[MOC] Boltpistol

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Boltpistol

#1 Post autor: Jerac »

Ostatnio jakoś tak chce mi się budować i powstaje sporo gratów "bezbudżetowych", tj z tego co mam pod ręką. Ostatni który zakwalifikował się jako "ujdzie" to taka zabawka aby zająć ręcę kiedy dumam nad kolejną extową funkcją do jakiejś aplikacji.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rbz-Oj1BkvE[/youtube]

Obrazek

Strzelać nie strzela bo nie bardzo miałem pomysł jak oddzielić łuskę od pocisku, ale poza tym jest wszystko co trzeba. Nawet "namalowany" licznik amunicji ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Jasny gwint...to jest LEGO, na pierwszy rzut oka w ogóle nie wyglądało.
Jak tyś to zrobił? Ile dusz sprzedałeś diabłu?

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#3 Post autor: Sorrow »

Ledwo wrzuciłeś, a już jesteś na BB!
Nie wiem, na ile ta zabawka jest podobna do oryginału, ale w kategorii "zabawka" jest prawie ekstra. Prawie, bo jednak nie strzela. Ale wygląda krzepko i zacnie i chociaż nie mam już dziesięciu lat, chętnie bym z nią pobiegała po osiedlu i postrzelała do znajomych dzieciaków:]

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

No proszę Cię, przecie to jest 10x prostsze od drugiej najprostszej rzeczy jaką zrobiłem :D

Klocek na klocku i tyle... w środku trochę dźwigni, sprężynek i gumek ale tak to "skórka" jest banalna że aż. Poza tym oryginał też był banalnie prosty do odtworzenia.

Sorrow, dumałem jakby tu zrobić żeby strzelała, ale musiałaby strzelać tymi wielgachnymi pociskami i jeszcze im łuski oddzielać od reszty. Nie mam na ten moment pojęcia jak, poza tym jest tam dość ciasno bo żeby był solidny, władowałem tam kupę technicowych belek. Jakbym kiedyś cały Bolter zbudował to tak... tam będzie miejsca dość ;]
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 17:22 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Ale świetne :O
Mega wygląd - brawo!
Sorrow pisze:ale w kategorii "zabawka" jest prawie ekstra. Prawie, bo jednak nie strzela.
Jako tako, zabawki są dla dzieci. Znasz jakieś, które chciałoby dostać z takiego pocisku w oko?
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 17:25 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Niesamowity. Okrągłe kafle świetnie się sprawdzają w roli śrub.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Po obejrzeniu MOCa mało nie spadłem z krzesła. Powiem jedno słowo: Rewelacja ;)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

Jerac, To jest WIP nie MOC. Nie strzela. Dokończ go. Bo cię orki dopadną.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

No właśnie tak kombinuję że w sumie, to jakby go dociągnąć do przodu to będzie bolter, bo tył to mają praktycznie taki sam. I może wtedy bym wydumał jakiś mechanizm do strzelania. A może by wręcz obudować nim środek markera od paintballa? :D

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Darkelmo »

Czekałem na Twoją pracę. I warto bylo czekać. Uwielbiam jak budujesz i ujawinaisz swój "twór" - czy jak tego nie nazwiesz. Jest genialny pod każdym względem.

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#11 Post autor: Jarząb »

Jak to zobaczyłem to pierwsze co mi przyszło do głowy to Sędzia Dredd :)

Super praca, dodatki w kolorze tan uzupełniają świetny wygląd.
W roli śrub też fajnie mogły by wyglądać stare bushe 1/2 ale to pewnie skomplikuje samą konstrukcję.

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

Wydaje się że jedyne czego brakuje żeby mogło strzelać to sprężyna w magazynku która będzie wypychać naboje do komory nabojowej.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Oj nie, dużo więcej.

Rozdzielenie łuski od pocisku w trakcie strzału - tu jest dramat. Jak nacisnę spust muszę NAJPIERW wywalić łuskę na bok a POTEM zwolnić spust mechanizmu strzelającego, inaczej wyleci cały nabój - a nie tak ma być. Zarazem nabój nie może być tak kruchy że będzie rozpadał się w trakcie ładowania do magazynka. Próbowałem za namową paru osób osadzić czubek na jednym studzie, ale to po prostu rozsypuje się jak się gdzieś przytnie w magazynku.

Tam mi filozof na PW marudził że to trochę śmiech na sali że nie strzela, ale jakby strzelał brickami 1x4 albo innymi liftami to chyba też by był śmiech na sali, nie? Z jednej strony ładujesz duże okrągłe naboje a z drugiej wylatują prostokątne klocki...

Czy może jednak gadam bzdury - poważnie pytam?
Ostatnio zmieniony 2012-07-23, 16:03 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

Moim zdaniem nie musi rozdzielać łuski od pocisku. Ale jak by oddzielał to było by kosmiczne!

goldsun

#15 Post autor: goldsun »

Jerac pisze:Oj nie, dużo więcej.

Rozdzielenie łuski od pocisku w trakcie strzału - tu jest dramat. Jak nacisnę spust muszę NAJPIERW wywalić łuskę na bok a POTEM zwolnić spust mechanizmu strzelającego, inaczej wyleci cały nabój - a nie tak ma być. Zarazem nabój nie może być tak kruchy że będzie rozpadał się w trakcie ładowania do magazynka. Próbowałem za namową paru osób osadzić czubek na jednym studzie, ale to po prostu rozsypuje się jak się gdzieś przytnie w magazynku.

Tam mi filozof na PW marudził że to trochę śmiech na sali że nie strzela, ale jakby strzelał brickami 1x4 albo innymi liftami to chyba też by był śmiech na sali, nie? Z jednej strony ładujesz duże okrągłe naboje a z drugiej wylatują prostokątne klocki...

Czy może jednak gadam bzdury - poważnie pytam?
Po 1- ja bym chyba próbował pójść w kierunku jednego mechanizmu na zasadzie owalu, który najpierw wypycha łuskę a potem zwalnia mechanizm - jednym ruchem - nie rozbijać na dwa bo po co (nie wiem czy wiesz o co mi chodzi)
Po 2 - a trzymanie naboju z łuską na zasadzie wsadzenia axla 2 luźnego w miarę - łączącego nabój z łuską (łuska z kosza na śmieci ?) , który byłby wypychany podczas ładowania naboju do komory, a potem już strzelanie jak wyżej ?
Tak bym chyba kombinował jakbym umiał tak budować :-)
Ostatnio zmieniony 2012-07-23, 16:42 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ