[MOC] Nadmorski Zamek 2.0

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Nadmorski Zamek 2.0

#1 Post autor: Toltomeja »

Tadam!

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, żeby nie odkopywać tamtego staruszka.

Tym razem prezentuję Wam swój Nadmorski Zamek po paru zmianach, które musiałem wprowadzić przed pokazaniem go na wystawie ([url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=16126]poprzedni zamek na forum[/url]). Niektórzy już widzieli na żywo, ale teraz zobaczą na zdjęciach. Większość zmian było zgodnych z pierwotnymi planami zamku, ale w styczniu nie miałem na to wszystko klocków. Od tego czasu przybyło mi jednak trochę budulca i nowych pomysłów (a także Waszych rad), więc zabrałem się do pracy.

Spojrzenie na swoją konstrukcję z perspektywy paru miesięcy pozwala ocenić ją bardziej obiektywnie. Dodatkowym ułatwieniem było to, że znałem już planowany kształt i rozmiar zamku. Mogłem zrobić solidne filary w podstawie i szkielet trzymający płytę bazową i ustawić to wszystko w uporządkowany sposób.

Dla tych, którym nie chce się bawić w "znajdź różnice", lista tego, co się zmieniło:
- wnętrza - uzałem, że dobrze by było "przełamać" czarną podstawkę paroma pokoikami. Takie komnaty w mikroskali okazały się być naprawdę trudnym wyzwaniem.
- tył zamku - w pierwotnej wersji było widać dziury w tylnych ścianach zamku, tam gdzie nie starczyło mi szarych bricków (hańba mi!). Teraz nadrobiłem zaległości i melduję, że jest na co popatrzeć - są okienka, przypory i kolejna fasada w stylu tych poprzednich.
- wokół zamku - wcześniej był tam kościół, ale został usunięty przez niewiernych :P. Teraz stoi tam parę chatek i zagroda dla owieczek. Z domkami miałem najprzyjemniejszą zabawę. Mikroskala po prostu mnie kręci i lubię wymyślać przeróżne zastosowania drobnych części, co tutaj najbardziej się przydało.
- za fosą - jest pole, jest ścieżka, jest lasek. Krótko mówiąc - luksusik. ;)
- woda - na morzu pojawiło się trochę fal, a ujście rzeki jest bardziej wzburzone. Porzuciłem technikę skośnego układania plate'ów (fuj!) - teraz użyłem skosów, żeby trochę urozmaicić rzekę.

Resztę pozostawiam Wam do samodzielnego wypatrzenia, bo to tylko detale (jak na przykład drugi statek i trochę zmieniona skarpa).

No to parę zdjęć. Reszta jest na Brickshelfie. Jakoś dużo wyszło, parę fotek wskoczyło na drugą stronę. Tym razem robiłem zdjęcia kamerą i chyba tak już zostanie, bo aparat już całkiem przestał uchwytywać kolory.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf
Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony 2012-07-20, 17:15 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#2 Post autor: mara55o »

Miniaturyzacja :D
FOREVER LEGO

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Poprzednia wersja mnie zachwyciła, ta jest po prostu jeszcze lepsza...

Nox

#4 Post autor: Nox »

Naprawdę imponujące. Wszelkie szczegóły fasady, okna, dziedziniec i wioska robią ogromne wrażenie.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#5 Post autor: Jarząb »

Fajne wykorzystanie zębatek. Do tego łodzie z żaglami na wodzie po prostu świetnie.
Szkoda, że szare klocki lego odbarwiają się z biegiem czasu bo różnice w odcieniu nieco psują końcowy efekt.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

Jarząb pisze:Szkoda, że szare klocki lego odbarwiają się z biegiem czasu bo różnice w odcieniu nieco psują końcowy efekt.
I chyba firma Lego im w tym pomaga. To o czym mówisz, to pewnie użycie razem "starego" (Light Gray) i "nowego" (Light Bluish Gray) szarego, które znacząco się różnią. Po prostu te stare nie są już produkowane, kolor wyszedł z użycia.
Taki sam problem jest na przykłąd z ciemnym szarym (o, tu jest jeszcze większa różnica) i brązowym.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Przegapiłem poprzednim razem to skomentuję teraz ;) Lubię oglądać budowle w mikroskali bo (tak mi się wydaje) wymagają od autora więcej kombinowania z nietypowymi elementami do zbudowania np. wieży czy chatki. Bardzo fajnie wyszły wieże z beveli, kół pasowych i pinów. Fajna też jest boczna ściana z racków.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Darkelmo »

Świetna miniaturka. Jak dla mnie to rządzą konie, flagi, zagroda z owcami. Całe podzamcze. Oglądałem to już kilka razy i jeszcze raz wróciłem. Fajna praca i bardzo podoba mi się to, ze w tak małej skali umieściłeś tyle szczegółów.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

3dom pisze:wieże z beveli
Dzięki Trzydom, nauczyłeś mnie nowego słowa ;)

Dziękuję Wam za te parę komentarzy. Nie spodziewałem się szczególnego odzewu, bo to przecież w większości już było... Mimo wszystko, myślę że wypada pokazać.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#10 Post autor: tomey »

Toltomeja, a teraz proszę w skali minifig zbudować ten zamek:)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#11 Post autor: Toltomeja »

tomey pisze:Toltomeja, a teraz proszę w skali minifig zbudować ten zamek:)
O, znalazł się sponsor! Nareszcie...
Przesłać Ci na PW listę potrzebnych klocków? Mogę Ci je nawet zwrócić jak skończę.
W jednej z komnat rozwiesimy jakiś banerek... O, wiem! Zrobię lochy, w których będzie straszył Twój avatar.
Już się nie mogę doczekać :D
Serio. Bardzo chętnie. Nawet zaczynałem go robić z myślą o normalnej skali, ale za mało mam jeszcze budulca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

No to ja doleję trochę dziegciu do tej beczki miodu.
Ten zamek nie wygląda mi na zamek. To przez dużą różnicę w proporcjach między budynkiem a murami. Wygląda raczej na jakieś opactwo z ogromną bazyliką. Sugerowałyby to również filary przyporowe. Mury wyglądają tu jak płot wokół kościoła. Zwłaszcza, że brązowy kolor sugeruje, że jest to konstrukcja drewniana. Zamek powinien być mniejszy, albo mury wyższe. I szare.
No i most zwodzony ma same minusy. Po pierwsze łańcuch nie pasuje do tej skali. Lepszy byłby sznurek, a nawet nitka. Most nie jest w stanie nic połączyć, bo jest za krótki. Albo raczej rzeka jest za szeroka. Ta platforma wystająca z przeciwległego brzegu wisi w powietrzu - powinna mieć podpory. I powinna być na tej samej wysokości co brama, żeby most po opuszczeniu mógł być w poziomie.
Chyba niepotrzebnie robiłeś wnętrza. Są o wiele za duże jak na zamkowe standardy. Mogłoby to ciekawie wyglądać, gdyby były mniejsze. A zwłaszcza pomieszczenie na poziomie morza; powinna tam być taka wilgoć, że to miejsce nadawałoby się tylko na lochy.
Sam budynek jest bardzo ciekawy, więc liczę, że na jesieni powstanie trzecia wersja.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Moim zdaniem zamek bardzo sympatyczny i udany, od razu przypadł mi do gustu. Choć o pewnych zmianach Zgrredek słusznie radzi :-)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#14 Post autor: Toltomeja »

zgrredek pisze:Sam budynek jest bardzo ciekawy, więc liczę, że na jesieni powstanie trzecia wersja.
Niestety mam go już trochę dość. Nigdy więcej. Owszem, ma wiele wad, ale tak już zostanie.
Ale to nie ostatni zamek, jaki powstaje.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:
3dom pisze:wieże z beveli
Dzięki Trzydom, nauczyłeś mnie nowego słowa ;)
To mam dla Ciebie jeszcze jedna ciekawostke - te bevele z wiezy to tak naprawdę double bevele ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ