Nox

#13 Post autor: Nox »

Miła recka. Fajny, malutki zestawik. Zegar rzeczywiście bardzo ładnie wykonany, a efektu dopełnia kula u nogi.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Wlasnie zlozylem swojego. Bardzo przyjemny zestaw, po urlopie powiekszy kolekcje polybagow na biurku w robocie.

Nikt nie zauwazyl moze nie bledu ale drobnej niescislosci w instrukcji - na opakowaniu lancuch przyczepiony jest po innej stronie niz w instrukcji.
Ostatnio zmieniony 2012-08-11, 11:48 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

malinblue

#15 Post autor: malinblue »

Recka tak dobra, że mam ochotę zakupić powyższy zestaw. Patrzyłem na razie na allegro i nie ma. Z LegoClubem nie próbowałem. Gdzie można go dostać?

ODPOWIEDZ