8831 Minifigures Series 7

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8831 Minifigures Series 7

#1 Post autor: KUKUS »

Wygląda na to, że zaszczyt rozpoczęcia tematu dotyczącego 7 serii minifigurek przypadł właśnie mi. W sumie trochę szkoda, że tak późno, bo napisanie takiej recenzji należy do przyjemniejszych - no ale lepiej późno, niż wcale ;)

8831 Minifigures Series 7
Obrazek


________________________________ DANE TECHNICZNE ________________________________

Seria: LEGO Minifigures
Kolor: czerwony
Premiera: Kwiecień 2012
Cena: allegro 9-12 PLN, s@h - 9.99 PLN

Oficjalna strona
Bricklink, Brickset

________________________________ SPIS MINIFIGÓW ________________________________

Numeracja według instrukcji:
01. Swimming Champion
02. Aztec Warrior
03. Bunny Suit Guy
04. Bride
05. Ocean King
06. Bagpiper
07. Daredevil
08. Galaxy Patrol - [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=240727&highlight=#240727]KUKUS[/url]
09. Tennis Ace
10. Jungle Boy
11. Hippie
12. Computer Programmer
13. Viking Woman
14. Evil Knight
15. Rocker Girl
16. Grandma Visitor

Siódma seria minifigurek jest bogata w dopracowane i stylowe figurki. Bo powiedzmy sobie szczerze - któż nie chciałby stworzyć jakiejś kolorowej scenki z hipisem? Albo potyczki żołnierza przyszłości z najeźdźcami z kosmosu? Nie zapominajmy też o nietypowych akcesoriach, takich jak np. dudy czy wiklinowy koszyk. Na naszą uwagę zasługują równeiż elementy ubioru i nakrycia głowy minifigów (różowe włosy, czupryna tenisisty).


________________________________ OPAKOWANIE ________________________________

Obrazek

Czyli czerwona saszetka z wyeksponowanymi z przodu minifigami z serii 7.

________________________________ INSTRUKCJA ________________________________

Obrazek Obrazek

Trochę moich zdjęć znajdziecie TUTAJ, reszta pochodzi z galerii noriego.
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 10:48 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8831-8 Galaxy Patrol

#2 Post autor: KUKUS »

Moja siostra wykonała kawał dobrej roboty - nie dość, że zrobiła wspaniałe ciasto (którego smak zachwalałem pisząc recenzję Iron Mana), to jeszcze wręczyła mi podarunek w postaci olbrzymiego cukierka wykonanego z gazety. Cały psikus polegał na tym, że był on wypełniony po brzegi konfetti z gazet, a siostrze chodziło o to, żeby jak najwięcej wysypało się na podłogę.

Jako, że z definicji jestem ostrożny dość szybko poznałem nikczemny plan uknuty przez siostrę. Po chwili grzebania udało mi się znaleźć czerwoną saszetkę, a w niej - recenzowanego minifiga ...


_____________ 08 Galaxy Patrol ____________
Obrazek

Statystyki:
Siła_______ : Obrazek
Kreatywność: Obrazek
Szybkość___: Obrazek

Oficjalna strona
GALERIA


Członkowie organizacji Galaktycznego Patrolu są elitarną jednostką kosmicznych bohaterów, wysyłanych do najodleglejszych i najbardziej niebezpiecznych
sektorów galaktyki, aby walczyć z kosmicznym złem - gdziekolwiek się ono pojawi. Dzięki swojej masywnej zbroi i hełmie wyposażonym w zamontowane komputery
taktyczne, Galaktyczny Patrol posiada sprzęt, wyszkolenie i postawę, umożliwiające zakończenie misji sukcesem.

Aby dołączyć do organizacji, musisz być twardy niczym gwiezdne gwoździe, zdolny do przeciwstawienia się Pluuviańskim istotom kontrolującym mózgi swoich ofiar
oraz wstrzymać oddech na przynajmniej 42 kwarkoidy w próżni. Większość rekrutów nie wytrzymuje morderczego szkolenia, ale ci, którzy pozostali, są najlepszymi
z najlepszych żołnierzy, gotowych bronić wszechświata od międzygwiezdnych zagrożeń niemal każdego rodzaju - niezależnie od ilości oczu, szponów czy macek...


Galaxy Patrol - mimo, że ma numer 8 na liście, jest bez cienia wątpliwości jedną z głównych atrakcji, jakie możemy otrzymać w 7 serii.


_____________________________________ Elementy zestawu: _____________________________________
Obrazek

Otrzymujemy tu łącznie 7 elelemntów: tors minifiga, nóżki, główkę, nowy typ pancerza, hełm, pistolet oraz stylową, czarną podstawkę.


________________________________ Broń: ________________________________
Obrazek

Pistolet jest identyczny jak ten, który pojawił się dla członków drużyny ADU, walczącej z kosmicznymi najeźdźcami. Dla porównania dodałem też starszą wersję (wyposażony w nią był kosmonauta z 1 serii), która bardzo przypomina suszarkę do włosów.


________________________________ Hełm: ________________________________
Obrazek Obrazek Obrazek
Hełm został zaprojektowany od nowa. Nie można na niego zaczepić szybki, ale i tak jest rewelacyjny.


________________________________ Pancerz: ________________________________
Obrazek Obrazek
Zwróćcie uwagę na zdobienia naramienników - czuć tutaj klimaty classic-space. Dla przypomnienia - podobne motywy posiadał nasz kosmiczny wojak z 1 serii minifigures.

Zbroja - oprócz funkcji ochronnych - ma na plecach coś, co przypomina jetpack-a.


________________________________ Minifig: ________________________________
Obrazek Obrazek
Nasz bohater posiada nadruki na nogach i torsie (przy czym tutaj tylko z jednej strony); są one bardzo szczegółowe i przypominają wewnętrzny pancerz. Główkę wzbogacono w obustronną grafikę (warto zauważyć, że jedna z nich wygląda, jakby twarz ludzika była za pomarańczową szybką).

A swoją drogą - czy nie kojarzy wam się trochę z figiem z serii Agents?

Małe porównanie ludzików:
Obrazek Obrazek


___________________________ Gotowy żołnierz: ___________________________
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Żołnierz przyszłości w pełnej krasie. Nic i nikt mu nie podskoczy - no chyba, że mu życie niemiłe. Kojarzy mi się trochę ze Starcraftowym Marinsem (zapewne dzięki naramiennikom) - wystarczyłoby jedynie podmienić hełm na inny. Wystający fragment nadruku torsu idealnie komponuje się z całością.

Minifigom można też wymieniać elementy:
Obrazek Obrazek
Zwróćcie uwagę, że żołnierzowi w jasnoniebieskim stroju do twarzy w hełmie recenzowanego figa!

________________________________ Dodatki: ________________________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

O ile poprzednie "kosmiczne" minifigi nie przypadały mi do gustu ten wygląda na niezłego łobuza i naprawdę dobrze wygląda.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Mi wygląda on na marine ze starcrafta 2 albo też trochę postaci z mass effecta. Pancerz w sumie podobny. I dlatego, za te nawiązania i buźkę, jest moim faworytem. Genialny jako heavy marine :)

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: nuker »

Moje pierwsze skojarzenie dokładnie takie samo - STARCRAFT.
Może LEGO tak jak w przypadku serii LOTR dogada się kiedyś z Blizzardem i ujrzymy zestawy starcraft bądź też World of Warcraft.
Ja osobiście preferowałbym ten drugi :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

Mało to fantasy ostatnimi czasy w lego? W zasadzie techniki i kosmosu też nie brakuje ale jednak trochę ju mi się przejadły miecze, elfy, krasnale - będzie tego pod dostatkiem.

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

nuker pisze:Moje pierwsze skojarzenie dokładnie takie samo - STARCRAFT.
Może LEGO tak jak w przypadku serii LOTR dogada się kiedyś z Blizzardem i ujrzymy zestawy starcraft bądź też World of Warcraft.
Ja osobiście preferowałbym ten drugi :)
A moje "SPACE MARINES" bo z tego Blizzard "czerpał inspirację". Szanse że się lego z Blizzardem dogada, są niskie, bo już się MegaBlocks z Blizzardem dogadało. Zestawy WoW już są, czy będą jakieś inne, na razie nie wiadomo.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

Tak sobie myślę, że nie zaszkodziłoby, jakby ludzik dostał nieco większą broń:
Obrazek
nuker pisze:Ja osobiście preferowałbym ten drugi :)
Jetboy ma rację - Megablocks już się dogadało w kwestii WOW-a: http://wow.joystiq.com/photos/warcraft- ... e/#4930542

Ale to tylko w ramach ciekawostki.

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

KUKUS pisze:Tak sobie myślę, że nie zaszkodziłoby, jakby ludzik dostał nieco większą broń:
Mój dostał:
[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17323]Obrazek[/url]
:)
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 14:59 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Gotfryd
Posty: 14
Rejestracja: 2011-01-23, 22:34
Lokalizacja: Tuchów

#10 Post autor: Gotfryd »

Jetboy pisze:
nuker pisze:Moje pierwsze skojarzenie dokładnie takie samo - STARCRAFT.
Może LEGO tak jak w przypadku serii LOTR dogada się kiedyś z Blizzardem i ujrzymy zestawy starcraft bądź też World of Warcraft.
Ja osobiście preferowałbym ten drugi :)
A moje "SPACE MARINES" bo z tego Blizzard "czerpał inspirację". Szanse że się lego z Blizzardem dogada, są niskie, bo już się MegaBlocks z Blizzardem dogadało. Zestawy WoW już są, czy będą jakieś inne, na razie nie wiadomo.
Jakby lego wypuściło po zestawach z Władcy Pierścieni zestawy z Warcrafta to by była pełnia szczęścia :-) Ale na razie fajnie by było, jakby zrobili więcej zestawów z Władcy z różnymi postaciami - a nie tylko z głównymi bohaterami. Jest tam przecież cała masa ciekawych postaci, nie mówiąc o ich uzbrojeniu i wyposażeniu.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#11 Post autor: GrublukTheGrim »

Spokojnie, wszystko będzie. Przecież dopiero pokazała się pierwsza fala tych zestawów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

GrublukTheGrim pisze:Przecież dopiero pokazała się pierwsza fala tych zestawów.
Taaa, z Piratów z Karaibów też ukazała się pierwsza fala. A później perła i klops, nic, zakończenie serii. Mam nadzieję, że TLG chociaż przy Władcy nie zmarnuje bogatego potencjału...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#13 Post autor: GrublukTheGrim »

nori pisze:Taaa, z Piratów z Karaibów też ukazała się pierwsza fala. A później perła i klops, nic, zakończenie serii.
Nie było już później filmu, który podtrzymywałby zainteresowanie tematem i promocję. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki obu częściom Hobbita otrzymamy nieco więcej zabawy.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: nuker »

A moje "SPACE MARINES" bo z tego Blizzard "czerpał inspirację". Szanse że się lego z Blizzardem dogada, są niskie, bo już się MegaBlocks z Blizzardem dogadało. Zestawy WoW już są, czy będą jakieś inne, na razie nie wiadomo.
Nie wiedziałem o tym. W wowa gram, ale jakoś te klocki typu LEGO nigdy mi nie przypadły do gustu.
Taaa, z Piratów z Karaibów też ukazała się pierwsza fala. A później perła i klops, nic, zakończenie serii
Ja osobiście uważam, że ta seria to porażka. Pomijając fakt fajnych minifigów i dobrych statków do kolekcji to te zestawy są słabe jeżeli chodzi o funkcjonalność.
Jedyne na co liczę to mogliby wypuścić Latającego Holendra.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#15 Post autor: Bartex0805 »

To Ja zapraszam na recenzje ślicznego króliczka.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tZscME_lE74[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2014-03-04, 18:30 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ