8833 Minifigures Series 8

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#16 Post autor: vedder »

Kolorystyka tego pirata jest straszna. Kolory fatalnie dobrane, wyraz twarzy... brak mi słów. Ta seria jest słabiutka. Już poprzednia była cieniutka ale ta jest jeszcze gorsza. Niestety. A potworek/wampirek widać gołym okiem w porównaniu do tego z zestawu Monster Fighters jaka jest różnica brak nadruku na plecach i mniej pasujący do tej minifigurki kolor.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#17 Post autor: stpman »

Powiem wam szczerze, że ta seria zupełnie do mnie nie przemawia. Sporo tu odgrzanych kotletów (narciarka, robot, cheerleaderka, potworek z MF), jakieś pokaraki w stylu Marsjanki, wróżki) nudnego sprzedawcę...
Z jednej strony szkoda, z drugiej w końcu koniec kupowania serii za serią:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#18 Post autor: Sorrow »

leń, przepraszam, masz rację (niestety). Tzn. ja nie widzę pirackiej bandany, chodziło mi o kaptur Dartha Maula, który pomyliłam z czapką Mikołaja.

Edyta mówi, że dojrzałam bandanę w kalendarzu City. Słabizna.
Ostatnio zmieniony 2012-07-23, 20:39 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#19 Post autor: glaz_pimpur »

stpman pisze:Powiem wam szczerze, że ta seria zupełnie do mnie nie przemawia. Sporo tu odgrzanych kotletów (narciarka, robot, cheerleaderka, potworek z MF), jakieś pokaraki w stylu Marsjanki, wróżki) nudnego sprzedawcę...
Wawrzino pisze:Ja szczerze mówiąc straciłem serce do kupowania "kolekcjonerskich" minifigów. W mojej ocenie zatraciły swoją "kolekcjonerskość", gdyż pojawia się seria za serią, rozumiem chęć zysku itp.,
Szanowni malkontenci. Bardzo się cieszę, że Wam się ta seria nie podoba. Ja lubię być inny niż inni. Chciałem Wam zwrócić uwagę, że oprócz nurka, który może robić za nurka są tu:
Gacuś bez zamku za 600zł
Konkwiskador bez statku za bóg wie ile
Śliczna kowbojka (dotychczas była chyba tylko ta z Toy Story)
Precel z preclem
Melon w meloniku
Meloman w nauszniku
Mikołaj z nowym worem i piękną czapką
I the best Hamlet z kryzą. Mój budżet na klocki w tym roku dawno temu się zesprzekroczył, ale i tak kupię sobie tą serię, bo to jest potężny dawca wielu rzadkich gadżetów do minifigów.
Howgh
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

R19Cabrio

#20 Post autor: R19Cabrio »

Ta seria jest nudna, jak ktoś napisał, dużo odgrzanych kotletów, lub dziwaków.
Chciałbym jedynie nietoperza, choć brakuje mu nadruku na plecach.
Ludziki kosztują 10zł za sztukę a jakości i atarkcyjności nie przybywa, pomysły na ludziki się kończą.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: Lord Vash »

A ja, jako zwolennik detali, czepiać się nie będę. I się nie łudzę, że sobie tą serię odpuszczę. Co do zarzutu o odgrzewanych kotletach, no trudno, zawsze jest nowy kolor włosów narciarki czy cheerliderki. Marsjanka do mnie nie przemawia, bo z tą dużą głową wygląda bardziej jak maskotka drużyny piłkarskiej, a mocowanie skrzydełek u wróżki nadaje trochę wrażenie, jakby kołnierz ortopedyczny nosiła, no ale jak to tak, niekompletną serię na półce postawić? :P
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

06. Diver

#22 Post autor: nori »

06. Diver

Nurek z pierwszej serii Minifigures zyskał praktycznie status kultowego, jednak w nieco negatywnym znaczeniu. Figurka ta została jednogłośnie okrzyknięta najsłabszą z tejże serii, co zresztą nie powinno budzić zaskoczenia, po prostu zwykły nurek niczym szczególnym się nie wyróżniał wśród tak doborowego towarzystwa. Doszło do tego, że w kolejnych seriach przyjęło się najmniej ciekawe figurki określać właśnie "nurkiem".
A jak będzie z serią ósmą, gdzie otrzymujemy kolejnego prawdziwego nurka?

Obrazek

Odpowiedni strój, ołowiane ciężarki i charakterystyczny klasyczny hełm. Do tego harpun w dłoni i można wyruszać na podwodne wojaże.
Ciężarki ołowiane to zwykłe platy 1x1, podwyższające nieco figurkę, do tego sporych rozmiarów hełm i nasz ludzik wśród innych prezentuje się bardzo potężnie.
Hełm to oczywiście całkowicie nowy element, należny dodać, że nad wyraz udany. Wizjer wyposażony jest w szybkę, zapewne jest to podobny element jak ten wykorzystany w popularnej lupie, zbliżone są rozmiarowo, do tego szybka w wizjerze wyraźnie zniekształca buźkę ludzika.
Ze spraw technicznych: szybka z hełmem połączona jest na stałe, zapewne przy użyciu nieco siły dałoby się te elementy rozdzielić, ale nie próbowałem i nie mam ochoty próbować.

Tors zadrukowany jest dwustronnie, do tego nóżki także posiadają nadruk. Mimo że to ubiór nurka, to z odrobiną inwencji twórczej sądzę, że spokojnie taki tors można by wykorzystać także do innych celów.
O dziwo, główka posiada dość uniwersalny wyraz twarzy, standardowe oczka, szeroki uśmiech, spokojnie będzie pasować do wielu najróżniejszych postaci. Nadruk na główce jest niestety jednostronny, szkoda że zabrakło jakiegoś grymasu przerażenia, który zagościłby choćby po spotkaniu z jakąś przerażającą bestią z morskich odmętów (sorki, za dużo Monster Fighters).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nurek rozłożony na czynniki składowe, czyli co w torebce znajdziemy:

Obrazek

Bonusik: Nasz nurek wraz ze swoim (nie)słynnym bratem, nurkiem (a raczej panią nurkową) z Atlantisa oraz Stalkerem, z którym wspólną cechą jest oryginalny i charakterystyczny ubiór.

Obrazek

Nurek z ósmej serii ewidentnie zmazuje złe imię dla swojej profesji. W moim rankingu: jedna z lepszych figurek jakie dotychczas można było znaleźć w szeleszczących torebeczkach.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Absolem »

Ja tylko taką mam uwagę bo trochę się dziwię niektórym, że tak łatwo sobie odpuszczają serię z powodu kilku słabych figurek... w takim razie na co wydawanie takiej kupy kasy na poprzednie kolekcje, żeby teraz odpuścić sobie tę jedną serię : P No chyba, że ktoś potrzebuje figurek tylko dla części, ale jak ktoś zbiera regularnie i raptem sobie z tej serii wybiera tylko kilka najciekawszych to mnie trochę dziwi, bo w końcu na tym polega kolekcjonowanie ;p to tylko taka moja mała myśl, proszę nie czuć się urażonym czy cosik :P

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Ciężarki ołowiane to zwykłe platy 1x1, podwyższające nieco figurkę
O!
Z jakichś powodów bardzo mnie ta drobna modyfikacja cieszy :)

Ten nurek to nurek głębinowy, albo kesonowy. Schodzą tacy do 500-1000m pod wodę, przy czym samo wynurzanie (wraz z wieloetapową dekompresją) z takich głębokości może trwać do kilkunastu-kilkudziesięciu dni. Zresztą i przed zanurzaniem nurek jest poddawany wielu zabiegom nasycania krwi odpowiednią mieszaniną gazów.
Ma hełm głębinowy, o konstrukcji, która już chyba całkowicie wyszła z użycia.
Przykłady takich hełmów: www.google.co.uk/search?um=1&hl=en&tbm= ... 40&bih=772
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#25 Post autor: Legofan »

Po wpisaniu w 'Images' po prostu 'hełm do nurkowania' możemy trafić na stary blog Klocki (btw, szkoda, że koniec :( ). Teraz nie trzeba się już bawić w customizację ;-).

Dzisiaj właśnie wymacałem mojego nurka (chyba najłatwiej z całej 16 go trafić, bo hełm od razu można wyczuć), wychodzę dumny ze sklepu, otwieram no i... zawiodłem się trochę, bo myślałem, że hełm będzie w kolorze metallic gold. Z oficjalnych zdjęć nie można praktycznie wziąć go za żaden inny oprócz tego!
No ale nurek bardzo mi się spodobał i tak jak nori, uważam, że jest to jedna z najlepszych minifigurek, jakie mogliśmy dostać we wszystkich 8 (jak dotąd) seriach.

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

Co do tych "odgrzewanych kotletów" i tego, że "kończą im się pomysły na figurki" to się (podobnie jak kilka osób przede mną) nie zgadzam.
Początkowo też chciałem, żeby w każdej serii były same nowe figurki, ale tak jak jest jest lepiej.
Mamy teraz trzy roboty. No i świetnie. Jak kiedyś w końcu zrobię jakieś robotowe miasteczko to przynajmniej będę miał różnorodnych mieszkańców. To samo na przykład z czirliderką. Mnie ona ani ziębi ani grzeje, ale inni mogą zrobić sobie dwie drużyny czirliderek. I tak dalej i tak dalej...
Ta seria jest bardzo fajna przede wszystkim za dwie figurki - Hamleta i konkwistadora. Po prostu rewelacja, w końcu KRYZA!!! Szkoda tylko, że ten konkwistador jest taki złoty. Srebrny byłby lepszy (przede wszystkim hełm), no ale rozumiem, że gostek jest opanowany żądzą złota a nie srebra :)
No i fajne pierdółki - czapka Mikołaja, worek, precelek, melonik...

Dawaj tego konkwistadora i Hamleta nori!!!
Ostatnio zmieniony 2012-07-24, 09:25 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#27 Post autor: Sorrow »

Legofan pisze: zawiodłem się trochę, bo myślałem, że hełm będzie w kolorze metallic gold. Z oficjalnych zdjęć nie można praktycznie wziąć go za żaden inny oprócz tego!
Pisałam o tym w dziale o zestawach na 2012 i napiszę jeszcze tu - przywykłam do tego, że aktorkom usuwa się w Fotoszopie cellulit, ale fotoszopowe podkręcanie koloru złotego i srebrnego tak, żeby wyglądały metalicznie uważam za megaściemę. Kiedy zobaczyłam materiały promocyjne z taką ilością metalicznego złota, oczy mi się zaświeciły. A później zobaczyłam zdjęcia figurek i mina mi zrzedła. Oszuści z Lego muszą odejść!;)

Jetboy

#28 Post autor: Jetboy »

@_@ dziwi mnie to co tu czytam. To jest najlepsza seria. Tylko jedna figurka jest słaba - rugbista, ale i tak puchar się przyda.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#29 Post autor: Sorrow »

Jetboy pisze:Tylko jedna figurka jest słaba - rugbista,
Wyobrażam sobie, że za Oceanem jakiś AFOL pisze właśnie: "Tylko jedna figurka jest dobra - rugbysta. Więcej rugbystów!":)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#30 Post autor: 3dom »

Sorrow pisze:
Jetboy pisze:Tylko jedna figurka jest słaba - rugbista,
Wyobrażam sobie, że za Oceanem jakiś AFOL pisze właśnie: "Tylko jedna figurka jest dobra - rugbysta. Więcej rugbystów!":)
Uporządkujmy. Za oceanem nie wiedzą co to rugby, tam mają football ;)
Ostatnio zmieniony 2012-07-24, 12:41 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ